Klid noci

Roy Scheider se pustil do vyšetřování vraždy svého klienta. Hlavní podezřelou se postupně stává Meryl Streep.  Psychiatr Sam Rice (Roy Scheider) se musí na vlastní pěst pustit do vyšetřování vraždy svého klienta, jehož mrtvola byla nalezena v autě. Na základě výpovědí a spolupráce s policií se hlavní podezřelou stává Brooke Reynolds (Meryl Streep), ke které směřují všechny důkazy. Situaci ale komplikuje fakt, že se Sam s Brooke sbližují čím dál víc, než by mělo být. Je však ona tím vrahem? (oficiální text distributora)

Goldbeater

Still of the Night je povedený thriller, který mě dokázal i párkrát vystrašit. Některé scény z tohoto filmu by se klidně daly použít i v dobrém hororu. Velmi působivá je například ta snová, kde blonďatá holčička utrhne oko plyšovému medvídkovi, který začne mohutně krvácet. Docela mě zamrazilo v zádech. Škoda jen, že odhalení vraha je velice průhledné, je tu totiž představeno strašně málo postav, což nám poznání zabijáka až moc usnadní. Když tu je ale krásná Meryl Streep a charismatický Roy Scheider, zachraňuje to situaci. ()

Anderton

Keď sa počas deja povie nejaká historka z minulosti, poprípade sa doplní ešte nejakým mysterióznym snom s nejakými skrytými významami, tak si môžete byť istí, že finále bude podobné. Na tejto priamočiarej ceste sme svedkami rozhovorov a scén, ktoré niekedy iba vypĺňajú stopáž, vedú nás do slepej uličky, alebo povedia jednu z mála zásadných informácií pre dej. To preto, že Still of the night skôr pripomína epizódu nejakého detektívnho seriálu a tá stopáž je tak pre celovečerný film umelo naťahovaná. Ale ak si tento nezaujímavý, ale celkom atmosférický bezvýznamný film pozriete v pokoji noci, môže vás celkom pobaviť. ()

nascendi

Nepodarený film, ktorého tvorcovia nemali ujasnené, čo vlastne chcú nakrútiť. Nakoniec im z toho vznikol nudný mačkopes s pokusom zachrániť scenáristovu impotenciu epizódou, ktorej aj tak niekto neveril. Opäť som obeťou päťhviezdičkového hodnotenia, ktoré si dosť rigídne interpretujem, takže tri hviezdičky musím nechať, aj keď zjavne nejde o mierne nadpriemerný film. ()

Arsenal83

Výborná Meryl Streep, to je jasné. Ale od thrilleru očakávam trocha viac prekvapení, nie predvídateľnosť od začiatku do konca. A čakal by som aj trochu viac napätia. Našťastie to ale nie je príliš dlhé, ale aj tak sa chce na konci spať. ()

dopitak

Napětí na konci bylo skutečně dost dobré! Celý ten prostředek s natahovací dražbou to ale hodně rozmělnil. Asi bych trochu stříhal. Meryl Streep neobvykle sexy, ten odkaz na starší éru blond krasavic se dost povedl. A hvězdička za skvělou klavírní hudbu, nádherný začátek i konec filmu. ()

ainny

Už dlouho jsem to neviděla, takže dneska nažhavím nahrávání. Přesně na tuhle Meryl Streep mám teď chuť. Jedna z prvních rolí, v které jsem ji viděla a jedna z těch, pro které jsem si ji zamilovala. Kdysi, v počátcích vztahu, jsme na tom byli s mým pánem a vládcem v kině a já jsem se hodně, ale opravdu hodně a ráda bála. Dneska už se na to člověk dívá jinak. Viděla jsem děsivější věci, ale nostalgie na to tehdejší kino ve mně zůstává a čas nic nemění na tom, že Klid noci patří k mým nejmilejším thrillerům vůbec. ()

honajz

Na svou - i dnešní dobu - myslím velice solidní psychologický thriller, s dobrou atmosférou, napětím i lekačkami. EDIT - Docela jsem se bál po letech na to kouknout, ale i když je to typický thriller 80. let, tedy pozvolna a pomaličku vyprávěný, velmi dobře hraje obrazem, atmosférou, a pak samotným, ústředním snem, se kterým se dále pracuje. Původně jsem si říkal, že Meryl Streep je tady jen kvůli velkým, modrým očím a ochotě se svléknout, ale její vyprávění o jejím otci ke konci filmu, nakolik je to špalek textu, bylo poutavě a strhujícím způsobem podané. ()

anderson

ČST 1 = 17.2.1989 - réžia českého znenia (ČST Praha) = ZDENĚK HNILICA - samozrejme, že stupídna NOVA to predabovala. (31.5.2009) ()

borsalino

Napínavý thriller, který mě nekompromisně vtáhl do ponuré atmosféry a dopředu mi neřekl nic víc, než co bylo nutné. Perfektně se stupňovalo napětí, které gradovalo až k závěrečným titulkům. Výborný byl výkon Roye Scheidera a Meryl Streep. ()

fleker

no není blbá? vona ho bodne do ramene a vodejde... a není von blbej? von se nechá bodnout do ramene a pak vomdlí, a pak se probere, řekne "né" a vona se votočí a spadne dólů... a není vona (ta druhá) taky blbá? vona ji chce zabít, pak ten zavolá "né" vona spadne dolů a vona (ta druhá) ji chytí za rukáv... já to nechápu a stou zelenou kasičkou je to fakt hrozný, já měl taky zelenou kasičku narvanou prachama, pač sem ji používal na hazard, měla asi 40 přihrádek a v každý přihrádce byly válečky mincí od jednokorun až po padesátikoruny a když sem se přestěhoval tak sem si ji zapomněl vzít a zůstala v mý starý skříni a nedávno sem si na ní vzpomněl a tak říkám rodičům aby mi jí dovezli a voni mi ji teda dovezli ale byla nějaká moc lehká, a tak sem ji vodevřel a byly tam jen asi tři starý dvacetníky a jinak byla úplně vybrakovaná, a já říkám rodičům "hele vy ste mě vokradli!" a voni že né, že prej si to vzal asi brácha (z) a já říkám jak jako že si to vzal, dyť to byly moje prachy? a fotr prej "no tak třeba nevěděl že to není jeho", takže von vejde do cizího bytu, do cizího pokoje, do cizí skříně, kde najde cizí krabici narvanou prachama, a vezme si je protože nevěděl ze nejsou jeho? hmm.. ()

Sifaka

Jako malé dítě jsem se u toho pořádně bál, hlavně závěrečná scéna v domě na pobřeží byla děsivá! Velmi dobrý mysteriózní thriller ... ()

JASON_X

Objektivně film na čtyři hvězdy, subjektivně dávám pět. Moje naprosto regulérní dětská noční můra, která trvala několik měsíců. Můj lehkovážný otec mě na tenhle thriller vzal do pražského kina 64 U hradeb v době, kdy mi bylo snad deset, maximálně jedenáct let, aniž by tušil, co tím způsobí. Byl jsem v sále jediné dítě a někteří diváci s policajtskými náturami se po mně významně ohlíželi. Představení začalo navíc předfilmem o svržení atomové bomby na Hirošimu, s výživnými autentickými záběry popálených a třesoucích se obětí, takže jsem už před filmem s nuceným úsměvem poznamenal, že "to jsem teda zvědavej, jak strašidelnej bude ten film, když tohle byl jenom předfilm". Flegmatický otec se pouze flegmaticky pousmál, aniž by nejspíš mou varovnou poznámku vzal vůbec na vědomí. A pak TO začalo. Neustále jsem do té doby všechny okolo přesvědčoval o mé zálibě v horrorech, s rozkoší strašil mladší sestru i bratránky a sestřenici, stále na našich žadonil, ať mi dají přečíst Drákulu a podobně, takže dobře mi tak. Celý film měl už od počátku mistrně zlověstnou atmosféru, která se ovšem změnila ve skutečný horror tehdy, když se počal zobrazovat sen, který vyprávěl pacient svému lékaři. V té chvíli jsem věděl, že jde do tuhého, protože ve snu je možné cokoliv, a tenhle fakt mi vždycky přišel nesmírně, nadpřirozeně hrůzný. A nemýlil jsem se. Děsivá scéna s holčičkou a medvídkem, která mu nejprve utrhne očičko a pak pronásleduje vypravěče až do strašlivého okamžiku, kdy se zjeví v pokoji s příšerně velikýma očima, mě poté pronásledovala ještě po spoustu následujících nocí. A to ani nemluvím o závěru filmu, a scéně s okem a nožem ve škvíře ve dveřích. Samozřejmě jsem o tom tehdy nikomu neřekl, abych nevypadal jako srab, naopak jsem všem tvrdil, jak to byl "boží" film, ale pravda byla taková, že takhle jsem se u filmu bál už jen jednou v životě, a to coby ca šestiletý prcek u premiérového vysílání Třiceti případů majora Zemana, když jsem při dílu s názvem Studna, při scéně s "otcem" starým Brunou a jeho sekerou, zalézal pomalu ale jistě se svou malou dětskou židličkou za matčino křeslo. Still of the Night je i s odstupem času opravdu mistrovský, stylově čistý osmdesátkový kousek, na který se rád znovu podívám, navíc s vynikajícími hlavními představiteli (sympatický Roy Scheider a éterická a přitažlivá Meryl Streep), a je pevně ukotvený v mé pomyslné Top 10 osmdesátých let. ()

Lucasion

Poslední film z knihovny - Maminka doporučuje. A možná končím na slabé notě. Čekal jsem od filmu mnohem více. Více atmosféry, více hry na vraha, více psychologie. Bohužel jsem se dočkal průměrného thrilleru, který sic hru na vraha zvládnul, tak nedokáže už uspokojit náročného diváka. Oceňuji herecké duo Scheider a Streep. Ale mrazení v zádech vám film prostě nepřinese. Vím, že už se opakuji, ale zase srovnávám s Čekej do tmy (1967), který zkrátka zůstává nepřekonán. Ten film má na rozdíl od Klidu noci všechno. (55 %) ()

Terva

CITÁT - Jsem bez pacienta, ubodali ho k smrti............ V době, kdy film nebyl tak jednoduše k mání a člověk musel za ním do kina a nebo dlouho čekat, až ho bude dávat Česká TV, byl tento snímek jeden z těch lepších a nadprůměrných. Divák ho dokázal ocenit. V dnešní době už takový statut nemá a stává se z něho jen průměrný psychologický snímek. CITÁT - Pacient měl sen......... Určitě ve své době vzbuzoval pocit strachu záběr na utržené oko plyšového medvídka. Kdo by na to zapomněl. ()

NinonL

Kolik tam bylo Meryl Streep - 32 nebo 33? Byla velmi půvabná, křehká bytost, Brooke, která vyhledá věhlasného psychiatra Sama Rice, ke kterému chodil její milenec. Milence někdo zavraždil a Brooke po něm zbyly hodinky. Pomalu, ale jistě vzniká vztah mezi doktorem Ricem a krásnou Brooke, přičemž psychiatr si stále není jist, jestli se nezamiloval do vraha. Několik scén nás ujišťuje v tom,že Brooke skutečně vraždila. ()

Laxik

Všichni jsou idioti, atmosféra funguje na baterky (a bohužel jí lehce vypadává kontakt) a i průměrný divák jako já vidí za roh. Kamera je libová, Meryl osudová a když kontakt funguje, docela z toho mrazí. Nejlepší postavou je jednoznačně zabitý, se kterým se seznamujeme skrze flashbacky. Misky zábavah se zasekly v rovnováze. ()

blackrain

Také jsem si myslela, že vrahem je Brooke, takže rozuzlení pro mě bylo velkým překvapením. Bylo úplně jasné, že psychiatr podlehne jejímu kouzlo, prostě dokonalá fame fatale. Závěrečná scéna v domě na pobřeží je děsivá ještě dnes. Skoro jsem přestala dýchat, když se Brooke schovávala za tajnými dveřmi. První film, kde jsem viděla herečku Meryl Streep kouřit cigarety. Hudba byla taková romantická a mrazivá zároveň. ()

kaylin

Vzhledem k hereckému obsazení jsem čekal, že to bude ještě o něco lepší, ale musím uznat, že to rozhodně očekávání nenaplnilo. V konečném důsledku je to celkem normální thriller, který vás přece jen nechá až do konce hádat, kdo za tím vlastně je. Meryl Streep je v roli rozkošná a s Royem vytvořili zajímavý pár. ()

Aleee89

Zase jeden z filmů s Meryl, který je dnes trochu opomíjený. Přesto je to dobrý a napínavý thriller s patřičnou atmosférou. Role Meryl se trochu vymyká. Nebo se aspoň vyniká představě hrdinek, které dnes obvykle Meryl hrává. Hutná atmosféra filmu dodávala šmrnc, mělo to dobré herce a strach z filmu šel, i když jsem se dívala v poledne. Holčička s medvídkem se pro mě stane asi nezapomenutelnou. ()

jezurka42

Jump. Robert Benton se po úspěchu s Kramer vs. Kramer pustil do vod již v předchozích letech prozkoumaných a přivedl na světlo světa kriminálku, která je chytrá, dobře vypadá, a diváka baví. Zajímavé ženské postavy, kterým vévodí Meryl Streep, jejíž krása ohromuje nejedno lidské oko. Spolu s Royem jim to skvěle sedí, to, na co slova nestačí, to si oni dokáží říct pohledem. Zápletka je zajímavá, závěrečný zvrat velmi (příjemně) překvapil, a ačkoli jsem si byla od půlky filmu jistá, kdo je vrahem, jeho odhalení mne (nepříjemně) vyděsilo. Still of the Night, který vzdává hold klasikám v žánru detektivky, je možná jedním z těch zapomenutých filmů z let sedmdesátých, ale na dlouho nezapomenutelný pro ty, jež ho během nového milénia objevili a zamilovali si jeho jedinečnou atmosféru. ()