Princezna Fantaghiró 5

(TV film)
  • Česko Tajemství Zlaté jeskyně 5 (více)

Pokračovanie rozprávky o princeznej Fantaghiro. Princeznú Fantaghiro na prechádzke s jej verným koníkom prepadnú a na príkaz zlej Čiernej strigy unesú. U nej sa stretne so záhadným neznámym, ktorý sníva o krajine, kde by neexistovalo zlo. Spolu s princeznou sa napokon naozaj aj ocitnú na istý čas v neznámej krajine, kde na nich čaká úplne iný svet, plný záhad a prekvapení... (oficiální text distributora)

Skeevee odpad!

CIm vic dilu, tim vetsi alergie na Fantaghiro... prvni dil se dal jeste vydejchat (podekujme i vcelku koukatelnemu obsazeni), kazdy dalsi dil byl jen vetsi a vetsi utrpeni...sama nechapu, jak jsem na to mohla koukat, když už jsem dopředu věděla, jaký to bude, jen prostředí se měnilo...asi přestanu být u filmů tak "naivní" =) ()

Sh'inaere

Fantaghiro jsem vzdycky mela rada, ale tenhle dil se mi opravdu nelibil. Je videt, ze nekdo nevedel co delat s casem a totalne zpackal tuhle krasnou pohadku. ()

zodiak217

Podľa môjho názoru tento film nemali radšej ani vyprodukovať a zakončiť to pri predchádzajúcej časti, ktorá už bez tak bola dosť slabá a nevýrazné. Koniec koncov som aj rád, že už netočili ďalšie filmy, pretože ak by to malo takúto tendenciu ďalšie snímky z tejto ságy by už boli pravdepodobne odpad. V prvom rade ma absolútne nezaujala dejová línia a to, že sa hlavá hrdinka ocitla v inej dimenzií to je veľmi zlý začiatok, lebo ja som chcel vidieť pokračovanie a náväznosť na predchádzajúce časti, možno ešte nejaké prepojenie na tie prvé a nie strih a teraz začneme úplne o inom. Taktiež ma okrem Alessandri Martines nezaujalo ani herecké obsadenie, celkový námet. Celé to spracovanie nebolo ktovie čo a keď si uvedomí, že to točili v roku 1996, tak predchádzajúce diely bolo omnoho lepšie spracované. Bol som sklamaný a som sklamaný, takže zrejme si už túto časť nikdy dobrovoľne nepozriem, pretože ma na nej takmer nič neuchvátilo a ostali len mizivé spomienky, že som niekedy v detstve niečo takéto zhliadol. ()

brasek

Súhlasím, že od prvého dielu šla kvalita dole... toto je len negatívne vyvrcholenie princeznej Fantaghiró. Nehodnotím ako odpad, aj keď je to celkom nepozerateľné. ()

moriero odpad!

Tvůrcům tohoto "veledíla" by měl někdo napařit 8 let veřejně prospěšných prací. Uživatel ACROBAT to vystihl dokonale. Podtitulem a mottem téhle té Fantaghiro by mělo být: "Sorry, ale po šesti letech toho, jak jste mě všichni otravně milovali a vlezle mi pomáhali, na vás z vysoka seru!" ()

alfonzik

Tak hneď na rovinu poviem čo každý fanúšik podvedome cíti. Romualdo je chlap čo vyzerá ako žena, hneď ako sa zmocní citov, dievčaťa prezlečeného za ritiera, zamiluje sa do inej. V ďalšom diele skamenie skoro okamžite po ukončení úvodných titulkov, a nato zase vyzerá ako zhnitý zemiak. Pôsobí teda ako mužíček s ktorým zakýva aj prd vo vetre. To predsa v rozprávke nevadí, skrze všetku nekonečnú lásku opustiť ho si nemôže dovoliť ani krásna Alessandra Martines. Nerozumiem, absolútne nikomu kto s natočením takéhoto projektu súhlasil. Ono nie je to zlé. Má to svoj typický nie zlý Bavovský štýl, zápletka je dobrá a nejako výrazne kvalitou nepoklesla od predchádzajúcich dielov série. Navyše sa mi zdá, že som tam od pána Remoa Gironeho zbadal herecký výkon asi najlepší zo všetkých postáv ktoré sa tu kedy objavili. A preto sa musím spýtať, prečo? Prečo nevytvorili samostatnú rozprávku ale brutalitne ukončili moju najobľúbenejšiu sériu filmových rozprávok? Za tým musela byť čierna kráľovná . ()

Wade W.

Tento serial som sledoval ako malý posledné diely boli menej fantasy a celkom dobrodružné i akčné čo ma dosť v tej dobe bavilo. No chémia medzi hlavnými postavami bola to hlavné čo tam fungovalo a vyzdvihovalo to v kvalite. ()

Kanec.Pumba odpad!

Ságu o princezně bojovnici jsem sledovala jako malá a ani oči dospělého člověka mi v prvních 4 dílech ságy nezměnily pohled na věc. Fantaghiró je prostě bezesporu úžasná lidská bytost, plná citu a nezkrotné lásky. O pátem dílu budu raději dělat: 'nevidím-neslyším-nemluvím.' Pátý díl absolutně popírá všechny předchozí díly. Jak je možné, že princezna zapomněla na Romualda, Tarabase nebo své království? Neumím si to vysvětlit jinak než tak, že ostatní herci odmítli spolupracovat na posledním dílu, a tak nezbylo nic jiného, než zasadit princeznu do nového prostředí, bez svého vyvoleného Romualda, kde i nakonec zůstala s úplně jiným mužem a úplně jinou dcerou. Neumím to říct jinak, než že celý pátý díl je postavený na hlavu. Proto doporučuju všem, kteří již viděli první 4 díly: Na ten poslední se prosím Vás nedívejte nebo si zkazíte veškeré představy o romantice, lásce, síle lidského srdce a odhodlání, které bylo viditelné pouze v prvních dílech. ()

crola

Tyto závěrečné dva díly už jsou opravdovým zklamáním. Ubohý příběh, nijaká zápletka, nulové herecké výkony a konec odporující všem předchozím dílům je i na mě moc. Jedna hvězdička opět jen za krásnou Alessandru. ()

RoxaNie

Zbožňujem všetky tieto rozprávky o Fantaghiro :) Od detstva som visela na telke, keď to dávali, a teraz, v dospelosti, si to vždy veľmi rada pozriem :) ()

CrashHP

Na toto sa oplatí pozerať viac menej len kvôli Alessandre Martines, ktorá zostala na všetko celkom sama. V TV si to aj tak rád pozriem. ()

Puslanka

Do teď jsem tento dvojdíl neviděla a bohužel musím říct, že u toho mělo i zůstat. Zvědavost se nevyplácí a tak jsem jsem si zkazila své představy...tenhle díl odporuje celé předchozí sérii a neměl být vůbec natočený. ()

surama odpad!

Nemůžu jinak.Kdo tohle vymyslel?Dát do pohádky někoho,kdo jí děti?A ještě ke všemu se Fantaghiro vzdá všeho o co dříve tolik bojovala?To je hřebíček do rakve. ()

Nieco

Fantaghiró, prvý diel: "Budem bojovať, až kým nezomriem, aby som vybojovala mier a našla toho muža, čo milujem!!!" Fantaghiró, druhý diel: "Budem bojovať a urobím pre moju lásku všetko, aj keby som mala trpieť." Fantaghiró, tretí diel: "Budem bojovať, kým neoslobodím moju lásku z kliatby, aj keby to malo zničiť moje šťastie!!!" Fantaghiró, štvrtý diel: "Budem ho naveky milovať, aj keď umriem, aj keď... (asi 10 minútový monológ o ukrutnej láske k Romualdovi)... a vždy budem hľadať, nevzdám sa ani keď bude všetko stratené..." Tá ľahká dáma čo sa prezliekla za Fantaghiró, piaty diel: "F*ck it, už sa mi nechce snažiť, zeberem prvé, čo príde." ()

Magnomous

Tak oproti predoslim dielom urcite slabsie, ale stale pozeratelne. Dal by som 50%, ako priemernemu filmu, ale za ten koniec musim z hodnotenia ubrat. ()

kjama odpad!

Úžasné, jak se od čtyř hvězdiček dá lehce propracovat k odpadu... První díl byl o nalezení opravdové lásky a pouze s jednou mluvící husou. Druhý díl byl o tom, jak si lásku udržet. Bohužel se objevila další mluvící zvířata a tak šla hvězda dolů. Ve třetím už bylo příliš mnoho mluvících věcí, ale objevil se úžasný Tarabas, který to udržel na dvě hvězdy. Čtvrtý díl získal jednu hvězdu za Tarabase - protože se nesmyslně rozjel za tou příšernou Angelikou. No a díl poslední? Spousta uřvaných dětí, žádný charismatický hlavní hrdina a dokonce už to nedrží ani Fantaghiro. A konec byl osobním útokem na moji romantickou duši. Že zapomene na svoji osudovou lásku, o kterou tak dlouho bojovala... Tak v depresi jsem se po filmu nikdy necítila. To se mi stalo snad jen jednou, když jsem dočetla poslední díl série o Tarzanovi, který v posledním díle (již napsaným někým jiným) opouští Jane... :( ()