Princezna Fantaghiró 3

(TV film)
  • Česko Tajemství Zlaté jeskyně 3 (více)

Odvážna princezná Fantaghiro spoločne s malou kráľovskou dcérkou Smeraldou bojuje o život milovaného princa Romualda proti zlému černokňažníkovi... Pred mnohými rokmi žili v bažinách černokňažníci, škriatkovia a iné neobyčajné bytosti, ktoré poznali tajomstvo dobra a zla. Všetci, až na jedného, využívali svoje schopnosti múdro. Kvôli obávanému a ukrutnému čarodejníkovi Tarabasovi (Nicholas Rogers), Pánovi temnôt, im však ľudia prestali veriť, a preto sa ostatné nadprirodzené bytosti rozhodli Tarabasa zneškodniť. Tarabasovi je ich snaženie iba na smiech, pretože sa spolieha na to, čo je napísané vo hviezdach že on jediný bude mať moc nad dobrom a zlom na celom svete. Černokňažník mu však prezradí i ďalšie proroctvo, o ktorom nemal Tarabas ani tušenie - jedného dňa jeho moc zlomí sotva desaťročný potomok kráľovského rodu, ktorý ho premôže svojou nevinnosťou. Tarabas preto vyšle do sveta Duchov noci, aby zajali všetkých kráľovských potomkov od novorodencov po až po tých, čo dovŕšili vek desať rokov. Duchovia noci sú neporaziteľní, pretože sú už mŕtvi. Všade zavládne zdesenie a žiaľ. Nepriateľom sa postaví na odpor princezná Fantaghiro a odvážny princ Romualdo... (oficiální text distributora)

zodiak217

Podľa môjho subjektívneho názoru asi najlepšia časť ságy o udatnej princeznej Fantaghiro. Malo to takmer všetko čo som očakával a dokonca aj niečo naviac. Dynamika, spád, napínavé scény, trochu strachu a veľa odvahy. V detstve tento film urobil veľký dojem a zanechal vo mne i naďalej príjemné pocity a spomienky na celkové spracovanie. Z Tarabasa sa stala kultová postava o čom svedčí aj počet fanúšikov na nemenovanej sociálnej sieti a v kombinácií temnoty a svetla, zla a dobra a víťazstva dobra nad zlom je je to skvelý príbeh, ktorý ma naozaj dostal. Pekné spracovanie a dobrý dojem vytrhujú túto časť z bežného priemeru. ()

Jacinda

Trojka patří k mým nejoblíbenějším.Tarabas tady s přehledem vede a za královnu dokonalosti a vtipnosti je tu Brigitte Nielsen. Posledních 20minut jsem si dřív pouštěla pořád dokola, i když jsem vždy víc fandila dvojici Fantaghiro-Tarabas než F-R. A ta scéna s motýlama a přáníma. Vždycky si vzpomenu na ... neřeknu, je to osobní ()

TaanStari

Jak ohodnotit 5 filmů, které mi absolutně splývají dohromady? Podle toho co tu čtu to byla neskutečná kravina... Nicméně je to jedna z nejoblíbenějších pohádek mého dětství. Moje hodnocení prosím berte s rezervou, hodnotím na základě nostalgie, emocí a stále přetrvávajících dojmů. Samozřejmě nesmím zapomenout na Alessandru Martines, nejhezčí princeznu všech dob :) ()

Z0oMb3E

Nostalgia prebila na plnej čiare akýkoľvek objektívny pohľad na ďalšie putovanie slepo zamilovanej na páža ostrihanej Fantaghiro. Tarabas, hovoriace huby a stále famózna Brigitte. Plný žalúdok zemiakového šalátu kus zmierni objektívne hodnotenie. Nečudo, že rozprávky sú najsledovanejšie počas sviatkov. ()

matthew.17

Fantaghiro stráca šmrnc a tú nádhernú rozprávkovú atmosféru ktorou sa mohla pýšiť v predchádzajúcich častiach. Možno sú to jej dlhé vlasy, čo v tejto časti chýba, možno je to Biela víla, Romualdo alebo zamrzí, že nádherné melódie nahrádza skoro v celom filme stále ozývajúcasa (ikeď impozantná) "Tarabas theme." No najviac zamrzí úbytok tých krásnych dialógov tipu: "Cieľ rovno do slnka! Do slnka? Veď to sa nedá... Na slovo nedá sa radšej zabudni, nemôžeš to povedať kým to neskúsiš" a potom drzosť a rebélia hlavnej hrdinky. Napriek tomu sa tu nájde mnoho pozitív pre ktoré hodnotím tak ako hodnotím. Napríklad charizmatický Tarabas i jeho filmová Bond-matka a celkovo musím pochváliť tvorcov, pretože v porovnaní s ostatnými časťami je toto príbehovo veľmi prešpekulované a správne vygradovanie tejto trojdielnej ságy. Príbeh o Tarabasovi, komplexnosť jeho charakteru i návrat postáv z druhého dielu (Čierna kráľovná válí) sú spravené naozaj dobre a nič tu nepôsobí nasilu. OKrem iného sa nestotožňujem s tvrdeniami, že týmto dielom začala séria infantilnieť pretože komentujúci si zrejme naozaj všimli len hovoracie hríby. Naopak Fantaghiro sa posunula do dospelejších vôd, kde deti prichádzajú o rodičov, hlavná hrdinka bojuje voči monštrám ktoré 100%tne inšpirovali tvorcov horroru Pád do tmy a akčných scén i napätia ozaj pribudlo. Takže ikeď má Fantaghiró 3 mnoho múch a už to nie je to pravé orechové stále hodnotím v rámci trilógie vysoko (ďalšie diely predvádzajú ako sa to dá fakt posrať) a hlavne kvitujem perfektný dabing Etely Balgovej-Harantovej ktorá patrí k najleším režisérkam slovenského dabingu a vďaka nej mohol vzniknúť dovoľujem si tvrdiť jeden z najlepších slovenských filmových dabingov a my sme v príbehu mohli počuť dokonalé obsadenie tvorené Katkou Šulajovou, Božidarou Turzonovovou, Szidi Tobias alebo Višňovským, ktorí v porovnaní s českým odpadom (obyčajne preferujem u filmov CZ dabing, pretože slovenský je o ničom a toto je ozaj výnimka potvrdzujúca pravidlo) posunul Fantaghiro na naozaj pamätný fantasy príbeh,po ktorom kedykoľvek cez sviatky rád siahnem. ()

• Tato pohádka se natáčela v České republice na mnoha hradech a zámcích, konkrétně například na hradě Bouzov na Olomoucku. Další lokace, kde filmování probíhalo, se nacházely v Itálii. (Lynette)
  • Herečka Anna Geislerová, která si zahrála hned v několika dílech této pohádky v počátcích své herecké kariéry a jež ztvárnila vedlejší pohádkovou postavu Královna skřítků, se o mnoho let později vyjádřila, že natáčení této pohádky bylo velmi příjemné a pohodové a vzpomíná na ně dodnes jako na jedno z nejlepších natáčení, kterého se kdy za svou hereckou kariéru zúčastnila. (Lynette)
  • Režisér Lamberto Bava dlouho hledal typově herce, který by se hodil na roli Tarabase. Pak se mu úplnou náhodou dostala do ruky fotografie modela Nicholase Rogerse a problém byl vyřešen. Zkontaktoval jeho agenta a Nick hned druhý den nastoupil do letadla a odletěl do Itálie, kde podstoupil úspěšně kamerové zkoušky a roli černokněžníka získal. (Lynette)