Když v odlehlé části Ruska zaujme mobilní odpalovací rampa s raketou SS-50 palebné postavení, rozhodne americká vláda vyslat na místo tým špičkových agentů, kteří by ji zneškodnili. Je rozhodnuto vyslat současně dva agenty, zcela postradatelné a nic netušící, kteří mají upoutat pozornost sovětské kontrarozvědky. Vybráni jsou poněkud roztržitý šifrant Austin Milbarger a sebevědomý Emmett Fitz-Hume, kteří se dokázali ztrapnit už během kvalifikačních testů. V domnění, že uspěli a jsou na prahu úžasné kariéry, podrobí se náročnému výcviku. Nakonec jsou shozeni na území Afghánistánu, kde okamžitě padnou do rukou ruských agentů. Bystrý a vzdělaný Austin odhalí léčku a oběma se podaří uprchnout, ovšem jen proto, aby padli do rukou afghánských mudžáhidů. Během dalších bláznivých dobrodružství zjistí, jaký byl vlastně jejich úkol, ale navíc se po smrti jednoho z agentů nečekaně stanou jedinou nadějí na záchranu světa... (TV Nova)

Vojta-x

Prosím kohokoliv kdo má dabing z Tv Prima, tj.Zounar, nechť my prosím pošle link, či cokoliv, nemůžu sehnat, jen druhej dabing. Měli jsme s bráchou na VHS, ale kazeta zmizela.... Díky moc.... po obdržení validního linku smažu. Děkuji moc.... ()

Diego75

Na tento film jsem se podíval jen kvůli Chevy Chaseovi, to říkám upřímně. Tato komedie se dá doporučit, je totiž dobrodružná a má ten klasický groteskní styl amerických komedií. Jen myslím, že těch vtipů se tam dalo nacpat víc, proto pouze za tři hvězdičky. Nicméně taková scénka s opisováním u testu byla bezchybná. ()

rahde

Bezva komedie, kterou člověk může vidět opakovaně. V závěru filmu vypadají výložky posádky raketového odpalovače docela humorně, kdy má ňouma z obsluhy SS-50 výložky generálplukovníka, přitom to byl jasný příslušník mužstva :-) ()

Mr.Dark

Komedie,která patří mezi mých TOP10.....Jedna vtipná hláška za druhou,originální námět,dvojice herců u které to jinak ani dopadnout nemohlo,to vše dohromady udělalo,že dávám "pouhých"pět....a taky za originální vyjednávání s partou Ninju...vytáhnout fotku"To je má sestra,všichni jí můžete mít" :-))) ()

supo

Odlehčená komedie o studené válce a napětí mezi USA a SSSR s excelujícím Aykroydem a Chasem. Ačkoliv role Emetta Fitze-Huma byla původně napsána pro Johna Belushiho, Chase se ji zhostil dokonale. Zajimavostíi je, že v roli doktorky se ukázala Aykroydova reálná budoucí manželka. Dávám pět hvězdiček. ()

Moraldo

Do jemného humoru F. Felliniho nebo Funesových ohňostrojů to má daleko, ale..... ale mě se to i přesto moc líbilo. ()

zero_zelo

myslím, že todle patří do naprostý klasiky 80. let!! nikdy se mi to zatím neokoukalo. sou tam slabiny, ale je to jasný a hodně ujetý :) ()

Mort09

Dobrá komedie, parodující špiónské filmy z dob Studené války. Scénář i většina vtipů se drží zaběhnutého konceptu doby, ve které byli Špioni natočeni. Dva trotlíci zachrání čirou náhodou svět, to ale neubírá nic na skvělém humoru, ba naopak, i moderní komedie by se mohli inspirovat, osvědčenými schématy, místo hromady nesmyslů, které obsahují. 70% ()

Pythonator

Nejlepší film Johna Landise. Prototyp americké komedie osmdesátých let. Po letech působí staře, ale pořád je to sranda. Studená válka asi nebyla tak napjatá, jak se tvrdí. Alespoň v Hollywoodu ne. ()

Johgas

Mě to bavilo. Oddechovka s příjemnými vtipy na téma "agenti omylem přemůžou sovětské těžce trénované špiony". Zajímalo by mě, jestli je nějaký film na toto téma z druhé strany -tzn. "sovětští agenti omylem dobydou Ameriku" - snad mě ani nic nenapadá. ()

P@\/EL

Ze začátku se zdá, že se bude jednat o dobrou, nicméně spíše tuctovou a nenápadnou americkou komedii 80. let s několika povedenými vtípky. To se však postupem času s přibývající dobrodružstvími mění, jelikož celý příběh je propletený spoustou komických situací, kterým jsem se mnohdy řádně chechtal, a graduje do excelentního satirického a trefně vypointovaného závěru, přičemž baví stále víc a víc. ()

Sa.sa

Super komedie, která je kvalitně obsazena i natočená... Ten jejich výcvik, testy, operace i lokace stojí za to...! Konec je usměvaví, jak hrají o osud světa při konferenci... ()

Miroslav.Zac

U podobných komedií si říkám, jestli je "udělaly" známé herecké tváře (Chase, Aykroyd), nebo režisér, případně scénárista. Slušná osmdesátková komedie, bohužel na dobu, kdy se točily opravdové komediální pecky, jen obyčejný průměr. ()

jirik

komedie mého mládí, u které se i teď skvěle pobavím, i když přiznávám, že to už není to, co to bývalo před nějakými 15 lety. Ta tupost a komičnost dvou hlavních hrdinů alias tajných agentů, to je teda něco... ()

Haj Ou El

Pohodova komedie, ktera doakazala pobavit v dobe vzniku a i dnes se nad ni clovek dobre zasmeje. Avsak zhledem ke svetovym okolnostem, je tato "spionska pohadka" dnes mozna trosku k placi :-( ()

play@peace

Výborná komedie s několika kultovními scénami. Rozhodně se však vyhněte novému českému dabingu a sežeňte si dokonalý předešlý dabing, kde Chase mluví Heřmánek nebo originál. ()