Princezna Fantaghiró 5

(TV film)
  • Česko Tajemství Zlaté jeskyně 5 (více)

Pokračovanie rozprávky o princeznej Fantaghiro. Princeznú Fantaghiro na prechádzke s jej verným koníkom prepadnú a na príkaz zlej Čiernej strigy unesú. U nej sa stretne so záhadným neznámym, ktorý sníva o krajine, kde by neexistovalo zlo. Spolu s princeznou sa napokon naozaj aj ocitnú na istý čas v neznámej krajine, kde na nich čaká úplne iný svet, plný záhad a prekvapení... (oficiální text distributora)

Nieco

Fantaghiró, prvý diel: "Budem bojovať, až kým nezomriem, aby som vybojovala mier a našla toho muža, čo milujem!!!" Fantaghiró, druhý diel: "Budem bojovať a urobím pre moju lásku všetko, aj keby som mala trpieť." Fantaghiró, tretí diel: "Budem bojovať, kým neoslobodím moju lásku z kliatby, aj keby to malo zničiť moje šťastie!!!" Fantaghiró, štvrtý diel: "Budem ho naveky milovať, aj keď umriem, aj keď... (asi 10 minútový monológ o ukrutnej láske k Romualdovi)... a vždy budem hľadať, nevzdám sa ani keď bude všetko stratené..." Tá ľahká dáma čo sa prezliekla za Fantaghiró, piaty diel: "F*ck it, už sa mi nechce snažiť, zeberem prvé, čo príde." ()

Jezinka.Jezinka

Sice v pátém díle toho tak dvě třetiny nedávají smysl samy o sobě a zbytek popírá předchozí díly série (kdyby aspoň Romualda nechali zemřít), ale přes to, nebo právě proto, je to dlouhá LSD jízda, kde ovoce mluví, nepřítel je dospělý Pinocchio a oživlé Arcimboldovy obrazy a aby mohl mluvit kůň, je i on velká loutka. Starý Bava by asi žasl, čím junior bavil své diváky. Synek to s tou maskou evidentně úplně nepochopil. ()

novoten odpad!

Největší zoufalost, která dělá ostudu výpravným pohádkám z úvodu série. Nesympatický nový muž (??), občasné popírání předchozích dílů a hlavně útrpná nuda, dle tradice roztažená přes dva díly. Pro kohokoli, kdo měl kdysi Fantaghiro rád, ať je tenhle komentář varováním. Pátý díl za žádných okolností nesledovat. ()

TroiMae

Fantaghiró 5 a účes stále drží. Pořád stejně feministická – protože i děvčátka mohou přeci mít přání, ne jen chlapci, tentokrát i pedofilní (včetně BDSM) – cítím vůni mladých umytých chlapečků, které bych snědl :o – a v každém díle se líbá s jiným mužem, a já vlastně ani nevím, jestli si toho Romualda vlastně někdy vůbec vzala. Asi ne, proto ho může milovat a zároveň v každém díle mít jiného. #polyamory SPOILER: Nejvíc pedofilní moment byl ten, jak tam ten napudrovaný pirát z Karibiku v paruce čuchá v pod podlahou toho „chlapečka“ a sbíhají se mu sliny a chlapec se střídavě zamazává hlínou a umývá… hlavně moment, kdy kapitán zjistí, že sice špína… ale pořád špína na chlapcovi a jho kůži a že vlastně taky dobrý fetiš :D Však by si ho před tím umyl. (Po umytí je posypávají moukou. Posypali tak dva chlapce, jednoho dospělého muže. Matka chlapce navíc opravdu snědli.) ()

ivishka odpad!

Zajímalo by mě co je účelem takovéhoto braku. Jeden z nespočtu dílů neskutečných kravin...Mluvící kámen to byla tak jediná pořádná zajímavá věc, která mě na tomto pobavila a jinak přehršel personifikací všemožných kořenů a jiných věcí mi příjde už přehnaná. Působí to na mě jako taková italská telenovela o opěvování princezny Fantaghiro. ()

• Po sklamaní, ktoré priniesol posledný film, sa fanúšikovia dlho dožadovali pokračovania. Po spísaní fanúšikovskej petície napísal Gianni Romoli v roku 2007 scenár na film Fantaghiró: Il ritorno, Lamberto Bava potvrdil účasť ako režisér a súčasťou projektu mali byť Alessandra Martines, Brigitte Nielsen a Nicholas Rogers. Televízia Mediaset sa však na poslednú chvíľu rozhodla projekt nezafinancovať. (matthew.17)
  • Natáčení probíhalo kromě české republiky také v Itálii a v Thajsku. (Lynette)

Časové pásmo bylo změněno