Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Garbo mluví! hlásaly reklamy, když hvězda němého filmu Greta Garbo debutovala ve filmu zvukovém. O devět let a dvanáct klasických filmových dramat později byla talentovaná filmová legenda připravena na novou změnu. Garbo se směje! slibovala reklama její první komedie, jiskřivého příběhu o přísné ruské komisařce, která vyměnila svou ženskost za sovětské bratrství – dokud se nezamilovala do elegantního pařížského světáka (Melvyn Douglas).
Ernst Lubitsch, který pracoval s rafinovaně sžíravým scénářem, jehož spoluautorem byl Billy Wilder, věděl lépe než kdo jiný, jak spojit vytříbenost se skvělým vtipem. "I ta nejdůstojnější lidská bytost je minimálně dvakrát denně směšná,” vysvětloval svůj proslulý "Lubitsch Touch”. A přesně tak vnímáme zamilovanou Ninočku Grety Garbo: jako klidně důstojnou a přesto roztomile směšnou. Uvidíte ji stejně. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (99)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Greta Garbo je krásná a zábavná, což se od ní asi ne vždy čekalo. Jako Ruska je prostě skvělá, ale je to dáno i příběhem, který je vlastně takovým romantickým vzplanutím mezi dvěma lidmi, kteří jsou názorově naprosto někde jinde. Jenže láska je prostě nevyzpytatelná. Mezi vybranými herci to funguje, navíc jsou zde ještě intriky, které tomu dodávají šťávu. Zábavná dramatická romance. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Netušila jsem ani trochu, že Ninočka je komedie, kde se jedna hláška za druhou slije v jednu úžasně vtipnou filmovou perlu. Melvyn s Gretou u mě vyvolali nejednou salvu smíchu, nemluvě o ostatních momentech. Bravo a to je snímek přes 75 let starý. Pochopitelně, že se tady dal závěr předpokládat, ale já se na něj tentokrát fakt těšila. ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Jsou představeny zajímavé postavy a konflikty, ale všechno musí jít stranou, aby mohl existovat nepřesvědčivý milostný vztah, jehož mužský představitel je tak strašně nesympatický a jeho vztah ke Gretě Garbo tak jednosměrný, že její podlehnutí tomu muži je urážlivé i na rok 39. Ale (!) jakmile už k tomu umělému vzplanutí dojde, jakmile se film najde, je naplnění té premisy skvělé - až vynikající. Vlastně to není nějak podivné - myšlenka "aristokrat a komunistka se zamilují a svou ideologií navzájem obohatí svůj život" dává smysl, jen dát ten mechanismus do kupy a rozchodit ho se nepovedlo bez zádrhelů. ()

poz3n 

všechny recenze uživatele

Opět film plný protikladů. Jako komedie funguje Ninotchka výborně. Ve screwball momentech je cítit Billy Wilder na sto honů, ty slapstickové zase baví svojí upřímností. Menší problém jsem měl s linií romantickou, která tempo filmu zpomalovala, nemluvě o tom, že chemie mezi ústřední dvojicí nebyla podle mě nikterak výjimečná. Zásadní nedorozumění se však týká ideologické stránky Ninotchky. Chápu, film vznikl v roce 1939. To mi ovšem nepomůže přenést se přes vnímání očividné propagandy, která na diváka číhá za každým rohem a obrazem. Nemám nejmenší problém s tím, když někdo haní komunismus, nicméně propaganda zabalená do romantické komedie mi vadí z principu. 6/10 ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Snažil som sa, aby sa mi to páčilo, väčšinou sa na staré komédie naladiť dokážem. A rozumiem v roku 1939 všetkej úmyselnej naivite. Ale sorry, viac nesympatická jak Greta Garbo bola už len postava, ktorú hrala. Preto na mňa nefungovala romanca. A ako komédia je to málo vtipné. A ako akákoľvek satira málo ostré. Len to tak jemne škrabká, aby sa to dostalo ku koncu, ktorý ma nezaujímal. Tri hviezdy za objektívne kvality, ale za nežnosťou chodím inam. ()

Galerie (85)

Zajímavosti (13)

  • Propagační slogan "Garbo se směje!" měl připravit publikum na to, aby akceptovalo Garbo v komedii. Garbo předtím hrála pouze v dramatech. (Kamiiik)
  • Sovětský svaz považoval odvysílání filmu finskou televizí za přímý protisovětský akt (více informací o této problematice přináší dokument Disko ja tuumasõda). (MeGab)
  • Ernst Lubitsch film režírovat vůbec nechtěl. Ustoupil pouze tlakům studia MGM, jež mu za to slíbilo produkování jeho snímku Obchod za rohem (1940). (Vodnářka)

Reklama

Reklama