Švýcarák

(festivalový název)
  • USA Swiss Army Man (více)

Hank (Paul Dano), muž vysazený na ostrově, najde na pláži ležící mužské tělo (Daniel Radcliffe). Rozhodne se použít jej jako „pomůcku" při plavbě na pevninu. Když se ale ukáže, že dotyčný muž není zcela mrtev, Hank mu pomůže a spřátelí se s ním. Jeho prostřednictvím se opět seznamuje se světem, jenž na něj čeká... (mac000)

vinducha

Tak tohle nevymyslíš , použít něco "takového" , jako univerzální nástroj pro přežití , a ještě s tím komunikovat , hodně černý humor , přesně tak , jak to mají mazánci rádi. ()

mirror79

Spousta lidí tu hejtí formu, ale podle mě jen nepochopili obsah/sdělení celého filmu. Poslední třetina filmu byla pro mne emočně hodně silný zážitek. Pokud tady Hanka někdo označí za úchyláka, tak vůbec nepochopil pointu. Pokud se domnívá, že šlo o křečovité vyvolávání WTF momentů, že je na tom něco homo, tak opět nepochopil pointu. Chápu, že tohle není pro každýho, ale zhejtit celý film jen kvůli pár momentům, jak tu vidím v recenzích, je podle mě velká škoda. Za mne hodně originální pojetí příběhu a uvažování zoufalého samotáře s nízkým sebevědomím. Rozhodně inspirativní a motivační. První dvě třetiny se smějete, jak blbý to je a poslední třetina tomu nasadí hloubku, až mi brada spadla. Herecky taktéž naprosto super! ()

Pes

Niekedy má film hlbšiu myšlienku, schovanú a človek ju musí hľadať. Tu musí človek vydržať celý film, ktorý je tak bizarný, že úplne chápem, že to ľudia nasratí vypínajú a chytajú sa za hlavu že: Čo do psej matere... Tak v prvom rade, moju mater si do huby neberte. V druhom rade... Nie. Druhý rad nie je. Späť k téme. Poďme sa tváriť, že tento film je hipster prerábka klasiky - Stroskotanec. Je tu absolútne odpudivý hlavný protagonista (byť absolútne odpudivý vo svete filmu je niekedy dar. Tu to neplatí). A je tu Wilson... Ktorým je nahnitý uprdený Harry Potter. Treba ďalej pokračovať?  Tiež si myslím. ()

Brain32

Už trailer mi dal tušit, že toto bude múj šálek kávy a hrozně jsem se těšil. Co dodat - láskyplné, upřímné, zábavné, originální a přitom emocionálně nabité. Výjimečný film na který se nezapomíná, naprosoto dokonalý soundtrack, který mi stále doznívá v uších a nezapomenutelná scéna v autobusu (jedna z nejlepších a nejemociálnějších co sem kdy viděl). Je obrovská škoda a OSTUDA, že takovéto klenoty ani nehrajou v kinech! Ale co se divit, když na nudný, zevšednělí a trapný X-Meny a další podobné mainstreamy jsou narvané kina a na jedinečné a originální snímky jako Swiss Army Man jsou prázdné sály... ()

WazzapKal

Dlouho jsem neviděl takovou šílenost. Ale jasně to řeklo vše co to říct mělo. Nebýt poslední půl hoďky dám 5, ale i tak klobouk dolu. ()

Alagaesie

Život ne vždy musí končit oprátkou. Když máš problémy, řekni o nich ‚kamarádovi, kterého ti připlaví samo moře‘. Na použitelnou mrtvolu jsem byl zvědavej od doby 52. KVIFF a prvních zdejších komentů. Co na tom, že kamarád je trošku jinak barevný, když s ním zažiješ dobrodružství na který nezapomeneš? Lze použít coby dopravní prostředek, kompas i vodovodní kohout. Orgastická Two-man show vhodná pro milovníky adrenalínu, a jízdy na skůtru. Představa cesty v busu byla dokonalá. Brejle byly bezva. Po shlédnutí Swiss Army mana jsem přehodnotil názor na Radcliffa - přestal být obrýleným hašašírou šišlajícím "třesky-plesky" všude okolo a stal se bledším než je u lidí obvyklé. Taková plynuplná živola. A možná jsem si i něco uvědomil: normální člověk si nezaslouží jet autobusem sám. Žabky pobavily. Multitool film byl obecně velmi zábavnej. Pobavila Mannyho ‚holka‘. Zapálenej prd byl dost nečekanej. Scéna s medvědem byla napínavá. ‚On je Manny, bejval mrtvej.‘ Knock knock, Manny? Závěr byl fakt mocně brutální. ()

Sleeper6 odpad!

No abych řekl, takovou blbost jsem fakt ještě neviděl, během půl hodiny jsem u toho usnul, po dalším shlédnutí jsem to nějak musel vydržet. Prdící mrvola strašně vůbec není vtipná, ani postava trosečníka. Mohl jsem dát aspoň hvězdičku za nápad, ale na tohle se vůbec nedá koukat. Nechápu tohle vysoké hodnocení, kam to ten svět spěje. Toť můj názor. ()

somme

Ja vam ti nevim. Myslim,ze posledni slova co v tomhle snimku zazni presne vyjadrujou moji reakci. Nicmene nic podobnyho se proste jen tak nevidi a nejen diky skvelymu Paulu Danovi si to zaslouzi pozornost. ()

Miriablo

Naprostá pecka, která dokáže skočit z extrému do extrému, v obou případech mistrně zpracovanému. "zpěvný motiv", scéna s autobusem, nebo naopak medvědem za jedna s *kou. Ať tyhle vyhraněné a fantastkní filmy moc nemusím tak tohle se mě trefilo na notu, ale věřím že to není pro každýho. Navíc snad první Redclifův film kde se konečně odprostil od Harryho stínu. ()

Rob318

Tohle byl jeden z nejdivnějších filmů, které jsem měl tu možnost vidět. Bylo to nechutně vtipné, nekrofilně radostné, buzerantsky přívětivé, narkomansky vyvážené, retardovaně normální a překvapivě v tom nebylo ani trochu trapnosti. Ale naprosto nehodnotitelné. Myslím, že určitě stojí za vidění a vytvoření si svého názoru. ()

KcarlosK

To jste si tady všichni naprděli pod nos a pak jste hodnotili? Tahle blbost nemá hlavu ani patu. Hrdina je slizký, úchylný tragéd a šmírák. Děj lítá z místa na místo bez nějaké logiky. Myšlenka je utopená pod tunou sajrajtu. Tohle není dobré ani na festivaly. To se dá použít tak maximálně na mučení politických odpůrců. ()

Majkowski

Během sledování filmu jsem vážně usilovně přemýšlel nad tím, jak bych ho někomu popsal. Nenapadalo mě nic jiného, než jen slovo "bizarní". je to zkrátka bizarní film s malou dávkou komedie a velkou dávkou "Co to ku*va je?", během jehož sledování se vaše pocity z "To je dobrý film" mění na "To je pi*ovina" každou minutu. Když jsem zjistil, že tvůrci tohoto filmu jsou ti samí dva, co stojí za stejně podivným krátkometrážním filmem Interesting Ball, tak už mi bylo vše jasné. Tihle dva to buď nemají v hlavě v pořádku, nebo se jen snaží vytvořit něco zdánlivě podivného s hlubokou myšlenkou, ale místo toho vytvořili tohle: Prdění, samota, rozmluvy o sexu a penis fungující jako kompas. (55%) ()

maxs

Po prvních 15 minutách jsem si musel dát 15 dní pauzu. Nedalo mi to a k filmu jsem se vrátil. Už jsem zhruba věděl, co od něj čekat. A vyplatilo se. Pokud akceptujete děj, který film nabízí a naplno rozjede právě zhruba v 15té minutě filmu, nic nebrání neřízené erupci salv smíchu nad tímhle ztroskotaným zoufalcem, který nechce být sám. A mimochodem, lépe zahranou mrtvolu, než od Redcliffa, jsem asi zatím neviděl :D ()

BR23

Odmyslime si tie nechutnosti ako prdy, erekciu, chrlič vody apod... (i ked sakra ved je to film, kto povedal že to tak nemôže byť?) a zamerajme sa na scenár (dej), výpravu (prostredie), diálógy, herecké výkony ... a vychádza mi z toho fakt-fakt dobrý film. Ale čo ma núti dať tomuto plné hodnotenie je HUDBA. úplne mega super, neviem kto to mal na starosti ale strašne sa mi páčila tá muzika a pesničky. čo sa týka tejto umeleckej stránky veci a atmosféry deja fakt rešpekt. Očarila ma podobne ako u Malého princa. Pri prvej scéne s autobusom som mal sto chutí tiež chodievať autobusom, Bože to je tak úžasný spôsob dopravy, prečo už nechodievam autobusom? ()

Opeth

Verbalovi se to asi nelíbilo. To mě zas jo. Byly tam zábavný momenty a to docela hejno a v tomto případě (filmu) mi to ke spokojenosti stačilo. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz