Asi nikdo není v městečku North Bath tak složitá osobnost, jako Donald "Sully" Sullivan. Také se tu spousta věcí točí jen kolem něho. Dokáže stále ještě pořádně zamotat ženským hlavu, stejně jako nedá nikdy dopustit na své přátele, na druhé straně dokáže být neobyčejně tvrdý, paličatý a během okamžiku pořádně naštvat policistu či příbuzné. Někteří lidé nad Sullym dávno "zlámali hůl" a myslí si, že je prostě potrhlý blázen, zato jeho domácí, stará paní Berylová na něj nedá dopustit. Pro další obyvatele městečka v sobě nese jakýsi zvláštní nevypočitatelný kompas, pomocí něhož se řídí v okamžiku, když se znovu zamiluje, nebo se usmíří se svým synem... (oficiální text distributora)

cheyene

Komorní drama o stárnoucím člověku, jehož složitá osobnost zahýbe životy ostatních, o rodině, o problémech a uspořádání svých hodnot. Paul Newman v roli Donalda "Sullyho" Sullivana opět dokazuje, jak je (byl) výborným hercem a zdárně mu sekundují i jeho herečtí kolegové, z nichž nejzářivější je Bruce Willis. Veškeré emoce v tomto snímku jsou skvěle dávkovány, takže film nepůsobí jako laciná ždímačka citů. K působivosti některých scén dopomáhá výtečná hudba, která neunikne smyslům pozorného diváka. ()

kubilov

Filmy o starých gerontech mě nebaví. Možná je to tím, že je to přeci jenom hodně velký věkový rozdíl a taky proto, že jejich problémům prostě nerozumím, a abych se přiznal ani se je zatím pochopit nesnažím. Takže ani Paul Newman jako šedesátiletý "mladík", jehož oblíbenou kratochvílí je balení cizích žen či sraní místních policejních strážníků mě nijak extra nenadchl. Filmový divák však jistě ocení pěkně prohnilé role Bruce Willise a Philipa Seymour Hoffmana v začátcích svých kariér ()

WANDRWALL

Zaskočilo mě, že i Paul Newman zestárl? Asi. Hvězda stříbrného plátna je prostě taky jen člověk. Film je to řečeno hudební terminologií něco pro střední produ diváků. Malé město, blbnutí starouška, a pár žen, co ještě za něco stojí. A tak si zablbne, což vadí jiným, ale ne těm správným ženám. A už tu máme příběh, takový, co není třeba moc rozebírat, ale víckrát ho vidět taky pro mě netřeba. kde je ten FRAJER LUKE, ptám se. Zestárl, odpovídám si. ()

golfista

Výborné herecké obsazení a skvělá hudba (Howard Shore), která na mě působila jako další vynikající "herecký výkon". To vše dohromady vám dá příjemný zážitek z tohohle nenápadného, ale o to příjemnějšího filmu o životě zajímavých postaviček jednoho malého města.... A Paul Newman - k tomu není potřeba cokoli dodávat... ()

V.N.

Plejáda skvělých herců a hereček jako např. Paul Newman, Pruitt Taylor Vince, Philip Seymour Hoffman a Jessica Tandy, výborná hudba a velmi dobrý scénář. Příběh nezodpovědného samorosta který je ale v podstatě dobrým člověkem, možná nechytne od začátku ale zaslouženě legendární Paul Newman, vtipně napsané dialogy, nevtíravá hudební složka filmu a skvěle vykreslené postavy, povyšují tento na něco víc než jen nadprůměrnou zábavu filmového typu. Nejsem blázen není film pro každého ale jeho kvality jsou nezpochybnitelné. 91% ()

• Zhruba v čase 1:00:00, kdy Sully (Paul Newman) vejde do pokoje Willa (Alexander Goodwin), čte Will v posteli komiks od belgického komiksového spisovatele a kreslíře Hergého s názvem „Modrý lotos“ (jeden z komiksů ze série „Tintinova dobrodružství“). (joecole20)
  • Protože byl Bruce Willis znám jako akční hvězda, nebyl původně zahrnut do reklamní kampaně filmu. (Kritiq)
  • Film získal Stříbrného medvěda na MFF v Berlíně. (M.B)