Švýcarák

(festivalový název)
  • USA Swiss Army Man (více)

Hank (Paul Dano), muž vysazený na ostrově, najde na pláži ležící mužské tělo (Daniel Radcliffe). Rozhodne se použít jej jako „pomůcku" při plavbě na pevninu. Když se ale ukáže, že dotyčný muž není zcela mrtev, Hank mu pomůže a spřátelí se s ním. Jeho prostřednictvím se opět seznamuje se světem, jenž na něj čeká... (mac000)

V.Silver

Vlastně jsem celou dobu nevěřil svým očí a doteď nevím, jestli se mi to líbilo, nebo ne. Ale bavilo mě to :) 65 % ()

Zagi20

No to byla ale kokotina. Chápu ten zápal pro bizár a téměř nekonečnou originalitu scénáře, ale nějak se to u mě minulo účinkem. Některé pasáže jsou fajn, a hlavně ten začátek člověka pobaví. Po první půlhodině už není čím překvapit, příběh moc smysl nedává a tak nějak sem čekal na konec. Který byl taky pěkný úlet. Dvě hvězdy za snahu natočit něco jiného, a ještě do toho sehnat takové obsazení. 40% ()

Mr.KarlAdler

Jakkoliv Švýcarák působí místy blábolivě a sanží se zaujmout za každou cenu, v celku mám pro to pochopení. Radcliffe v podstatě představuje mrtvou, pohybu neschopnou a prdicící stránku každého podivína, která tam uvnitř zkrátka někde je. Člověk se s ní musí naučit komunikovat, najít si k ní cestu (mít se rád) a taky se s ní smířit, protože jinak ho bude do smrti svazovat. A nejtěžší je to samozřejmě při konfrontaci s okolním světem. Ten bude možná nejdřív v šoku, ale nakonec se zasměje a časem si zvykne. V tu chvíli se prdící stránka stává normou a její "divnost" vlastně mizí. Jestli chtěli pánové demonstrovat tohle, tak za mě pohoda. Akorát mou plnou pozornost získali tak někdy kolem incidentu s medvěděm - do té doby to byla podívaná dost na hraně mezi zaujetím a obočím zvednutým až někam do prdele. ()

vyfuk

Film, co jsem pustil jen tak a nevěřil bych, že by na mě udělal dojem. Ale on udělal. Kupodivu. Je to bláznovství ode mě. Zcela chápu negativní odezvy, i jakékoliv jiné, ale asi to k tomu prostě patří. I mně spoustu částí prostě nezapadala do sebe, ale stejně jsem jel na té prdící vlně a nějak si to užíval. Nakonci je pak tolik zvratů, že se to ani nedá sledovat, ale není to tak strašný. Dá se to. Jo já vím. Ale stejně... já si to užil. Taky za to asi můžou skvělé herecké výkony. ()

klima777

Nesnáším stalkery. Za ztroskotance se považuji pouze několik hodin denně. Přesto mě Swiss Army Man baví... (2,5*) ()

Kurikmoon

Ak máte chuť na niečo bizardné, kľudne si to pozrite. Ak máte radi zvuk, doprevádzajúci uvoľnenie plynov z čriev, nech sa páči. Inak však neodporúčam. ()

jefff

Slušněj bizár, ale veskrze zábavnej! Dano i Radcliffe předvádí top výkonu, na kterým se dá jen žasnout. A konec vás fakt dostane. ()

Trapper33

Doteď se nemůžu rozhodnout, jestli mě tenhle film bavil tolik kvůli Harry Potterovi nebo díky skvělým nápadům režisérů. Co ale vím jistě je to, že jsem už dlouho neviděl podobně originální ulítlost. Tohle se vám buď bude líbit nebo utečete z kina po prvních 10 minutách. KVIFF 2016 ()

IviDvo

Přemýšlím, jestli už jsem někdy viděla divnější film a ............... myslím, že ne. Tenhle zvláštní snímek o přátelství, lásce a konvencích asi nesedne úplně každému. Sama jsem dvě hodiny tápala nad tím, kolik udělím hvězdiček ... toho prdění na mě bylo asi moc :-) Co ale musím ocenit je, že po scéně Danielova holého prdícího zadku, jakožto pohonu pro parádní fičení na moři bych vůbec nepředpokládala, že by mě tu něco dokázalo dojmout. A přece, jízda autobusem a Mannyho navazování kontaktu se Sarah bylo moc hezké. Jinak oba herecké výkony byly velmi solidní. Je to snad poprvé co jsem viděla Paula Dana hrát někoho jiného než úchylného či slizkého záporáka, a je to pro mě příjemná změna. U Daniela jsem dobrý výkon očekávala... jako jediný z ústřední trojice bradavických učňů se mi ze své role kouzelníka vymanil již "Ženou v černém" a přestal pro mě být Harrym Potterem po posledním díle této ságy. Jeho mrtvolné výrazy jsou povedené, zvlášť pak výraz šťastné mrtvoly. Nakonec tedy i přes to, že film má spoustu hezkých momentů, nemohu dát víc jak 3 hvězdičky, protože ve mě zůstala spousta smíšených pocitů a protože to prostě bylo divný :-) ()

Georgex

Tenhle film by si zasloužil promítání v Bohnicích, jelikož něco tak divného a ujetého jsem již dlouho neviděl. Tato bizarnost bohužel doplácí na nerozhodnost tvůrců, jakým žánrem daný snímek nakonec bude, jelikož střídání komedie a dramatu s hlubším poselstvím jednoduše nefungovalo, jak by mělo. Ve výsledku to není ani jedním a celé to působí jako prapodivný slepenec, který nejspíše nesedne každému, ale je výjimečně originální a za vidění stojí. Moje hodnocení 60%. ()

P1tr

Originální a velmi ujetý snímek, který kašle na konvence a jede si to svoje. Po většinu stopáže se jedná o úžasnou a neopakovatelnou záležitost, která se nedá srovnat s ničím, co jsem předtím viděl a dostává se nám neuvěřitelně šílených, ale kreativních a vtipných nápadů, které by mě nenapadly ani pod vlivem těch nejsilnějších drog. Ke konci bohužel snímek trošku ztrácí dech a dostavuje se nevyhnutelné příběhové vystřízlivění, které zabrzdí předchozí zábavu, ale z hlediska charakterového vývoje jde o nutnou a pochopitelnou brzdu. I s menšími chybami je Švýcarák ojedinělým filmem, který musíte vidět, abyste uvěřili, že něco takového existuje. ()

Soweek

V hlavě mi to hrozně šrotuje. Loading bar k pochopení myšlenky filmu se zastavil na 93% a já bych moc rád, aby dojel do konce, ale prostě nedojíždí. ()

Maynard.

No tak to mi řekni, co si o tomhle jako mám asi tak myslet? :o) Příběh ztroskotanýho ztroskotance, jehož nejlepčí kámoš je mrtvola - Harry Potter. Paul Dano je ovšem neuvěřitelnej herec. Už několikrát sem se přesvědčil o tom, že je to pošuk s velkým P. No a v tomhle kousku mě o tom utvrdil. V podstatě odkroutil one man show celý film. Do toho mu skvěle parťákoval jednovokej Radcliffe, kterej taky umí a to nejen v Bradavicích. Ani nevím, kdy sem naposled věděl takle divnej film, kterej rozhodně není pro každýho. Tohle vydrží do konce jen hrstka vyvolených, mezi kterejma sem i já :o), no teď trochu přeháním, ale je to vážně něco jako poslouchat psychadelickej jazz. ()

Sdoom

Těžko Švýcaráka hodnotit. Na jednu stranu fakt kravina, která mě chvílemi svou ujetostí otravovala, na druhou stranu ve filmu bylo dost hezkých momentů. Nicméně na nějakou další šanci to nevidím, natolik mě tvůrci zaujmout nedokázali. (HD, orig.) ()

BlackTom

Tak neviem, nekro agitka o tom, aké je fajn uľaviť svojim črevám a vypustiť bimbasovi paru? Za každú cenu šokovať? Asi som už na takéto chujoviny starý... ()

honzii

Tak se genialita nekoná, ač jsem v ní naivně doufal. Zasmějete se, pobavíte se (místy), herecky je to perfektní a nápadů opravdu plno. Dohromady to ale nedává příliš smysl a je na tom až moc vidět, že nejdřív přišel prd a pak až příběh. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz