Princezna Fantaghiró 5

(TV film)
  • Česko Tajemství Zlaté jeskyně 5 (více)

Pokračovanie rozprávky o princeznej Fantaghiro. Princeznú Fantaghiro na prechádzke s jej verným koníkom prepadnú a na príkaz zlej Čiernej strigy unesú. U nej sa stretne so záhadným neznámym, ktorý sníva o krajine, kde by neexistovalo zlo. Spolu s princeznou sa napokon naozaj aj ocitnú na istý čas v neznámej krajine, kde na nich čaká úplne iný svet, plný záhad a prekvapení... (oficiální text distributora)

Skeevee odpad!

CIm vic dilu, tim vetsi alergie na Fantaghiro... prvni dil se dal jeste vydejchat (podekujme i vcelku koukatelnemu obsazeni), kazdy dalsi dil byl jen vetsi a vetsi utrpeni...sama nechapu, jak jsem na to mohla koukat, když už jsem dopředu věděla, jaký to bude, jen prostředí se měnilo...asi přestanu být u filmů tak "naivní" =) ()

lucascus

Nedám odpad jenom proto, že jsem předchozí díly miloval. Jak mohli tvůrci sklouznout k něčemu takovému, kde je alespoň částečná návaznost na předchozí díly? Je to naprosto o ničem, Romualdo se zde nevyskytuje, nehynoucí láska zanikla? A co ostatní postavy ze světa Fantaghiro? Nejsou? Přestaly existovat? Pokud si nechcete zkazit dojem hezké pohádky, na tento díl se ani nedívejte. ()

zodiak217

Podľa môjho názoru tento film nemali radšej ani vyprodukovať a zakončiť to pri predchádzajúcej časti, ktorá už bez tak bola dosť slabá a nevýrazné. Koniec koncov som aj rád, že už netočili ďalšie filmy, pretože ak by to malo takúto tendenciu ďalšie snímky z tejto ságy by už boli pravdepodobne odpad. V prvom rade ma absolútne nezaujala dejová línia a to, že sa hlavá hrdinka ocitla v inej dimenzií to je veľmi zlý začiatok, lebo ja som chcel vidieť pokračovanie a náväznosť na predchádzajúce časti, možno ešte nejaké prepojenie na tie prvé a nie strih a teraz začneme úplne o inom. Taktiež ma okrem Alessandri Martines nezaujalo ani herecké obsadenie, celkový námet. Celé to spracovanie nebolo ktovie čo a keď si uvedomí, že to točili v roku 1996, tak predchádzajúce diely bolo omnoho lepšie spracované. Bol som sklamaný a som sklamaný, takže zrejme si už túto časť nikdy dobrovoľne nepozriem, pretože ma na nej takmer nič neuchvátilo a ostali len mizivé spomienky, že som niekedy v detstve niečo takéto zhliadol. ()

TroiMae

Fantaghiró 5 a účes stále drží. Pořád stejně feministická – protože i děvčátka mohou přeci mít přání, ne jen chlapci, tentokrát i pedofilní (včetně BDSM) – cítím vůni mladých umytých chlapečků, které bych snědl :o – a v každém díle se líbá s jiným mužem, a já vlastně ani nevím, jestli si toho Romualda vlastně někdy vůbec vzala. Asi ne, proto ho může milovat a zároveň v každém díle mít jiného. #polyamory SPOILER: Nejvíc pedofilní moment byl ten, jak tam ten napudrovaný pirát z Karibiku v paruce čuchá v pod podlahou toho „chlapečka“ a sbíhají se mu sliny a chlapec se střídavě zamazává hlínou a umývá… hlavně moment, kdy kapitán zjistí, že sice špína… ale pořád špína na chlapcovi a jho kůži a že vlastně taky dobrý fetiš :D Však by si ho před tím umyl. (Po umytí je posypávají moukou. Posypali tak dva chlapce, jednoho dospělého muže. Matka chlapce navíc opravdu snědli.) ()

alfonzik

Tak hneď na rovinu poviem čo každý fanúšik podvedome cíti. Romualdo je chlap čo vyzerá ako žena, hneď ako sa zmocní citov, dievčaťa prezlečeného za ritiera, zamiluje sa do inej. V ďalšom diele skamenie skoro okamžite po ukončení úvodných titulkov, a nato zase vyzerá ako zhnitý zemiak. Pôsobí teda ako mužíček s ktorým zakýva aj prd vo vetre. To predsa v rozprávke nevadí, skrze všetku nekonečnú lásku opustiť ho si nemôže dovoliť ani krásna Alessandra Martines. Nerozumiem, absolútne nikomu kto s natočením takéhoto projektu súhlasil. Ono nie je to zlé. Má to svoj typický nie zlý Bavovský štýl, zápletka je dobrá a nejako výrazne kvalitou nepoklesla od predchádzajúcich dielov série. Navyše sa mi zdá, že som tam od pána Remoa Gironeho zbadal herecký výkon asi najlepší zo všetkých postáv ktoré sa tu kedy objavili. A preto sa musím spýtať, prečo? Prečo nevytvorili samostatnú rozprávku ale brutalitne ukončili moju najobľúbenejšiu sériu filmových rozprávok? Za tým musela byť čierna kráľovná . ()

• Natáčení probíhalo kromě české republiky také v Itálii a v Thajsku. (Lynette)
  • Po sklamaní, ktoré priniesol posledný film, sa fanúšikovia dlho dožadovali pokračovania. Po spísaní fanúšikovskej petície napísal Gianni Romoli v roku 2007 scenár na film Fantaghiró: Il ritorno, Lamberto Bava potvrdil účasť ako režisér a súčasťou projektu mali byť Alessandra Martines, Brigitte Nielsen a Nicholas Rogers. Televízia Mediaset sa však na poslednú chvíľu rozhodla projekt nezafinancovať. (matthew.17)