Princezna Fantaghiró 5

(TV film)
  • Česko Tajemství Zlaté jeskyně 5 (více)

Pokračovanie rozprávky o princeznej Fantaghiro. Princeznú Fantaghiro na prechádzke s jej verným koníkom prepadnú a na príkaz zlej Čiernej strigy unesú. U nej sa stretne so záhadným neznámym, ktorý sníva o krajine, kde by neexistovalo zlo. Spolu s princeznou sa napokon naozaj aj ocitnú na istý čas v neznámej krajine, kde na nich čaká úplne iný svet, plný záhad a prekvapení... (oficiální text distributora)

Nieco

Fantaghiró, prvý diel: "Budem bojovať, až kým nezomriem, aby som vybojovala mier a našla toho muža, čo milujem!!!" Fantaghiró, druhý diel: "Budem bojovať a urobím pre moju lásku všetko, aj keby som mala trpieť." Fantaghiró, tretí diel: "Budem bojovať, kým neoslobodím moju lásku z kliatby, aj keby to malo zničiť moje šťastie!!!" Fantaghiró, štvrtý diel: "Budem ho naveky milovať, aj keď umriem, aj keď... (asi 10 minútový monológ o ukrutnej láske k Romualdovi)... a vždy budem hľadať, nevzdám sa ani keď bude všetko stratené..." Tá ľahká dáma čo sa prezliekla za Fantaghiró, piaty diel: "F*ck it, už sa mi nechce snažiť, zeberem prvé, čo príde." ()

kjama odpad!

Úžasné, jak se od čtyř hvězdiček dá lehce propracovat k odpadu... První díl byl o nalezení opravdové lásky a pouze s jednou mluvící husou. Druhý díl byl o tom, jak si lásku udržet. Bohužel se objevila další mluvící zvířata a tak šla hvězda dolů. Ve třetím už bylo příliš mnoho mluvících věcí, ale objevil se úžasný Tarabas, který to udržel na dvě hvězdy. Čtvrtý díl získal jednu hvězdu za Tarabase - protože se nesmyslně rozjel za tou příšernou Angelikou. No a díl poslední? Spousta uřvaných dětí, žádný charismatický hlavní hrdina a dokonce už to nedrží ani Fantaghiro. A konec byl osobním útokem na moji romantickou duši. Že zapomene na svoji osudovou lásku, o kterou tak dlouho bojovala... Tak v depresi jsem se po filmu nikdy necítila. To se mi stalo snad jen jednou, když jsem dočetla poslední díl série o Tarzanovi, který v posledním díle (již napsaným někým jiným) opouští Jane... :( ()

novoten odpad!

Největší zoufalost, která dělá ostudu výpravným pohádkám z úvodu série. Nesympatický nový muž (??), občasné popírání předchozích dílů a hlavně útrpná nuda, dle tradice roztažená přes dva díly. Pro kohokoli, kdo měl kdysi Fantaghiro rád, ať je tenhle komentář varováním. Pátý díl za žádných okolností nesledovat. ()

Kanec.Pumba odpad!

Ságu o princezně bojovnici jsem sledovala jako malá a ani oči dospělého člověka mi v prvních 4 dílech ságy nezměnily pohled na věc. Fantaghiró je prostě bezesporu úžasná lidská bytost, plná citu a nezkrotné lásky. O pátem dílu budu raději dělat: 'nevidím-neslyším-nemluvím.' Pátý díl absolutně popírá všechny předchozí díly. Jak je možné, že princezna zapomněla na Romualda, Tarabase nebo své království? Neumím si to vysvětlit jinak než tak, že ostatní herci odmítli spolupracovat na posledním dílu, a tak nezbylo nic jiného, než zasadit princeznu do nového prostředí, bez svého vyvoleného Romualda, kde i nakonec zůstala s úplně jiným mužem a úplně jinou dcerou. Neumím to říct jinak, než že celý pátý díl je postavený na hlavu. Proto doporučuju všem, kteří již viděli první 4 díly: Na ten poslední se prosím Vás nedívejte nebo si zkazíte veškeré představy o romantice, lásce, síle lidského srdce a odhodlání, které bylo viditelné pouze v prvních dílech. ()

tron

„Je jediná vec, ktorá ma k tebe priťahuje. Špička tvojho meča.“ Tak a je koniec utrpenia. Do 5. série sa odmietol vrátiť nielen Romualdo (chýbal už v štvrtej), ale i Tarabas a to už je vážne čo povedať. Comeback tak hlási aspoň Čierna kráľovná. Tvorcovia to vyriešili vskutku interesantne: nechali Fantaghiro uniesť z jej kráľovstva do vzdialenej pirátskej osady (!) s kanibalským Hookom (!!), ktorému slúžia zeleninoví bojovníci (!!!). Akčné scény strašné, rovnako tak efekty a samozrejme dialógy. Z čoho som ale zostal extra užasnutý, to je zvrhlosť ústrednej koketnej hrdinky, ktorá sa na konci rozhodne vybodnúť na Romualda, aj svoje dve sestry, aj na úbohú Esmeraldu (ale na tú sa vlastne vykašľala už v 4. sérii), aj na svoje kráľovstvo, aj na elfskú vílu, proste na všetkých, urobí za svojím predchádzajúcim životom hrubú čiaru a rozhodne sa DOBROVOĽNE zostať s debilom v Karibiku. ()

• Po sklamaní, ktoré priniesol posledný film, sa fanúšikovia dlho dožadovali pokračovania. Po spísaní fanúšikovskej petície napísal Gianni Romoli v roku 2007 scenár na film Fantaghiró: Il ritorno, Lamberto Bava potvrdil účasť ako režisér a súčasťou projektu mali byť Alessandra Martines, Brigitte Nielsen a Nicholas Rogers. Televízia Mediaset sa však na poslednú chvíľu rozhodla projekt nezafinancovať. (matthew.17)
  • Natáčení probíhalo kromě české republiky také v Itálii a v Thajsku. (Lynette)