Vražedné léto

• Francie L'Été meurtrier (více)

Píše se rok 1976 a na malé francouzské město přijíždí vnadná, provokativní a záhadná dívka Eliane se svými rodiči. Ve městě okamžitě začne poutat pozornost místních obyvatel, zejména mladých mužů a jeden z nich, automechanik Florimondo přezdívaný Pin-Pon, naváže s Eliane vážný vztah. Záhy Eliane objeví u Florimonda starý orchestrion, který kdysi patřil její matce a který je pozůstatkem záhadné minulosti její rodiny a jí samotné, jež začne postupně vyplouvat na povrch a měnit běh doposud slibně se vyvíjejících událostí. (ČSFD)

MrPierc

Tolik krásných šatů a na tak krásné herečce jsem ještě neviděl. Provokativní i křehká Isabella Adjani v hlavní roli dramatu jedné dávné historie. Přeměna mezi žánry je zajímavá a temná historie nepříjemná. Letní překvapení viděné na podzim. Trochu mi to připomnělo tou zlou vzpomínkou Starou pušku (1975) ()

C0r0ner

Poslední půlhodina dost kurevská, někdy před půlkou už člověk ví, že něco takového přijde, a tak je škoda těch 130 minut, místo kterých to mohlo být řekněme 100 a bylo by to hned o něčem jiném. Každopádně ten film často klame tělem a často překvapuje. Moc pěkný scénář a režie. 85% ()

danoo

Hoci nie je jednoduché pozerať ho, nieto ešte obľúbiť si ho, ide o brilantný film. Námet sa na začiatku zdá byť typicky mizogýnny: pokoj rodiny a miestnej komunity je narušený tajomným succubom. Takáto konštrukcia je však rýchlo pohltená minulosťou hlavnej aktérky, kde zločin a jeho detektív sú až nebezpečne prepojený... ()

Pecival

Nikdy jsem nechápal co může dospělého chlapa fascinovat na ženské jako byla Isabelle Adjani v tomto filmu. Jistě, bezesporu velmi krásná, ale na první pohled naprosto nevyrovnaná s psychopatickými sklony. Jinak zápletka je zajímavá (vynikající konec) a herci hrají také dobře. ()

Mlle

Filmová špička 20. století. Inspirativní, „konstelační“ film plný zajímavých charakterů, od duší hluboce svobodných, plných neklidu, po zdánlivě zcela ordinérní tmely společenství dvou francouzských venkovkých rodin, pevně usazených na vlastní temné minulosti. Svou nerafinovanou lidskostí, které nechybí moudrost všedního prožitku, přirozenou atmosférou, strhujícím odkrýváním rodinných bolestí na pozadí každodenního děje a v neposlední řadě mistrovskými výkony všech protagonistů je snímek výjimečný a přitažlivější než většina produkce století jednadvacátého. ()

theSaint

Tak to byl twist, jaký bych nečekal. Z letní, lehce komediální, provokativní podívané do temného dramatu o pomstě s tragickým koncem. Adjani jako vždy nádherná, herecky bezchybná. Přidávám hvězdu za dokonale plynulý přechod mezi žánry. ()

IrisHelenka

Isabelle Adjani sehrála svoji roli naprosto skvěle a na Eliane se perfektně hodila. Výběr herce, který ztvárnil Pin-Pona, jsem nepochopila. Měl být vysoký, udělaný, svalnatý a i jeho chování jsem si představovala úplně jinak. Konec byl navíc maličko odlišný od knihy, ačkoliv se jeho podstata zachovala. Ale to nehodnotím film, to ho pouze srovnávám s knihou, což bych neměla... Ovšem nemůžu si pomoct. Doporučuji číst raději knihu, líbila se mi mnohonásobně víc, vyvolala ve mně neuvěřitelné množství emocí a naprosto mě dostala a možná právě to zkresluje můj pohled na film, který byl hodně dobře provedený. Co se týče příběhu, to snad už ani lépe nešlo. Atmosféra, postavy (vyjma Pin-Pona), zkrátka všechno bylo takové, jaké mělo být a zajímalo by mě, jaký by na mě zanechal dojem, kdybych těsně předtím nepřečetla knižní předlohu. Jsem si jistá, že bych měla téměř stejně neuvěřitelný pocit z filmu jako jsem měla po jejím přečtení. Každopádně nápad je perfektní, Sebastien Japrisot je zkrátka génius... ()

Perchta6

Skvělá předloha, dobrý film. Vesnickou idylku naruší přistěhovalci se svojí minulostí. Romantická love story se nakonec mění v detektivní drama. Román jsem četla několikrát, film viděla jen jednou. Doporučuji - raději číst. ()

saladín.

Cokolvek prezradzat je nefer voci tym ktori tento relativne vzacne uvadzany thriller este nevideli. Neskutocne dobre vystavany scenar s neskutocne drasavymi posunmi. Perhaps the best Adjani ever. A ubohy Pin-Pon, detsky nevinny a uplne mimo. ()

Tristesse

Když se Jean Becker rozhodl zfilmovat Japrisotovu knihu, měl od začátku jasnou představu, že do hlavní role obsadí Isabelle Adjani. Jenomže ta jeho nabídku několikrát odmítla. (V té době se jí moc nepozdávala jak představa kompletní nahoty, tak rovněž některé choulostivé scény). Když konečně řežisér našel náhradu v podobě Valérie Kaprisky, Isabelle mu zavolala, že to bere. Udělala moc dobře, protože role Eliane je rozhodně jednou z jejích nejlepších rolí. Ta oscilace mezi vampem, hloupou husičkou, rozmazleným spratkem a nešťatným dítětem je naprosto úchvatná. A ty bleskurychlé změny nálad ! Adjani filmu samozřejmě dominuje, ale i Alain Souchon, coby hodný a naivní Pin Pon je kouzelný. Výborná je i Suzanne Flon jako hluchá, milá a empatická tetička. Nelze opomenout ani obě matky hlavních představitelů, které byly rovněž velmi přesvědčivé. Ač celý film směřuje k velké tragédii (a všichni to víme), tak je tam i spousta vtipný momentů a provensálská krajina vždycky oko potěší. Kdo má rád francouzský film, určitě si přijde na své. 4 proměněné Césary + 5 nominací si film rozhodně zasloužil. ()

zigy

Francouzská lahůdka pro pokročilé. Někdo namítne, že se ta holka chová divně, a celé to do sebe zapadne až v závěru. Málokdy se povede tak skloubit na jedné straně letní atmosféru, erotiku a na druhé straně temné psychologické drama. ()

MaxDamage1

I když kniha je lepší (doporučuji přečíst), film se povedl také náramně. Napínavý příběh,který by si neměl nechat ujít žádný fanoušek Japrisota. 5* ()

Sejkorka

Jean Becker se stává mým velkým oblíbencem.  2010 Má odpoledne s Margueritte 2007 Rozhovory s mým zahradníkem 1999 Děti z mokřin  a teď tato paráda z roku 1983. Z letního příběhu rozmarné dívky se postupně drama se smutným koncem. Víc a víc se dozvídáme, co je na pozadí osudu Eliane, kterou fantasticky ztvárnila  Isabelle Adjani .Herečce je 27 , postavě 20, což vůbec není poznat. Ale co vše Isabell zahraje to je fascinující. Ty návaly vzteku, najednou jako když utne je zase milá. Směje se , brečí, zuří .... ZA tuto roli dostala francouzského Cézara (jednoho z pěti). Za zmínku v tomto filmu stojí François Cluzet  (později Nedotknutelní) v roli bratra hlavního hrdiny. A taky Michel Galabru , když nehraje jen velitele četníků ze St. Tropez ()