Darkened Room

Krátkometrážní / Drama / Experimentální
USA, 2002, 8 min

Krátkometrážny film David Lyncha je natočený digitálnou kamerou a zavedie nás do tmavej, temnej izby, v ktorej je zamknuté mladé dievča. Stále plače a volá o pomoc, nevie ako sa tam dostalo ani čo bude ďalej. Potom prichádza ďalšie dievča, ktoré sa s ňou začne záhadne rozprávať a v náznakoch niečo vysvetľovať. (genetique)

Elementál

Atmosféra je sice výborná, ale celkově je to skutečně o ničem - navíc v samotné "Darkened room" jsem viděl velký kulový, poněvadž mám trošku problémy se světlostí monitoru. Ale zas nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo...možná, kdyby jsme se dozvěděli víc... Celkově: *** a 1/2 ()

rowdys

Darkened Room je most, ktorý na jednom konci vedie k Mullhollandu a na druhom k Inlandu (ten si zatiaľ ani netrúfam hodnotiť). Že to nemá pointu je pochopiteľné, pretože kto čítal minimálne Lynch vlastnými slovami, tak vie, že David je v prvom rade maliar, ktorý hľadí občas viac na kompozíciu než vyústenie. Nechcem mudrovať, ale tento kraťas považujem spomedzi jeho ostatných za najjednoduchší, nakoľko mu ide len o pohyblivú maľbu a pocity, ktoré v človeku zanechá. Zahľaďte sa na nejaký obraz a jeho kompozicia a dispozícia vám tiež nepovie príbeh od A do Z, to tajomno prenecháva pozorovateľovi. Škoda len toho digitálu, čaro 24p opúšťam veľmi nerád. ()

Schobul

Vydržel jsem až do konce, naštěstí to bylo opravdu jen 8 minut. Ale jinak fakt slabota, škoda že to nevyústilo vůbec v nic. ()

zaseprd odpad!

Moc krásně se u tohoto kraťasu snídá. Já jsem zvolil kuřecí maso od nožiček s chlebem. Navrch trochu čerstvé okurky a papriky a celé jsem to na závěr posypal nakrájeným pórkem. Jako tekutý doprovod ideální minerálka s příchutí pomeranče značky korunní. ()

H.Gordon

Tohle se mi nelíbilo. Jeho staré krátké filmy jsou jiné, plné poctivosti a Lynchivosti. Tohle video bylo jenom digitální samoúčelné psycho, které na mě vůbec nezapůsobilo. A nudilo mě. Díky bohu za 8 minut ()

Ichabod odpad!

Ne! Ani na ploše osmi minut není schopen Lynch sdělit jedinou myšlenku. Totalní sračka, která mne utvrzuje v tom že Lynch je retard a není schopen natočit koukatelný film. To, že netočí pro mainstream diváky na věci nic nemění. Podobně jako u Uwe Bolla mne zaráží jen, kde na své pokusy získává producenty :-) ()

klima777

Absurdní humor & japonský horor? Davide, jsme obklopeni mediální masáží, pornem, drogami a toneme v osamění. No a co? Už si zvykni, chlape... Králíci byli zábavnější než "zajíčci" s banány a UFO rostoucí z mozku (je tam, vážně). Jsem na stropě... a štve mě to velice velmi. Takovouhle do sebe zahleděnou frajeřinku si může dovolit pouze člověk žijící mimo realitu a nebo mistr, jenž si neláme hlavu s použitím zdánlivě amatérských prostředků, klame tělem (?), aniž by se styděl za klišé a opakování, protože jeho vize prostě a jednoduše funguje. Pod povrchem a minimalisticky, ale funguje. "These ancient goals we define in the metaphor of the present — turn on, tune in, drop out." Takže berme, nebo nechme být; Lynchovi je to stejně jedno. ()

mirec88 odpad!

Kórejské dievča - izba s bábikou, mladé dievča - kórejské dievča zakrýva rukou kameru - izba, mladé dievča s rozmazaným make-upom od sĺz sa kýve na posteli - pýta sa, či ju niekto počuje - samozrejme nikto - otvárajú sa dvere - ale však si túto hovadinu pozrite sami :) - http://www.youtube.com/watch?v=WUKTWYBwfPA ()

hot_spot

Kdo tady chce řešit děj? Lynch si hraje s digitální kamerou, experimentuje se snuff lookem a uplatňuje pár povedených znervózňujících nápadů. Příprava pro Inland Empire. ()

pugs

Na OSEM MINÚT je to asi to najnudnejšie, čo som videl. Začína to ako porno... končí to ako predohra. Ach, Lynch. 2/10 ()

venca163

Další hovadina, kterou Lynch vykrádá sám sebe. Jistě se najde spoustu lidí, co v tom najde genialitu nejvyššího kalibru a vyzvedne Mistra s velkým M do nebes za jeho dokonalé dílo. Ale zkuste se na to podívat s nálepkou autor: neznámý... Vtipný komentář, spacylemon. (10%) ()

solskjaer

Lynch začíná silně senilnět. Tohle je hodně slabé a působí to jako odvar oproti jeho prvotinám. Špatný, vyloženě špatný. Lynch se snaží přijít s něčím neokoukaným a novým a jde hrozně moc cítit, že už na to na stará kolena prostě nemá. Kdyby to nebyl můj oblíbený režisér mávnu nad tím rukou, ale býval to právě on, kdo mě svými filmy tak bavil, ale tohle? To je čajíček! ()

!Borec!

Tentokrát mě David bohužel zklamal. Atmosféra snímku je sice správně lynchovská, ale celé mi to přijde jako vytržené z kontextu a nemůžu se do toho nějak dostat. Škoda, ale tentokrát jsem nepochopil ani za mák. ()

BluT

Začátek vyloženě parádní. Klasickej Lynch, moc se mi to líbilo, ale jen co do pokoje vtrhla divná další ženská, z dílka se stává snad odpad. Konec vyloženě o ničem. 45% hlavně teda za hutnou atmosféru prvních pár minut. ()

orkadimenza odpad!

8 minut ničeho. Ty dvě ženské vypadaly jako dvě děvky co zrovna mají natáčet amatérské porno a pohyblivá kamera to naznačovala až příliš jasně. Špatný, amatérský kraťas, kde jméno Lynch je jen vizitka, ne něco, kvůli čemu bych měl rozdávat hvězdičky navíc. ()

Spectre

Tieto krátkometrážne Lynchove home-videá ma nikdy príliš neuchvátili a tak sa nemôžem vyjadriť pozitívne ani k tomuto. Miesto vymýšľania sprostostí by mal Lynch zase natočiť nejaký celovečerák, aby bolo na čo pozerať... ()

Shogin

Nápad velmi dobrý, ale neuškodilo by, kdyby ho Lynch ještě více rozvedl a obohatil. Každopádně zajímavé. ()