Torkild, vodca gangu kodaňských zlodejíčkov, túži uskutočniť  svoj posledný zločin, ktorý mu zaistí bezstarostný život v cudzine. Stretne ho šťastie v podobe Muža z Fara, bezcitného kriminálnika, ktorý ho najme spolu s tromi kumpánmi, aby ukradli vrece so štyrmi miliónmi dánskych korún. Štvorlístok sa rozhodne utiecť do Barcelony. Cestou sa im však rozbije auto, pričom objavia opustený dom, ktorý býval reštauráciou.  Tak sa im ponúkne  šanca vybudovať si rodinný život, ktorý im vždy chýbal... (Film Europe)

galba

Začínám mít Dánské filmy opravdu rád zajímavé kombiace žánrů, velmi neotřelé a perfektní výsledek... ()

pabulator

Teda ani ve snu by mě nenapadlo,že od zločinu je jenom malý krůček ke gastronomii . Černohumorný výlet kamsi na dánský venkov,podařené flashbacky z dětství hlavních hrdinů a hlavně super badass Mads Mikkelsen .Severní filmy sou krutý počítej lásko má s tím. ()

VasaX

Lehce akční krimikomedie. Aneb gangsterka s kupou černého humoru. Setkáme se partou kriminálníků, jenž jsou si i přes své velké osobnostní rozdíly více přáteli, jak parťáky. A příběh, ať už je zápletka jakákoli, odhaluje tyto rozdíly a zároveň definuje sílu jejich přátelství a jeho kořeny. Postavy zároveň zažívají hezky vykreslený a poměrně racionální přerod sebe sama, nenucený a velmi věrohodný. Ztotožním se s názorem Marka Ebena (jenž se projekce účastnil) - zde je násilí spojené s nadsázkou a humorem, funguje pro příběh, což je v pořádku. Ale co je hlavní, tohle je film především o přátelství. A jako takový působí skvěle. ()

fefee

Komedie rozhodne, akčný dá sa a krimi 100%. Typický iný severský taký studený suchý čierny humor, odlišnosť je naopak k prospechu ale scénky z detstva boli aj tak z celého filmu top, akoby vystrihnuté z iného sveta. Rozhodne zaujímavé a pozerateľné severské krimi. ()

JohnSmith

Mám rád severské krimi. Těšil jsem se, jak si užiju i tenhle film, každý to tu vychvaluje, ale bohužel to pro mě bylo zklamání. Nezáživné, místy nudné, občas vtipné, ale celkově o ničem. ()

Kurikmoon

Podivný humor tohto režiséra mi sedí. Je plný naozaj originálnych vtípkov. Dojemných a čiernych, avšak vybalancovaných majstrovsky tak, že nepôsobia nasilu, či nechutne. Opäť super herecká enkláva s pestrou škálou uletených postáv, ktoré sa tvária tak, že to myslia vážne. (Žiadne: "...a teraz sa smejte"). Scény, na ktoré sa nezabúda. Odkazy na na iné Jensenové filmy. Zábava vhodná na pozeranie s kamarátmi. ()

vyfuk

Opět trochu jiný soudek. Kupodivu čím více jdu do hlubin Jensenovi tvorby, stává se vlastně opak toho, co bych čekal. Místo toho, aby se mi ukázaly slibné začátky, které dokázaly být více nespoutané a třeba originální, tak to jsou nakonec spíše plytké a nic neříkající seance. Trochu jsem to pocítil už při Adamových jablek, které nakonec i trochu pobavili, ale vlastně mi moc neřekli. Jako kdybych musel číst Bibli. A tady to spíše vypadá jako kdybych musel číst Blikající světla od nějaké dánské básnířky. Chápu to hlavně jako nějaký dojemný příběh spojených outsiderů, kteří se dali dohromady a snažili se vlastně jenom odpoutat a být svobodní. I přes nějaké lehce odlehčené momenty nemohu mluvit o smíchu, což je otázka, jestli tomu tak mělo být. Spíše mi přijde, že král absurdna jako Jensen jde opačným směrem v postupu času vzad. A docela škoda. Přeci jen, tento film tak trochu připomíná v rámci cestou outsiderů právě naprosto geniální a nadpozemské Rytíře spravedlnosti a vlastně i trochu kupodivu Thomsenovo Gutterbee, které alespoň mělo takový odlehčený a vlastně i vtipný drajv. ()

BuryGol

Dánský akční a lehce komediální drama o partě kriminálníků co začnou novej život tim, že si v lese otevřou restauraci z peněz faerskýho mafiána. Bylo to zase jednou Ritchieovsky pojatý, herci byli vybráni dobře, příběh sice měl mezery stejně jako natočenej výsledek, ale jinak to byl příjemně strávenej čas. Akorát účes Madse Mikkelsena byl naprosto příšernej. :-D ()

silent cut

Takoví dánští chalupáři. Bez Sováka, Kemra a orchestrionu. Tihle chlápci si však každý na samotu u lesa berou kufr plný kradených pěněz, raneček traumat a vybledlých snů, které v tichu lesa promlouvají a dávají věcem nový tvar a smysl. Samozřejmě kromě zakopávání piva, pozorování krav a procházek na pláž, které měly smysl odjaktěživa... ()

Fony

Pro někoho černá komedie, pro někoho gangsterka, pro mě především únik od šedé každodenní rutiny a splnění jednoho velkého chlapského snu. Ústřední čtveřice zpočátku působí jako parta bezejmenných a beznadějných trotlů, ale během filmu si získávali mou náklonnost, až jsem si je naprosto oblíbil (Mads Mikkelsen opět jak násilnický pošuk exceluje). Možná jsem divný, ale i přes nemalou porci vystřílených kulek, krve a libových černohumorných fórů ve mě film zanechal na dlouhou dobu příjemný pocit pohody. ()

míba

Mám ráda severské filmy. Mám ráda severské filmy, které točí ATJ. Mám ráda severské filmy s Madsem Mikkelsenem. Mám ráda černý humor. Opravdu ráda. Ale tohle nefungovalo, bohužel. Všechny hlavní postavy jsou neuvěřitelně nesympatické, děj se místama táhne jako smrad. Pokud bych parafrázovala konec, musela bych konstatovat, že i když to nebyl nejhorší film, jaký jsem viděla, bylo to velké zklamání a přes tři se nepřehoupnu ani kdyby čert na koze jel. ()

sedm.1

Pořád mi ten film leží v hlavě a říkám si,co jsem to vlastně sakra viděl?Tohle je opravdu jiná gangsterka.Čekal jsem od Blikajících světel následníka dánských drsňáren typu Dealer či V Číně jedí psi,ale to jsem se krutě netrefil.Blikající světla mi spíš přišlo jako nostalgické drama/komedie.Žádný kruťárny(a když,tak maximálně na zvířatech-šmejdi),žádný nadupaný cool děj,žádné fuckovaní(tedy skoro žádné :) ),prostě taková pohoda,klídek.Zároveň však musím i jedním dechem konstatovat,že si film dokázal udržet i svůj gangsterský ksicht,jen v odlehčenějším hávu.Herci jsou správní,pár originálních a sakra vtipných scén tu je,celkově se ve mě tak míchá pocit zklamání z očekávaného a zároveň i příjemné překvapení z odhaleného.Hodně dobré 3*! ()

insurgentes

Koukal sem se na ten film s mámou, a pořád jsem musel poslouchat hlášky typu: "Dyť má na sobě tu košili už měsíc a pořád je čistá", nebo "Proč má jeden kulicha a druhej je skoro nahej?" takže jsem si to nakonec ani moc neužil, a když se tak dívám zpátky, ani pořádně nebylo co. Jen si vzpomínám, že v závěru jsem ucítil takovej ten holyvúdskej chvat na ždímání emocí, a to mě teda moc nenadchlo. ()

Maynard.

Slušná dánská sestavička. Dobrý je, že už mám ty jejich herce taky celkem zmáknutý... To nepočítám samosebou světoběžníka Madse Mikkelsena, kterej dobyl Hollywood. Tohle je takovej příjemnej film okolo partičky 4 kamarádů, který krušný osud svedl dohromady. Místy se člověk fakt pobaví, místy má chuť jednu vrazit jedný holčině, která tuhle vypečenou partičku chce rozeštvat :o). Škoda jen, že film asi uplně nevěděl jestli chce bejt jen komedie, nebo i vážnej. Páč ty vážný momenty mi zas tak vážný nepřipadly...Ale fakt příjemnej nedělní pokuk :o) ()

Evonichna

V posledních letech jsem viděla spoustu komedií a většině z nich jsem se i smála. V Blikajících světlech nikoli. Ale i přesto jim dávám 4 hvězdičky. Jednu pro Stefana, jednu pro Petera, jednu pro Arna a jednu pro Torkilda. ()

Wally

Vtipné v evropském střihu a přitom si ponechává nádech krimi gangsterky...já se velice bavil a tento film tak hodnotím vysoko, protože film má vždy zaujmout a pobavit. ()