Torkild, vodca gangu kodaňských zlodejíčkov, túži uskutočniť  svoj posledný zločin, ktorý mu zaistí bezstarostný život v cudzine. Stretne ho šťastie v podobe Muža z Fara, bezcitného kriminálnika, ktorý ho najme spolu s tromi kumpánmi, aby ukradli vrece so štyrmi miliónmi dánskych korún. Štvorlístok sa rozhodne utiecť do Barcelony. Cestou sa im však rozbije auto, pričom objavia opustený dom, ktorý býval reštauráciou.  Tak sa im ponúkne  šanca vybudovať si rodinný život, ktorý im vždy chýbal... (Film Europe)

Zl0

Super kľudný film pretkaný absurdnými akciami a hláškami dávkovanými v skromnom množstve ale zato zabijáckej koncentrácii. Takmer vždy keď Arne niečo vyviedol som od smiechu takmer spadol zo stoličky. To isté keď jaeger šantil s Uzinou. To bol koniec. ()

DavidWebb

Veľmi dlho mi trvalo, kým som sa tú štvrtú odhodlal prihodiť a stále si nie som istý či tam patrí. Ale nakoniec za mňa rozhodol dobiedzavý pocit, že sa nato v budúcnosti kuknem ešte raz a asi aj námet alebo príbeh, ktorý predsa len štipku originality má. Rozhodnutiu Torkilda po tom, ako sa dozvedel čo je v kufríku, dokonale rozumiem, čo ma ale dostalo, bola ale rýchlosť a rozhodnosť s akou to urobil. Ja by som na jeho mieste určite dlhšie premýšľal nad následkami ako aj nad tým, kam pôjdem a či si so sebou vezmem aj filmové "prívesky". Má to však byť komédia a preto sa scenár tomu aj prispôsobuje, ale ak sú Blikajúce svetlá komédia, tak len veľmi ľahká. Je to skôr taká milá gangsterka s určitým nadhľadom, ktorá aj pomocou flashbackov zabŕda do psychológie hlavných postáv a dáva tak divákovi trošku viac. Veľmi ma potešila prítomnosť Sofie Gråbøl, ktorú som takmer nespoznal. Vajíčková scéna, pri ktorej som sa naozaj zasmial: Sofie dostane pre svoju drzú aroganciu päsťou do nosa a po polminútke sa zmätene pýta "Co se vlastne stalo?" ()

himor

Ja vám neviem čo v tomto filme vidíte...asi som už príliš zvyknutý na americké bijáky, tak toto mi prišlo totálne tupé...sa mi zdalo že to má 5 hodín, tak som trpel...no nič musím si napraviť chuť dákou americkou chujovinou... ()

nudla

Od tohohle filmu jsem čekala něco úplně jiného. Už popis připomíná spíše americký akční film, ale ten to opravdu není. Dlouho jsem se tak nezasmála. Stejně jako na konci filmu, jednu * za každého z hlavních hrdinů a jednu za to, že je to tak skvělý film. ()

Hatred

Černá gangsterka, která není z Ameriky, ale z Evropy? No výborně! Dánové mají smysl pro černý zvrácený humor, který je zrovna našemu národu dost blízký a přestože to není primárně komedie, výborně okoření a překvapí. Zajímavé a vtipné jsou i retrospektivní náhledy do dětství gangsterů, které hlavním hrdinům přidávají na uvěřitelnosti. Každopádně spíš chlapská záležitost, asi jen málokterá slečna tenhle film ocení. A být ve středním věku, asi ještě jednu hvězdičku přidám. ()

Forsetino

Pouhé 2 scény mi přišly vtipné. Chápu, že komedie není stěžejním žánrem filmu, ale i tak to je málo. Nejzajímavější a nejpůsobivější pasáže byly vzpomínky hl.hrdinů na tragédie, které prožili v dětství. Jinak nemám proč na tenhle snímek vzpomenout... Žádný lepší, než lehce podprůměrný pocit z toho nemám. ()

dzberry

Poslední slova filmu nepřímo radí, jak jej ocenit – hovoří se tam o čtyřech hvězdách, každá za jednoho z hlavních hrdinů. Přidávám ještě i tu pátou za neskutečný severský cit pro komickou situaci... Adamova jablka mě před časem nadchla. Tahleta blinkendající světla jsou z podobného soudku – na flashbacky hlavních hrdinů, na lov v lese, na vyfukování vajíček, na to, jak správně chladit pivo, a na hromadu dalších momentů, dialogů a situací asi jen tak nezapomenu. Bomba. Mimochodem, je to komedie každým coulem, obávám se, že některé komentáře typu „drama o čtyřech kámoších a jejich snech“ jsou – moc se omlouvám, píšu to nerad – fakt úplně mimo mísu a jsou ještě absurdnější než film samotný... ()

Pitryx odpad!

No já myslím že slušnostní čekací doba je těch třicet minut. Pokud do této doby neumí autoři diváka vtáhnout do děje, tak ať táhnou do hajzlu. Tady mi nebylo po celou půlhodinu jasné, co že to má být. Komedie?? Gangsterka?? Není to ani k smíchu, ani napínavé, ani zajímavé, prostě nic. 201208313000/????/10732 ()

kubilov

Dánové neumí jen dokonalá psychologická dramata, oni umí i výtečné černohumorné komedie, přičemž Blikající světla jsou zářným důkazem. Čtveřice kamarádů nebo chcete-li malý gang ve složení: zadluženej šéf, postřelenej feťák, neustále žeroucí zadaný flákač a mlátič, magor a pošuk v jedné osobě jako čtvrtý člen, který byl mimochodem jednoznačně nejlepší, i díky Madsovi. Úžasné debaty o ničem, všudypřítomné buranství a dokonalé flashbacky do minulosti, které mapovali zrod násilné povahy v každém z nich. Výtečná zábava v lákavém prostředí dvacet let opuštěné hospody kdesi v lesích. ()

iz67

Klasický Jensen, možná míň (?!) absurdní než jiné kusy a proto nejslabší. Zajímavé - kdybych neznal, kdy byl udělaný, tak bych ho zařadil až za Řezníky a Jablka , protože tohle byla proti nim už taková vyšumělá limonádka. Ale přesto fajn. ()

Plastík

Pecka film. Nádhera nádherná. Ta skořápka vypadá nějak divně. Vůbec jsi za to nemohl, Torkilde. To bylo slepicí. Musela být nemocná. ()

zbojnix

Komédia? Niektoré scény určite a ku koncu je ich dosť! Gengstrovka? Bez pochyby! Európska produkcia? Od začiatku je to jasné! Dráma? Ale áno a drsná, melancholická! Tento film je vynikajúci. Nemá žiadne rýchle tempo skôr naopak, ale to tempo vás po niekoľkých minútach opantá. Mam z neho melancholickú náladu vyliečenú happyendom na konci. Je to zaujímavé ako je európske filmy okamžite vycítiť. Tento je severský a chcel by som vidieť viac filmov z Norwe-Urwe-Suomi-Lachti-Karo-Taky fínsky brankár 8). Tvorcovia si dali záležať pri výbere Xsichtusov ... super xsichtusy a to musím použiť X. Každá jedna postava je absolútne iná, absolútne iný xsicht, tak ako povaha každej z postáv. Miestny poľovník má medzeru medzi prednými zubami na prst, keď rozpráva hýbe ústami do strán a jeho šiltovka má obscénne veľký šilt. Treba vidieť keď rozpráva ten jeho kukuč to je ... umenie. Zaujímavá je poľovačka a dúfam, že severský lesný biotop zvládol tento nájazd a časom sa opäť obnoví. Ďalšia postava je doktor, ktorý učí kamošov variť a vylieva im ich nepodarené embryonálne omáčky. Či ako doktor alkoholik vysvetľuje ako sa dostanete do pivného neba. Zahrabáva pivo do dier v zemi aby sa správne vychladili. Skrátka a dobre kamoši na život a na smrť. Prežili totiž spolu zopár vyhrotených situácií a to ich spojilo. Rozumiem tomu. ()