Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh, do kterého dnes vstupujeme, není ojedinělý. Vysokoškolačka Olga Borská (I. Chýlková) po ukončení školy zahájila úspěšnou kariéru. Trpěla ale nezájmem mužů, a tak si ve svých sedmadvaceti vzala muže o 22 let staršího, s nižším vzděláním Vladimíra Borského (A. Švehlík). Bylo samozřejmé, že Olga zůstala v domácnosti a vychovávala jejich tři děti a starala se o manžela. Stala se tak ale pouhou „služkou“ v domácnosti, od které se očekává poslušnost bez odmluvy a více než stoprocentní péče, a to vše bez nároku na jakékoli uznání a vděk. Náhodné setkání s bývalou spolužačkou Evou (J. Šteindlerová) ji přivede zpět mezi lidi. Olga využije svou znalost cizích jazyků a začne provádět cizince. A cítí se v tomto povolání velmi šťastná – vydělává dostatek peněz a je v kontaktu s lidmi, kteří ji berou vážně. Ale manžel se s tím nemůže smířit, že má doma úspěšnou a atraktivní ženu. A nakonec ještě přijde sám o zaměstnání… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (67)

G04T 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nějaké nesrovnalosti by se tu přeci jenom našli. Chlap najednou zešílí, když uvidí sadistickou ukázku v televizi. Děti mámě skoro nic neřeknou. A to jak se zachovala policie, tomu taky moc nevěřím, přece jen nejsme na tom s ochranou lidí tak špatně. To byly jen maličkosti, jinak film působil opravdu krutě a přesně takovéhle hovada se najednou v nejedné domácnosti. Chýlková opravdu skvěle hraje a Švehlík ve své záporné roli také exceluje,ačkoli mi byl nepříjemný už od uplnyho začátku, a to byl myslím - ačkoli ne hlavní - účel filmu. ()

A.L.E.S. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Musím přiznat, že tenhle díl (zatím jsem celou sérii nedokoukal) ve mně zanechal hodně silný dojem. Nejdřív ale role Aloise Švehlíka. Pořád jsem nemohl dostat z hlavy myšlenku, jak na to zareagují ti diváci, kteří si herce spojí s konkrétní rolí. Naštěstí Švehlík má za sebou pár pozitivních rolí, třeba dobráckého mlynáře z pohádky. Říká se, že hrát záporné role je vlastně nejjednodušší, to jsem napsal i u Vladimíra Dlouhého, který se v této sérii objevil. Ale u Švehlíka jsem zažil něco, co ani nedokážu popsat. Chýlková samozřejmě bezvadná, ani tady není nad čím polemizovat. Ale pak je tady samotné téma domácího násilí. Psát, že je to téma aktuální, už považuju za klišé, protože domácí násilí bylo, je a bude. To je aktuální pořád. A tento příběh byl jedním z těch, o kterých veřejnost ví. Kolik je těch, o kterých neví ani policie? Kolik je těch, o kterých neví ani nejbližší sousedi? Na začátku to byla velká láska, na konci násilí nevídaných rozměrů. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tradiční špička ledovce kvalitní televizní tvorby aneb to nejlepší vysíláme minimálně, dvakrát stačilo, za pět let po desátý a dál? Tak zase za deset let to bude tak akorát :/ Po té masáži se Soukromými pastmi by se skoro zdálo nemožné, že podobná temáta si už dávno udělala ČT, ale tak proč na to upozornit, že? Nějaké to okénko má vždycky přednost. Neřkuli celý cyklus na DVD? Na co? Marnost nad marnost. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V tomto filmu to Alois Švehlík coby domácí tyran rozjel jak Jack Nicholson v Shiningu. S gustem a chutí. Skvěle vedené vyprávění o manželském konfliktu, kde všechno je tak reálné až to mrazí. Osobně mne to vtáhlo natolik, že budu muset rychle sehnat nějaký film, kde Švehlík hraje dobráka, nebo to u mě nadobro prohrál....85% ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vynikající herci v hlavních rolích (Chýlková, Švehlík) dávají tomuto televiznímu filmu šmrnc. To, jak Ivana Chýlková dokáže zahrát zlomenou ženu, je naprosto dokonalé. Jen mi vadí přece jen trochu slabší scénář, především ve druhé polovině filmu, i když...kdo ví, jestli takto opravdu nevypadají skutečná domácí dramata. Já to nevím a jsem za to rád. Film na hluboké zamyšlení. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • V čase 1.02.17, kdy malá dcera doma sleduje televizi, je na obrazovce kratičký záběr z 8 dílu seriálu Ranč U zelené sedmy (od r. 1998). (Ganglion)

Reklama

Reklama