Reklama

Reklama

Batman: Gotham by Gaslight

Trailer

Obsahy(1)

Vůbec první filmová adaptace příběhů ze série Elseworlds od DC Comics. Příběh Gotham by Gaslight, který celou sérii roku 1989 započal, je zasazen do viktoriánského Gothamu. V ulicích města řádí nechvalně známý vrah Jack Rozparovač. Brutální vraždy žen se ději každou noc a policie je bezmocná. V gothamské mlze se v té době objevuje i samozvaný strážce spravedlnosti Batman, odhodlaný vraha dopadnout. Není však jediný, kdo se rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou. Batman brzy získává spojence v podobě půvabné Seliny Kyle. Když Rozparovač udeří na jeho blízké, stává se případ pro Batmana osobním a ovlivňuje nejen jeho, ale především jeho pravou identitu Bruce Waynea. (TwoFace)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (50)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Viktoriánské Gotham City, Batman, Jack Rozparovač a Selina Kyle ještě coby „dámička“ – na jednu stranu strašná blbost, pro milovníky novodobých kokotin pecka. Já patřím ke starší generaci, kdy Batman, Superman, Spiderman běželi v TV hlavně coby animované seriály, než si z toho jisté společnosti udělaly tvrdý byznys a na filmové plátna vnikli ty otřesné filmové paskvily, které se točí dodnes a objevují se v nich všichni ti další (komiksoví) akční hrdinové. Tady Jack Rozparovač vlastně ani tolik prostoru k zabíjení nedostal, spíš se to točilo okolo soubojů s Batmanem a Selinou (kteří si hodili striptýzek v dostavníku), jinak s ním bojovali na jatkách, na vzducholodi a ve finále zmizel v ohni…Nic extra – obyčejný průměr který už znovu vidět nikdy nepotřebuju. Absolutně nic mi to nedalo…slabých 50% ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Gotham by Gaslight je rozhodně svěží vánek po deseti letech DC animáků pro dospělé. První komiks ze série Elseworlds byla v roce 1991 jedna z posledních prací Mika Mignoly před Hellboyem. A viktoriánský Batman / Jack Rozparovač patří dodnes mezi to nejlepší, co si lze v dané dekádě najít. Ještě bych ocenila adaptaci Amazonie, obdobného viktoriánského komiksu s Wonder Woman a mohla bych být úplně spokojená. ()

Reklama

pepo 

všechny recenze uživatele

Zasadenie Batmanovského univerza do tejto doby funguje fantasticky. Takisto konflikt s Jackom Rozparovačom. Trochu zamrzí akurát krátka dĺžka a tým pádom prílišná skratkovitosť.Z tohto sa mohla upiecť parádna dvojhodinovka. A ako bonus skvelý záverečný zvrat, z ktorého by sa zatočila hlava aj Mandarinovi v trojke Iron Mana. 8/10 ()

hroubek 

všechny recenze uživatele

Tohle mě opravdu moc sedlo. Nedávno jsem viděl Batman Ninja, který mě těžce zklamal. Naštěstí jsem si teď spravil chuť. Batman: Gotham by Gaslight vychází z jednoduché myšlenky, kdy se celý Batmanův svět odehrává ve viktoriánské době. A na tohle jsem byl dost zvědavý, protože komiks Zkáza, jež postihla Gotham ukázal, že mě tyhle příběhy baví hodně. A jsem rád, že toto mohu prohlásit i o filmu. Film se povedl, má skvělou atmosféru, napětí, odkazy, akci, příběh a fungující postavy a zvraty. Je to parádní podívaná a dost mě to sedlo. Není to bez chybné, a některé momenty mohly být trochu propracovanější, ale na druhou stranu jsem si to moc užil a konec mi udělal ohromnou radost. Není to na čistých pět hvězd, přesto s přimhouřenými oči si je zaslouží. ()

Caszidy 

všechny recenze uživatele

Předloha, která je dílem legendárního Mika Mignoly, je, jak už je ostatně u jeho děl zvykem, výjimečná svým zpracováním, tentokrát propojením, respektive naroubováním příběhu Jacka Rozparovače na klasickou batmanovskou detektivní práci. Gothamský Londýn, nebo spíše londýnský Gotham a jeho temná, "začouzená" atmosféra z úsvitu industriální éry je zde znázorněna a vykreslena velice dobře. Potěší i víceméně povedená animace a pořádná dávka krve. V budoucnu bych se rozhodně nebránil dalším netradičním zpracování batmanových eskapád. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (7)

  • První adaptace ze série Elseworlds, alternativních příběhů s klasickými hrdiny DC univerza. Viktoriánský comics Gotham by Gaslight poprvé vyšel v roce 1991. (NinadeL)
  • Bruce, Harvey a Selina navštíví Dionýsův klub, který je odkazem na Diogenův klub, známý z příběhů Sherlocka Holmese. (TwoFace)
  • Pro komunikaci se třemi sirotky použil Bruce Wayne šifru s kreslenými figurkami, stejnými, jaké se objevují v jedné z povídek o Sherlocku Holmesovi od A. C. Doyla s názvem „Tančící figurky“. (TwoFace)

Reklama

Reklama