Seznamte se s Gusem Gormanem (Richard Pryor), naivním počítačovým programátorem, pro nějž je klávesnice jeho největší zbraní. V důsledku toho čelí Superman svému dosud největšímu nepříteli. Christopher Reeve se znovu zhostí své role v níž ještě prohloubí lidskou stránku své postavy, když jako Clark Kent spatří na srazu střední školy ve Smallville Lanu Langovou (Annette O’Toole). A když se Muž z oceli po vystavení Kryptonitu stane jeho největším nepřítelem, Reeve se zhostí obou rolí s oslnivým herectvím. Prožijte Supermana III s celým jeho srdcem, hrdinstvím a vzletným humorem. (Magic Box)

Ravi

Taková nepovedená parodie nebo co. Třetí díl poslal Supermana ke spánku, asi dobře, že tak. Podle mě scénáristi pracovali s několika opravdu dobrými tématy, jako Superman schizofrenik, ale nedokázali je zvládnout. No a když se koukáte na hlavního padoucha, říkáte si, kde se ti Lexové Luthorové pořád berou (neexistuje někdo jiný zlý)? Lovestory se také nepovedla zakomponovat. 55% = 3/5 ()

xxmartinxx

Superman nikdy nebyl můj oblíbený komiksový hrdina, nicméně jedničku (a později Superman se vrací) mu upřít nemůžu a nechci. To, co se mi nelíbilo ve dvojce, je tady ale zdvojnásobeno a co se mi líbilo tu chybí. Změna režiséra je vidět a s ní i změna stylu. Je to špatný film. Dá se snést - ale lépe je ho nevidět. ()

Radiq odpad!

Tak tohle je fakt trapárna... Celkem zajimavy ještě je, jak Supermán má problémy sám se sebou, ale jinak hruza... Piko a ta ženská robot na konci, chchch, to bylo jak z nějaké dětské show. Richard Pryor tam měl asi působit jako komediální prvek. Tak za prvé, ten mi nikdy moc komediální nepřišel. A za druhé, pokud měl být komediální, tak nebyl a působil spíš vtěrně a negersky a jako uplnej chuj, co mi svým afrem leda tak lezl na nervy... ()

swed

I když třetí pokračování "pana dokonalého“ v mnohém připomíná epizodku z některého seriálu (odstavení Lois na dovolenou, kreace R. Priora…), nelze mu upřít (zvláště v první polovině) jistou atraktivnost a vyváženost tempa - film mě ani moc nenudil. V některých chvílích sice působí jako nechtěná parodie, z dnešního pohledu ale právě toto Superman je. Překousnete-li naivitu a možná až jistou televiznost snímku, budete se celkem bavit. 6/10 ()

starbrejkr

Celkem zklamání, hlavně příšerná první půlka filmu. To je právě to, co trojku nejvíc sráží - neskutečně směšná první půlka, která je parodií a docela temná druhá půlka vrcholící na vrakovišti. Dost z toho čiší, že tůrci nevěděli jestli chtějí udělat komedii nebo akčňák. Nakonec z toho vzniknul hybrid, který je přesto díky druhé půlce koukatelný. A musím si taky přílít, Richard Pryor je opravdu příšerný, kdybych ho viděl ve více filmech, asi si na něj utvořím silnou alergii. ()

• V záverečnej časti zvára Superman (Christopher Reeve) trup lode, ktorá je od ropy. Ropa je horľavina a tým pádom by celá loď začala horieť, prípadne vybuchla. (Budisovie)
  • Když Superman vytváří diamant pouhou silou ruky, je to odkaz na původní komiksy, kde to dokázal taktéž. (WolfR)

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn