Arthur a Annie Popeovci v roku 1971 na protest proti vojne vyhodili do vzduchu laboratórium na výbušniny. Od tejto udalosti je im neustále v pätách FBI, preto sa musia zmieriť s častým sťahovaním a zmenami identity. Okrem toho im starosti začína robiť dospievajúci syn Danny (Phoenix), ktorý má už plné zuby nekonečného sťahovania a skrývania sa pred svetom. Nastáva obdobie ťažkých rozhodnutí. (Tomco)

GrooveJump

Silný a jednoduchý přběh, ve kterém exceluje River Phoenix. To by rozpoznala i moje máma. Ale stně by o něm asi řekla, že je to hašišák. :) ()

zigíš

Film z té divácky vděčné kategorie rodiče nám v ´dobré víře´ zkurvili život, ale rodina je rodina ( Captain Fantastic, Mosquito Coast). A myslím, že Lumet to trefil s přehledem nejlépe. Taky za pomoci civilních herců a scénáře, kde postavy (rodičů) nejsou vyloženě na pěst ale plus minus chápeme proč dělají co dělají. A závěr je dokonce příjemně emotivní. ()

korndaddy

Škoda ho chlapce. River Phoenix ukázal že opravdu uměl a že jeho kariéra byla perfektně nastartovaná. Jeho výkon byl v Running on empty opravdu pěkný, ale to je tak vše. Námět sice zajímavej, ale jinak film postrádal svižnost a tak 3/4 filmu nudily. Jedna hvězda pro Phoenixe a druhá za poslední čtvrtinu filmu. ()

Frakira

Žádné triky, velkolepá výprava ani cílená snaha vás dojmout. A přesto... **** Sice jsem s filmografiíí Rivera začala před několika lety tak nějak od konce ("Idaho" jsem viděla na základní škole), ale myslím, že můžu s klidem prohlásit: uměl hrát opravdově a je to velká škoda, že nám ze sebe nemohl ukázat víc :( ()

Eruntano

Lumeta mám moc rád. Tento film jsem (ani nevím proč) dlouho odkládal. Zařadil se přitom jednoznačně do mé lumetovské topky. Příběh je vyprávěný nenápadně, bez velkých gest, ale se zaměřením na citlivé tlumočení toho, s jakými dilematy se potýkají duše všech zúčastněných postav. V celém ději není žádné rozhodnutí, které by bylo snadné a jednoznačné. Od životního stylu rodiny (jsou to bezohlední fanatici, nebo důsledně čestní lidé?), přes to, nakolik lhát těm, které milujeme (Dannyho přiznání Lorně), až po otázku, jestli dopřát Dannymu vlastní život. Nejednoznačné jsou i postavy, v čele s otcem, kterého úžasně hraje Judd Hirsch. Vše má zcela přirozeně svůj rub a líc a nám je díky precizní Lumetově režii dáno to složité drama intenzivně spoluprožívat. Hlavně díky tomu, jak skvěle režisér pracuje s herci - v celém filmu není v tomto ohledu slabého místa. I několikaminutový výstup Stevena Hilla coby otce Annie je zcela naplněný. Soustředěný herecký koncert z trochu divokého námětu dělá precizní a uvěřitelnou sondu do rodinných vztahů, které film krásně mapuje a ukazuje jejich hodnotu, přesahující i bolest oběti. ()

aLPaC

Film, jenž potvrzuje, jak skvělým hercem už v teen věku River Phoenix byl a jak obrovská škoda je, že náš svět už ve 23 letech opustil. Nebýt jeho a též herců, co hráli jeho rodiče (zvláště matku), nebyl by "Čas zastavit se" tak skvělým filmem. Jak tu někdo trefně poznamenal, scénář by mohl klidně sloužit k akčnímu snímku, Naomi Foner a Sidney Lumet ho přetavili v krásné drama. A píseň "Fire and Rain" od Jamese Taylora je naprosto fantastická!!! ()

Oralfabet

Parádní námět, v němž musí každý scenárista s trochou představivosti okamžitě spatřit spoustu dramatického potenciálu, sliboval v kombinaci s obsazením Rivera Phoenixa do hlavní role, silný emocionální zážitek. A toho se mi taky dostalo. Ničím to asi vyloženě nepřekvapilo, ale vůbec to nevadilo, protože závěr mi rozerval srdce přesně tak, jak jsem chtěl. Silných 9/10 ()

dakarin

Velmi zajímavé filmové dílko. Na vcelku jednoduše načrtnuté situaci Lumet, bez nějaké ambice řešit, vykresluje prakticky bezvýchodnou situaci jedné rudé "revoluční" rodiny druhé poloviny 20. století. Vystihnuté lidské rozměry a charaktery i celková bolest tragédie jsou velmi realistické a nejeden divák si trochu té bolesti odnese. ()

junxi91

Mám rád Rivera Phoenixe a jeho hraní. Od filmu jsem čekal více akce, více kriminální zápletky. Místo toho je film hodně o řešení rodinných vztahů, a o romantickém vztahu mezi Dannym a Lornou. Rodina, skládající se z rodičů Annie a Arthura Pope jsou na útěku, jelikož rodiče spáchali protiválečný útok, spočívající v bombovém útoku na laboratoře pro výrobu napalmu. To se stalo v roce 1971. Během tohoto útoku byl paralyzován a oslepen údržbář, který tam neměl vůbec být. Od té doby je rodina na útěku, a spoléhat se mohou na podzemní síť podporovatelů, kteří jim finančně pomáhají. Je rok 1988. Rodina se nyní usadila na novém místě, syn Danny je puberťák a má mladšího bráchu Harryho. Danny navštěvuje střední školu a vybere si dva volitelné předměty. Jedním z nich je hudební výchova, kde se projeví jeho talent ve hře na piano. Jeho učitel pan Phillips má jedno pěkné piano doma, a tak jej Danny navštíví a zahraje si na něj. Při tom se setká s jeho dcerou Lornou, se kterou postupně vybuduje romantický vztah, a to také díky tomu, že se s ní opět sejde v druhém volitelném předmětu - vaření. Jejich vztah se postupně prohlubuje, Danny však není příliš sdílný ohledně své minulosti, přesto spolu začnou píchat. Pan Phillips se zajímá o Dannyho předchozí školní záznamy a je jasné, že Danny žádné nemá - svou minulost museli vždy spálit. Danny se účastní konkurzu na školu umění Juilliard, a akademici o něj mají seriózní zájem. Rodinu doma navštíví jejich bývalý kumpán Gus, který evidentně jede po Annie Pope a snaží se jí přemluvit do další akce - loupeže banky. To je dalším zdrojem problému pro skrývající se rodinku. Danny chce realizovat své sny, a tak odhalí Lorně všechna rodinná tajemství. Annie se dozví o Dannyho úspěšném konkurzu a musí se smířit s tím, že její syn půjde svou vlastní cestou. Arthur je celou dobu velice úzkostlivý a paranoidní a je rázně proti. Annie kontaktuje svého otce, se kterým se neviděla 16 let, a snaží se u něj zařídit domov pro Dannyho, a jelikož je táta dobrý člověk, tak na to přistoupí. Gus mezitím provedl loupež a na útěku byl zastřelen, navíc u něj byla nalezena kreditní karta jedné báby, která byla Anniinou pacientkou. A tak je třeba odejít z města a najít si novou identitu na novém místě. Je nutné však učinit těžké rozhodnutí - bude to s Dannym nebo bez něj? Jak jsem psal na začátku, moc mě to nebavilo, místo pořádné kriminálky a napínavých scén to bylo spíše rodinné a psychologické drama, na můj vkus až moc zdlouhavé.  ()

mac000

Dívat se na filmy S. Lumeta ze 60., 70. a 80. let je vždy sázka na jistotu. Měl skvělý cit na výběr scénářů, spolupracoval se skvělými herci (zde mladý R.Phoenix) a filmům dával neopakovatelnou atmosféru. ()

bobin

V podstatě jednoduchý příběh odehrávající se uvnitř jedné rodny . Je ale skvěle vystupňovaný a vypoinovaný , vzor tomu , že jde pouze o hru dialogů . Procentuální hodnocení plně odpovídá kvalitě . ()

CrazymanM

Náhodou jsem na tento film narazil na Cinemaxu a byl jsem velice mile překvapen.Nádherný film,plný emocí a lidskosti,který mě opravdu oslovil.Jak zde píše většina hodnotících,River byl opravdu talent,jenž toho mohl spoustu dokázat,bohužel.Určitě bych doporučil každému tento film shlédnout! ()

psychohippo

Tenhle film by měl být povinně promítán všem rodičům aktivistům. V boji za tu jedinou čistou pravdu mohou zničit to jediné skutečně pravdivé a čisté - vlastní děti. Film mě chytl od začátku, ta souhra a vycepovanost obou bráchů (a herecká přirozenost herců, což bylo až neuvěřitelný u mladšího bráchy) v první chvíli pobavila, než to člověku došlo... pro mě to byl asi ten okamžik, když opustili psa. Udělat z děti spiklence, kteří se cítí zodpovědní za bezpečí rodičů, je prostě strašný svinstvo, pokud nejste ve skutečné válce, nebo Židi ukrývající se před lágrem. Ale v případě hippie teroristů z mladického pobláznění to žádnou omluvu nemá. Pak zbývá jen řetězení útěků, rozvíjení paranoi, protože ta jediná může ten nesmysl obhájit. A přitom tak fajn lidi, řekli byste. Stejně tak, přes výše psané, jsem i já cítil, že jim držím palce, že je mi jich líto. Všech. Takže po tom, co jsem napsal, to vypadá na melodramatické bombardování patosem. Chyba. Nikdo z vás emoce nerve násilím, to je jen silný příběh a svým způsobem skromný film. Stojí na tom, zda to hercům uvěříte. A uvěříte. ()

Atron

Američani se nad tím asi rozbrečej dojetím, což bylo zřejmě cílem. Mně to přišlo prvoplánové a nic to se mnou neudělalo:-). ()

Kamil111

Pět hvězd nikoliv za genialitu, ale za emoce, které dokáže vyvolat. I když teda, závěr byl až příliš slzopudný. River Phoenix hrál na Oscara, na nějž ho nakonec i nominovali. Lumet byl vždy sázkou na jistotu, ale kde se tento film vůbec celá léta schovával? ()

karelondatra

Pro mě výborný film. Ukazuje lidi z různé perspektivy, že když má někdo levičácké názory a udělá díky tomu i celkem velký průšvih, nemusí to být v jádru špatný člověk a zajímavě ukazuje i spoustu jiných vlastností lidských povah. Lidské, výborně zahrané včetně dětských rolí, scénky, které mi hýbaly emocemi, velice zajímavý námět. ()