Švýcarák

(festivalový název)
  • USA Swiss Army Man (více)

Hank (Paul Dano), muž vysazený na ostrově, najde na pláži ležící mužské tělo (Daniel Radcliffe). Rozhodne se použít jej jako „pomůcku" při plavbě na pevninu. Když se ale ukáže, že dotyčný muž není zcela mrtev, Hank mu pomůže a spřátelí se s ním. Jeho prostřednictvím se opět seznamuje se světem, jenž na něj čeká... (mac000)

Mistr119

Jako...nejdřív jsem čekal, že to bude vážný film, ale po pár minutách, když Radcliffe začal prdět, jsem si to myslet přestal a už na to koukal jako na nadsázku. :) Jako už se to chýlilo k psychologickému konci, že celého obživlého Mannyho si Hanka vymyslel, ale pak přišel závěr, kdy oprdivšímu Radcliffovi všichni dojatě mávali, čímž režisér rozbil jakékoliv domněnky, predikce nebo vysvětlitelné ukončení. Nakonec tedy rozporuplný, ale přece jen palec nahoru. :) ()

Danixxx

Perverzní komedie zaměřená na hlubší myšlenku a to tu, co dělá člověka člověkem. Úžasná záležitost. Od začátku do konce jsem se skvěle bavil. Doporučuju. ()

Elizabethx

Po shlédnutí tohoto snímku, pro mě je neskutečně těžké podat nějaké srozumitelné hodnocení viděného. Cítila jsem se, jako by někdo spojil dva protikladné filmy dohromady - jeden vážný, tak nějak romantický příběh o naději, jenž má dokonalé záběrování a pointu - a pak druhý, ve kterém se objevují vtipy toho nejspodnějšího žebříčku, jako erekce a prdění. Příběh filmu je neskutečně silný. Když si odmyslíte ty rádoby "vtipné" scénky, jakože jsem se u filmu zasmála asi jednou a to jen proto, protože to jinak mé zoufalství už nevydrželo - tak je to opravdu úžasný a originální snímek. Dle mého kdyby tento námět ještě prošel pár škrty a přepisy, tak by z toho bylo jedno z nejlepších děl, jaké jsem kdy viděla. Ale takhle to film opravdu velmi shazuje. Ale zase - apsoň si v tom něco najdou i ti, jenž mají rádi tento styl humoru. Co nemůžeme opomenout v tomto filmu je zvuk, jenž je naprosto unikátní a dokonalý. S ústy otevřenými jsem sledovala to, jak se prolíná obraz se zvukem. Dokonalost. A herectví se taky nezapře. Dovolte mi kopnout režiséra do holeně, protože pokazil dokonalé bizardní dílo hloupými vtipy. ()

qwentin odpad!

Já bych chtěl jen říct v reakci na příspěvek v zajímavostech..." Na festivalu nezávislých filmů Sundance v Utahu, vyvolal tento film takové pozdvižení, že někteří diváci se s nechutí zvedali a odcházeli pryč v průběhu filmu. (TheMozeg) ", že se jim absolutně nedivím... ()

BaHa

Před zhlédnutím bych nevěřila, že to řeknu, ale Radcliffe naprosto dokonalý. Jinak pro mě film běžnou škálou takřka nehodnotitelný. Občas (často) šílené nechutný, ale hlavně bizarní snímek balancující na hraně, jehož hlavní devízou je přátelství Hanka a Mannyho. Jeden z filmů, který pravděpodobně nikdy úplně nepochopím. ()

Mikithemage

Největší překvapení ze všech fimů, co jsem letos viděl, mi přichystal tenhle neotřelý kousek. Švýcarák pobízí k nesouhlasu, ale stačí mu trocha vaší pozornosti a celý význam, který máte problém strávit obrátí vzhůru nohama. A pak si řikáte, co asi tak dalšího může skrývat, když si i svoje flatuláty nechává pro sebe. Asi se někomu může zdát, že ten film akorát neví, co chce být a tak zakrývá svoje (rádoby) myšlenky za vtipy o prdění. Ale v tomhle filmu jsou věci využitý metr nad rámec jejich potenciálu a posunutý k opačnýmu pólu jejich významu. ()

GCorsini

Naprosto ojedinělý snímek na filmové scéně. Před shlédnutím snímku jsem nečetl nic o tomto filmu a jsem tomu rád. Na začátku kdy tělo mrtvého Radcliffa použije hlavní hrdina jako motorový člun, používajíc k pohybu plyny z rozkládajícího se těla, jsem měl chuť tento produkt holého šílenství okamžitě vypnout. Ale absurdita a nechutnosti následujícího dění mě dostalo tak moc, že jsem se rozhodl film jednoznačně dokoukat. Absolutně netuším kde vzali pánové Daniel Scheinert a Dan Kwan inspiraci k napsání takové šílenosti, ale smekám před nimi. Konečné vyústění mě až dojalo a soundtrack filmu je naprosto brilantní. ()

blendak1313

Pro mě teda veliké překvapení. Film o trosečníkovi, který náhodou potká nečekaného společníka. Jak Paul Dano, tak Daniel Redliffe odvedli strhující práci. Budování vztahu a chemie mezi nima je dechberoucí. Všechno má ve filmu svůj hlubší význam, dokonce i to prdění. Trošičku mě zklamal konec, ale to na finálním hodnocení nic nemění. ()

Adelka123

Neuvěřitelné, co mrtvé tělo dokáže :-) Festivalák, rozhodně není pro každého, ale mě se líbil :-) Doporučuji nesledovat během jídla... ()

hronikpetr

Silně rozporuplný film. Popravdě nevím co si o něm mám myslet. Je to chvílemi vtipné, ale někdy zase dost otravné a nudné. Jestli to stojí za shlédnutí?? To si musí každý rozhodnout sám, já osobě bych asi nedoporučil tento film. Možná pouze tehdy, kdy je člověku jedno na co se vlastně kouká a má to spíše jako kulisu. Za mě slabé 2 hvězdy a to jen za herecké výkony. ()

zoze

Bylo by lehkovážné nepřiznat tomuto filmu originalitu, je očividná stejně tak jako jeho fekálnost a vlastně i nesmyslnost. Nápad udělat z mrtvého muže víceúčelový nástroj je super a je škoda, že film měl spíše potřebu více se zabývat filosofováním o životě a to ještě dost nešikovně. Vtipem to také extra nepřetékalo, ale pár momentů stálo opravdu za to. ()

JITY odpad!

Fakt som z toho filmu nepochopila nič. Komédia ? a z čoho som sa tam vlastne mala akože zasmiať? z toho prdenia - absolútne hrozné.... pohľad, že je to dráma, tak možno toto. A od dobrodružstva to malo veľmi ďaleko. Film ako z druhého sveta. Opustený sám na pustom ostrove a odnikiaľ pristalo UFO a prinieslo mimozemšťana...chýbalo tam psychologické SCI FI....nudila som sa - stratený čas ()

TEM0S

Tenhle film, ač si to mnozí zřejmě myslí, není o prdech a pubertálních vtípcích. Tenhle film je spíše o kritice dnešní společnosti a o kritice běžného dne naprosto běžného občana. Takové nenásilné, ale přesto neskutečně emotivní. Promluvy mezi hlavními postavami jsou vlastně o banalitách a snad proto i to tak dobře funguje. Trosečník seznamuje mrtvolu se světem, která si už na nic nepamatuje. Funguje to skvěle a závěr je jak z toho nejlepšího Artového filmu. Vlastně celí film by se teoreticky mohl zapsat jako Artový. ()

LucieVonKing

Musím říct, že se mi to líbilo, ale vlastně nevím proč a ani o čem to bylo. Nic méně jsem se zasmála a chvílema mi i rozum stál a jen jsem si říkala Cooo??? Proooč? . . Mám z toho opravdu smíšené pocity. ()

Opallab

já... fakt netuším. v jednu chvíli mám pocit, že větší blbost na světě není, v druhou, že je to vlastně hrozně hezký, nakonec jsou tam chvíle, kdy to je oboje najednou. prostě nevím. ()

Yvett.

Proč? Jako vážně? Asi jsem v té skupince lidí, co vážně netuší, za jakým účelem tento sh** vznikl. Za Harryho 1 hvězdu. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz