Nebezpečný náklad

• USA Precious Cargo (více)

Dobře naplánovaná loupež drahokamů se vymkla kontrole. Šéf zločineckého gangu Eddie (Bruce Willis) ze zpackané loupeže viní svůdnou Karen (Claire Forlani). Karen chce získat Eddieho důvěru zpět a rozhodne se ukrást náklad velmi vzácných a drahých drahokamů. Kvůli této prácičce se Karen spojí se svým bývalým milencem a prvotřídním zlodějem Jackem (Mark-Paul Gosselaar). Celá mise na získání důvěry však nedopadne podle plánu... (Bontonfilm)

PROCESOR

Ne není to zbytečný film, ne není to béčkový film. Je to klasická naháněčka, kde sice charisma Bruce je dávkováno po kapkách, ale úplně to stačí. Základní otázka je co od takovýho filmu čekáte, pakliže si dokážete odpovědět, nemůžete být moc zklamaní. ()

mortak

V ČR amatéři zkouší hrát divadlo, klasické i nové kusy, jezdí s tím do Hronova, a když se poštěstí, i nějakou tu známou hereckou tvář k tomu přemluví  V Americe to zase amatéři zkoušejí s akčními filmy a Willise v důchodu přemlouvat nemusejí, ten jde z jednoho amatérského fláku do  druhého. Protože mám rád Cimrmanův Záskok, dávám dvě hvězdy. I s poctivě odfláknutou šmírou se dá trochu pobavit. ()

majo0007

Bejvávali časy, keď bol najnovší film Bruca Willisa anonsovaný s pompéznou reklamou. Dneska znamená najnovší film Bruca Willisa poriadny průser a tento počin na tom nič nemení. A ako bonus tu máme ženské herecké "výkony" na hranici frašky: takmer polstoročná Claire Forlani sa tu hrá na akčnú teeny pipinu a to nehovorím o pubertálnej Jenne B. Kelly, ktorá má kolty (pardon, sniperovku) proklatě nízko, dáva vám Konfuc(k)iovské rady do života a má sa za "tough" drsňačku. Juj, radosť pozerať! ()

Sabrewulf odpad!

Mlaďoučká ženská coby sniperka (rádobydrsňačka), co zabíjí lidi chladně, bez mrknutí oka, jakožto jedna z těch kladných. Hm. To má být cool, nebo co? Hlavní hrdina dostane tři pořádné rány pěstí do ksichtu a dvě čela a nemá ani modřinu, či kapku krve. Fajn. Záporáci nahání hrdiny na motorových člunech, střílí po nich vším možným a neudělají ani jednu díru do člunu. To ještě v roce 2016 myslí někdo vážně? To si tvůrci myslí, že ještě šplháme po stromech, či co? Nebo že nám je 10 a tím pádem budeme u toho slintat jenom proto, že se tam střílí a vybuchuje? Do toho všeho Willis s jeho jedním, znuděným, čuráckým výrazem, který používá už v každém filmu. Claire Forlani je tu na kopačku do ksichtu. Digitální krev+ záblesky z pistolí jakožto odporná pohodlnost současných filmařů. A obrázková animace v titulcích, která už je otravná, obehraná a trapná stejně, jako reklamy na mobilní operátory s dvojsmysly. ()

sir-dave

Willis na plakátě, Willis v popisku, Willis v titulkách, a Willis ve filmu 5x po pěti minutách. Akční béčko, které už ani jako béčko moc nepobaví. I tu krásnou tvář Claire Forlani už pomalu dohání věk:) ()

Johnny.ARN

Presne to B-čko, do ktorého keď idete, tak presne viete, čo dostanete. A dostanete to. Willis čisto len marketingový ťah, zvyšok osadenstva sa bavil a išiel si svoje. Miestami skoro vtipné, s dobrou akciou, nenudilo. 2 z 5 ()

JohnSmith

Takže Willis se rozhodl, že prostě bude hrát malé v role ve velkých sračkách. Hodně slabé béčko s jednou vydařenou honičkou a trochou akce. Jinak je to bída děs a běs. ()

giovanni3

Slabší akční film s průměrnými akčními scénami, kdy vše jde moc snadno. Diamanty za šílené sumy nikdo nechrání a "jen" se o ně perou gauneři. Dialogy mimo střílení o ničem. Herecké výkony pouhý průměr, kdy ani Willisovo charisma je nezachrání. Pohledna Logan (Jenna B. Kelly) byla fajn. Celkově tedy slabší průměr. 2z5 ()

kenkaku

Nudné to není (což je fajn), ohledně akce velmi slušně natočené (což je vlastně základ). Co je hloupé (a dost) jsou herecké "výkony". Asi největší hrůza byla Jenna B. Kelly (alias "Logan"). Ta jakmile promluvila musel jsem se smát (a ne... vtipná nebyla). Celkově vůbec jakmile se mluvilo byla to tragedie. Obzvlášť vedle Bruce Willise a Claire Forlani to bylo ultra směšné. Netvrdím, že výše zmínění předváděli nějaký herecký orchestr. Ale bylo to jako postavit medvěda grizzlyho vedle medvídka mývala. Prostě není medvěd jako medvěd :) ()

sedm.1

Vážně hrůza. Popíšu jednu z akčních scén, pro představu. Hlavní hrdina ujíždí na motorovém člunu s dvěma hydrama,s bývalou milenkou a současnou milenkou, před bandou lumpů, všichni po sobě střílejí jako blázni a samozřejmě se nikdo z nich vůbec netrefí. Přitom se holky mezi sebou ještě stačí hádat a zároveň se ale i příjemně zasmát, každopádně jedna z nich si vezme taky kvér a začne po lumpech pálit též. Asi z dvou metrů se stále ani lumpové, ani kladní hrdinové nedokáží trefit, tak ta druhá milenka vezme kvér za hlaveň, metne ho po lumpovi, trefí ho do hlavy a lump jde ke dnu! Ne, Nebezpečný náklad skutečně není parodie, ačkoliv to tak vyznívá, ale je to opravdu vážně míněná akční zoufalost. Tohle je fakt nesoudná pitomost, s nehorázně nevýrazným, necharismatickým a nezajímavým ústředním hrdinou, který nemá u filmu co dělat a pokud ano, tak jen jako komparz v davových scénách, dávající především na moudra asi tak na osmnáct let působící parťačky, odstřelovačky, takže další parodický prvek snímku, k tomu Claire Forlani, kdysi velmi půvabná žena, která by ovšem nyní mohla dělat tak akorát věrnou kámošku Taře Reid a samozřejmě nemohu opomenout „hvězdu“ snímku, „slavného“ Bruce Willise, jehož herectví a stále stejný, flegmaticko-ironický ksicht, házející za jakékoliv situace, mě už také vážně nepřesvědčí, spíš naopak, nehledě na to, že se tu zas objeví jen na pár sebeztrapňujících se minut. Naštěstí. Zápletku pak nemohu označit za nic jiného, než hloupou, nenápaditou, tuctovou hovadinu a tvůrcům se zde dokonce podařilo asi tak v polovině snímku mě přesvědčit o rezignaci na veškeré dění, protože to byla taková nálož nesmyslů a nudy, že jsem to prostě nedával, a vrcholem bylo pak následné finále, kde si musel trhat vlasy už i plešatej. Akce jinak bylo dost, nicméně její úroveň odpovídala kvalitám tvůrčího týmu, takže naprosto nezáživná a nenápaditá záležitost, bez možnosti pobavit, zaujmout. Tohle je zkrátka těžký provar, hloupost, lacinost, trapnost, nuda, takže za mě velké, rozhodné NE! ()

aLPaC

Standartní akční béčko, které neurazí ani nenadchne. Herci jsou sympatičtí, občas něco zahláškují, jen ten Bruce Willis mi tu nějak nesedí. Na sychravé víkendové odpoledne dostačující. ()

zdeny99

Koukatelné akční béčko, jehož hlavním tahákem měl být Bruce Willis, jenže ten si tam zahrál jen malou roli vůdce zločineckého gangu. Podobně jako to bylo v jeho o dva roky starším snímku ELITNÍ ZABIJÁK, kde hraje takřka to samé a stejně i tak na konci filmu končí. Tou hlavní postavou je nakonec obchodník se zbraněmi Jack (Mark-Paul Gosselaar), který se mi tu fakt hodně líbil. Stejné je to i s akčními scénami, kterých tu je velice hodně a především jsou působivé. Ať již na začátku to předávaní zbraní na molu, či vpád komanda do Jackova domu s následnou honičkou na člunech a skútrech nebo závěrečná střelba. Je to koukatelné, i když chvílemi nereálné a moc to nedává smysl, ale podle mě to zas tak na akční oddechovku nevadí. Co je přesto vše nejvíce koukatelné, tak to je rajcovní 44letá Claire Forlani ve svých šatičkách. [766. hodnocení, 65. komentář, 44%] ()

Hapretor

Willis na stará kolena stále horší a horší. Hrůza. Na zabití času ok. Jinak ve srovnání s jinými dobrými akčními počiny je to spíš céčko. Mnohem lepší třeba "Utěk do mexika". I když to není zrovna dějově podobné. ()

BOURQUE

Klasický, moderný B-ový film podstate bez žiadnych ambícii. Na druhej strane však musím uznať, že to obsahuje niekoľko slušných scén a občas dobre načasované hlášky. Nerád vidím, že B. Willis sa čím viac účinkuje v takýchto filmoch (a väčšinou vždy hrá záporáka). Tretiu hviezdu dávam pre duo C. Forlani a J. B. Kelly. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

bararich8

Takový jednoduchá akční béčková jednohubka. Bruce už se ani nepokouší hrát, ale zbytek relativně funguje. Pokusy o vtipné momenty občas vyjdou, akce je takový průměr, avšak neurazí. Příběhově se taky nejedná o nic hrozného. Pokud nemáte nic jiného po ruce, proč ne. Slabší 3* ()

Torpid

Bruce opět v menší roli a s velkou fotkou na obalu. Urputně nahláškované, v křečích svíjející se akční b-čko. Pořád ale nadstandart Willisovi tvorby posledních let. Příště se už obloukem vyhnu tomuhle důchodci s vedlejšákem. ()

Torgal

Zlákaný na ďalší biják s Brucom Willisom (ktoré seká ako Baťa cvičky, i keď s mizernou kvalitou) som bol nakoniec zaskočený, že vo filme má len väčšie cameo a nie je hrdinom, ale premiérovo hlavným záporákom. V hlavných úlohách sú Mark-Paul Gosselaar ako „Chris Pratt pre chudobných“ a bohužiaľ stará raketa Claire Forlani, ktorá hrá femme fatale, i keď na to už dávno nemá vek, postavu ani charizmu. Spracovanie sa tiež nevyhlo množstvo menších failov, ale v zásade som dostal viac než som čakal. Akcie je dosť a jej podanie je solídne, tempo je dobré a na pomery videobéčka sa jedná o solídny počin. 5+/10 ()

Acrobat odpad!

Zábavné áno, to niekedy môže byť. Problém sú mŕtvi. A sniper, čo nemá občiansky. V podstate vo filme nemožno uveriť nikomu jeho vlastnosti, čo dokáže alebo sa správa. Červené diamanty nie sú krvavé, lebo partia dementnej bandy, ktorá pri lúpeži obraneného auta nerobí ťarchu ako v Heat. Tu na nikoho nemieri osud, spravodlivosť, nebodaj polícia. Prechádzka krajinou ako vo FastFurious. Nerozumiem k čomu je krádež takého množstva prachov. Zbytočná pozornosť, o ktorú profesionál nestojí. A prestrelky? Garantujem vám väčšiu výhru v lote, či euromilionóch. Tu pália všetci po sebe a nikto nič netrafí. NA jednu ranu sa vypotrebuje (fiktívne) toľké množstvo streliva, že sa pri akcii žiaľ smejete schuti. A to je znak podradnosti. V globále veľmi ťažko uveriteľná hovadina, kde všetci si bez zásahu okolného sveta užívajú - bohatstvo (??), pričom je to pretkané gýčovým humorom a samoúčelnými nadávkami, ktorých je dosť. Hneď po filme patrili moje myšlienky dvom titulom. Son of a Gun ako aj Savages... (videné 05.07.2016, BDrip) ()