Torkild, vodca gangu kodaňských zlodejíčkov, túži uskutočniť  svoj posledný zločin, ktorý mu zaistí bezstarostný život v cudzine. Stretne ho šťastie v podobe Muža z Fara, bezcitného kriminálnika, ktorý ho najme spolu s tromi kumpánmi, aby ukradli vrece so štyrmi miliónmi dánskych korún. Štvorlístok sa rozhodne utiecť do Barcelony. Cestou sa im však rozbije auto, pričom objavia opustený dom, ktorý býval reštauráciou.  Tak sa im ponúkne  šanca vybudovať si rodinný život, ktorý im vždy chýbal... (Film Europe)

montel

Čtyři kamarádi okradou o spoustu peněz otrlého kriminálníka a rozhodnou se utéct do Barcelony. Při přestřelce je však jeden z nich zraněn a oni se ukryjí v opuštěné chatrči v lesích. Vedoucí party Torkild (Søren Pilmark) již však nadále nechce utíkat a chce začít spořádaný život. Proto polorozpadlou chatrč koupí za ukradené peníze a chce z ní udělat restauraci. Minulost je však dohání a zločinci jsou partě na stopě... Začínám mít v oblibě tyto drsné severské filmy. Kombinace kriminálky s nádechem černého humoru se ale díky nesympatickým hercům a debilním flashbackům tentokrát moc nepovedla. 50% ()

David2309

No nevim,mě se to nijak zvláště nelíbilo.Asi od evropského filmu čekám více rozumu a hlavně mi to přišlo,jako nepovedená kopie KLEPÁNÍ NA DEBESKOU BRÁNU. ()

cajda77

Je vám 40, živíte se zločinem, k narozeninám dostanete dragunova...celkově máte pocit, že nic nemá smysl. Když se ale objeví šance, naděje, jak z toho ven, tak byste ji měli využít! Vždy jsem měl slabost pro severské filmy, mají zcela unikátní auru. V tomto případě dokonalé skloubení zajímavého dramatu a netradičního humoru. ()

Sopholojong

Psychopaticky Mads Mikkelsen (a jeho strelecke epizody) zaistuje jednu celu hviezdicku navyse tejto inak priemernej, zlodejskej, konverzacnej melodrame s hudbou z podpriemerneho polnocneho erot-thrilleru. 7/10 ()

Bragi66

Dost absurdity, malebnosti a filmové prefíkanosti, dobrá hudba - to ano, ale jako velká sranda nebo gangsterka, to teda moc ne. A to, že se ukotvili v restauraci, to se nepovedlo. To mnohem výživnější je třeba V Číně jedí psy (1999). ()

draxxi

Myslim, ze se muzu povazovat za opravdoveho maniaka. V dobach, kdy to jeste nebyl luxus jsem chodil do kina i 2x denne... Vidim spoustu dobrejch, horsich i blbejch filmu. A tak vzdycky s nadsenim uvitam, kdyz nekde nahodou sahnu po takove parade jako jsou Blikajici svetla. Tak vyvazit komedii, drama, dojeti i radost... parada. 15/4/2024 90% ()

JoudaCZ

Rokenrolla bez postprodukce a s uvěřitelnějšími postavami, prostě víc jako ze života. Příjemné, velmi příjemné... ()

dogzila

nezáživné a nudné. nebyť dvoch dedinských úchylov nebolo na čo pozerať. komedia bez smiechu, akcia žiadna a krimi ...tak to už vonkoncom nie. 1* za pekné herecké výkony, ale to je všetko. ak chce niekto pozerať a chváliť kvalitné európske filmy vrelo odporúčam filmové zpracovanie knižnej trilogie Stiega Larssona, ktoremu táto snímka nesiaha ani po členky howg. ()

RAPTTTOR

Tohle je film na pomezí naivní romantické komedie a surrealistického dramatu. Na to, kde film vznikl fakt dobrý… jde o příběh čtyř kriminálníků. Jejich šéf se jednoho krásného dne rozhodne, že bylo dost zabíjení, loupení a koupí hospodu… teda ruinu, ze které později vznikne hospoda. Tohle určitě a dámy snad prominou, není film pro holky s romantickou duší. A já dávám téhle partičce čtyř vykolejených zabijáků, feťáků a vypatlanců čtyři hvězdy, stejně jako dáma v poslední pasáži tohoto snímku. ()

Hippi

Feťák, trochu retard, cholericky výbušný milovník zbraní a celkem normální chlápek ukradnou 4 miliony a koupi hospodu. Jak to dopadne? Kupodivu záživně, vtipně a poměrně neotřele. Chvíli to trvá, než se člověk z hollywoodských trháků přeorientuje na jiný styl vyprávění seveřanů, ale rozhodně to stojí za to. A Mads Mikkelsen jako vždy skvělý! ()

Montmorency

Tahle dánská lahůdka plná černého humoru, skurilních postaviček (s podivínskou minulostí), originální story, kdy fakt nevíte, kam se to otočí, vás dostane (vyfukování vajíček s následnou ránou mezi oči mě složila pod stůl)...a tak jde jedna * za Torkilda, jedna * za Petera.....no zbytek znáte :-) ()

Thoman

Toto je zkrátka film pro chlapy a to ještě ne pro všechny. Buď se vám zalíbí, nebo ho budete považovat za totálně ujetou ptákovinu. Já patřím do té první skupiny. Zápletka nijak moc originální, ale kombinace severské atmosféry, hereckých výkonů a krásně černohumorných dialogů zkrátka funguje. S každou další minutou filmu jsem se bavil víc a víc. Kdyby toto natočili v USA, bude to nekoukatelná hovadina. Kdyby u nás, bude to ještě horší. Ale takto je to bomba! „Do prdele…to je nádhera!“ „Bacha, stojíš na prcgumě…je tam ještě sos…koukni“ nebo „…a určitě musíš poznat Karsten, Rolfa a Marianne…mají tři děti a všechny mají vodu na mozku!“ Já to žeru!!! ()

karelondatra

Tuhle Norskou partu včetně režiséra miluji. Viděl jsem s nimi už několik filmů (Adamova jablka, Řezníci...), všechny parádní, ale kdybych měl vybrat nejlepší, asi by to byl tento. Navíc můj favorit mezi skandinávskými herci Mads Mikkelsen tu válí neuvěřitelně. Magory hrát umí na jedničku, ale tady je požitek sledovat každý okamžik a detail toho, co předvádí, protože to je neuvěřitelné. ()

OrelCop

Perfektní film. A jestli někdo nechápe, co je na tom komedie, tak je asi hodně zabržděný. Já jsem se smál celý film. Za mě 94%. ()

Neo83

S komédiou to nemá nič spoločné,miestami sa to podobalo skôr na psycho-thriller.Dej veľmi nedával zmysel a ochrancovia zvierat určite majú z filmu radosť. ()

splaty

Černý severský humor - přesně tohle jsem potřebovala. Vyfukování vajec nejlepší část. "Ta skořápka byla divná. - Nemohl jsi za to. Ta slepice musela být nemocná." Kámoši každým coulem. ()