Asi nikdo není v městečku North Bath tak složitá osobnost, jako Donald "Sully" Sullivan. Také se tu spousta věcí točí jen kolem něho. Dokáže stále ještě pořádně zamotat ženským hlavu, stejně jako nedá nikdy dopustit na své přátele, na druhé straně dokáže být neobyčejně tvrdý, paličatý a během okamžiku pořádně naštvat policistu či příbuzné. Někteří lidé nad Sullym dávno "zlámali hůl" a myslí si, že je prostě potrhlý blázen, zato jeho domácí, stará paní Berylová na něj nedá dopustit. Pro další obyvatele městečka v sobě nese jakýsi zvláštní nevypočitatelný kompas, pomocí něhož se řídí v okamžiku, když se znovu zamiluje, nebo se usmíří se svým synem... (oficiální text distributora)

Autogram

Život bežných ľudí v malom meste s ich bezvýznamnými problémami, žiadne veľké idey ani skutky, aj do takého filmu sa pustil Paul Newman. Navyše vo svojom seniorskom veku oblbuje ženy o generáciu mladšie. A tiež blbne trochu viac ako by sa patrilo, a nielen so snežnou frézou, čo by skôr pristalo frajerovi Lukovi alebo až puberťákovi. Keď aj také veselé môže byť starnutie v USA, tak už sa len presťahovať. Ale ako film trochu rozpačité. ()

manonfire

Newmanův děda s manýry mladíka a Willisův další chlápek nad věcí, který má dědu stejně tak očividně rád, že by mu odpustil cokoliv. Navíc Melanie Griffith udělá Newmanovi a nejen jemu radost tak mile a prostě zvednutím svého svetru, že to je více lidské nežli erotické, přestože erotický podtón tam díky ní vždycky bude. Je zde velmi milá, a to je slovo, které mám u žen nejraději. Film je ale jinak postaven na Newmanovi, který si dojemně dokazuje svou stále nekončící samčí integritu, která v moment rozhodnutí v počáteku road movie s Melanií upřímně vyměkne, ale její existenci tak úplně nepopírá..80% ()

RHK

Příjemný, moudrý a vtipný film o obyčejných lidech v obyčejném malém americkém městečku. Vynikající Paul Newman již ve zralém věku hraje šedesátiletého svérázného životního ztroskotance a provokatéra Sullyho, který neustále řeší své konflikty s místním podnikatelem Carlem (B.Willis), s místním policistou (P.S.Hoffman), se svým přítelem jednonohým právníkem a především se svou rodinou. Na stará kolena zmoudřelý, snaží se nyní sblížit se svým dospělým synem, kterého kdysi v raném dětství opustil, a se svým malým vnukem, kterého objevil a kterému se snaží vynahradit to, co nedal synovi. Trailer:http://www.youtube.com/watch?v=QKYsA2-_uk4 ()

slunicko2

Na některé filmy potřebujete mít věk. 1) Asi málokterý teenager dokáže ocenit hlubokou lidskost snímku. Holt na některé věci potřebujete životní zkušenosti. 2) Lidé v North Bath jsou hodní, i když občas dělají nehodné věci. Lehce úsměvné, lehce dojímavé a vlastně i dost chytré. Pěkně napsané dialogy. 3) Sexy symbol zestárl a transformoval se do starého dědka. Ale frajerem je 69letý Paul Newman pořád. 4) Výstižný koment: mrksik*****. ()

kubilov

Filmy o starých gerontech mě nebaví. Možná je to tím, že je to přeci jenom hodně velký věkový rozdíl a taky proto, že jejich problémům prostě nerozumím, a abych se přiznal ani se je zatím pochopit nesnažím. Takže ani Paul Newman jako šedesátiletý "mladík", jehož oblíbenou kratochvílí je balení cizích žen či sraní místních policejních strážníků mě nijak extra nenadchl. Filmový divák však jistě ocení pěkně prohnilé role Bruce Willise a Philipa Seymour Hoffmana v začátcích svých kariér ()

• Paul Newman vo filme nosí šiltovku, na ktorej je nápis "The Iron Horse Bar". V tomto bare sa natáčala časť scén. (Cracker)
  • Když Sully (Paul Newman) se synem kradou sněžný pluh, lezou přes plot, ale jak se dostali zpět už ve filmu nevidíme. (griph)
  • Film získal Stříbrného medvěda na MFF v Berlíně. (M.B)