Klid noci

Roy Scheider se pustil do vyšetřování vraždy svého klienta. Hlavní podezřelou se postupně stává Meryl Streep.  Psychiatr Sam Rice (Roy Scheider) se musí na vlastní pěst pustit do vyšetřování vraždy svého klienta, jehož mrtvola byla nalezena v autě. Na základě výpovědí a spolupráce s policií se hlavní podezřelou stává Brooke Reynolds (Meryl Streep), ke které směřují všechny důkazy. Situaci ale komplikuje fakt, že se Sam s Brooke sbližují čím dál víc, než by mělo být. Je však ona tím vrahem? (oficiální text distributora)

kagemush

Bububu Film který pouštím intošům a polointošům,když u mě pořádají nějaký ten svůj sabat(h)(jako předfilm před Shining).--A ta snová scéna (medvídek a jeho utržený očičko,-brr) je jedna z nej snových scén co jsem kdy ve filmu viděl. ()

ilemas

Viděl jsem to tehdy v kině a tenkrát se mi to velice líbilo, dnes to vysílá ČT1, po opětovném shlédnutí po tolika letech a zmlsaný novějšími akčnějšími filmy mě to docela nudilo, jen jsem vzpomínal. V době, když v kinech nic moc nebylo, nebyli ani VHS videa a internet, bych asi hodnotil plným počtem, dnes to bohužel vidím jinak. Přesto jsem rád , že jsem film shlédl, dvojka Roy Scheider a Meryl Streep stojí za to a nakonec to nebylo tak špatné, jen překonané. ()

honajz2

Celkem dobrý thriller, který je skvěle natočený a skvěle zahraný. Bohužel mu chybí nějaká silnější (nebo aspoň ucelenější) atmosféra nebo napětí, ono to tam sice je, ale je to poněkud slabší, než by mohlo být. Kor když ten film má hned několik úžasných, skoro až hororových scén, především ta snová sekvence s holčičkou a medvídkem, při které jsem se na konci celkem dost lekl a která působí, jako by vypadla z nějakého filmu Davida Lynche, dočkáme se tu i několika dost zdařilých lekaček Samotné finále má taky dost do sebe. Každopádně Klid noci se mi líbil, i když by mohl být o pár minut kratší. 4* ()

Aelita

Vysoce strukturovaná myšlenková činnost tlumí nebo zcela vytěsňuje emoce, jelikož je energeticky převáží. Podstata působení psychologie i její účinnost tedy spočívají v tom, že psycholog pomáhá člověku racionalizovat podvědomá nutkání a emoční hnutí, a tím samým je alespoň zdánlivě dává pod kontrolu člověka. Cokoliv, co je v moci nebo pod kontrolou člověka, byť je to jen sugesce neboli placebo efekt, poskytuje člověku uspokojení, ne-li rovnou slast. Otázka zní: zvyšuje se ta účinnost, pokud je matka člověka psychiatrička, psycholožka nebo filosofka? Protiotázka zní: Pokud ten člověk vidí modrý pokoj a v něm ženu, jež se mu líbí, napůl přikrytou červenou látkou a podstupující masáž, dokáže jeho racionální sebeovládání zabránit vzniku pudových potřeb? Neboli co je silnější – racio nebo pud působící přes emoce? ___ Vizuálně a obsahově Hitchcockovsky vystavěný krimi thriller s Freudovskými sny. ()

Alfréda

Pro mě celkem obyčejný thriller zasluhující tři hvězdy, ale nostalgická vzpomínka z dětství na chudáčka medvíka s krvácejícím očíčkem se mi ještě dnes vrací do živé paměti, za to ještě hvězdičku navíc. Když necháte dítě podívat se tajně na kousek hororu, už to holt nikdy nezapomene :) :) ()

gabin(a)

Když jsem tento film viděla poprvé, fakt jsem se bála! Když jsem ho viděla podruhé, ta atmosféra na mě působila stále a byla jsem ráda, že vím, jak to dopadne a můžu si film vychutnat. Správný mysteriózní thriller:-) Děkuji, že zde není přídavek romantický - je tu přece ten noční park, dva se mají rádi..... ()

MarekT

Ničím nepřekvapivý thriller, kde nahodilé domněnky se postupem času stávají skutečností a vypointovanost je dle mého soudu trochu odbytá, přehození výhybky na kolej překvapení se dá udělat jinak než zdejším kvapným stylem (viz zde v komentářích často zmiňovaný Hitch). Atmosféra je ale celkem slušná. Nejvíce ovšem zaujme účast Meryl Streep, která, pokud se nemýlím, už roli v thrillerově laděné detektivce nikdy nedostala (žel, narozdíl od melodramat), což je dle mého soudu na škodu, jelikož má dle mého soudu potenciál eroticky laděné femme fatale a'la Sharon Stone - jak už psal Reiniš a já mu jeho názor jen podepisuji, zde je Meryl velice krásná (nejen na masážním stole). Ovšem pokud jedině ona dokáže dát filmu punc jedinečnosti, nemůžu Klid noci škatulkovat jinam než k průměru. Ale jako film před spaním se jedná rozhodně o dobrou volbu. P.S. Dabing Zlaty Adamovské tradičně profesionální. 60% ()

Juto

Tento film sa zámerne odvoláva na množstvo Hitchcockových filmov. Ale mne sa to veľmi nepáčilo. Film nebol tak napínavý ako to robil vo svojich filmov Hitchcock. 4/10 ()

kocik1

Hluboce melodramatický lehce detektivní příběh, ve kterém mladinká Meryl vymění jednoho dědka za druhého.Film je dost limitován dobou vzniku a mně osobně vadila místy tklivá jímavá hudba.50% ()

andrii

... neudrží. Pod pláštíkem smrt ji mučí. Klame oči. Jinak se tváří - crčící krve zločin, charakter máčí do iluze. ()

hans500

Výborná režie, kvalitní scénář, dobré obsazení. Kvalit nejlepších thrilerů Alfreda Hitchcocka film nedosahuje, ale i tak za 5*. ()

HonzaBez

Thrillery vážně nemusím. K sledování tohoto me hned v uvodu přiměla chytlava titulní melodie. Když jsem pak zjistil, že v něm hraje mladičsky krásná Maryl Streepova, nebylo co řešit... Filmu nelze upřít, že má vybornou atmosféru a hlavně pár vskutku hustých lekaček. Tedy normálně nic pro mě, ale co by člověk neudělal, když je na scéně někdo tak kouzelný jako Streepova. ()

filmmovier

Výtečná Meryl. Výtečný Roy Schneider. Vynikající (původní) český dabing. Výborně natočená věc s hodně solidní, opravdu až "hitchovskou" atmosférou. Navíc je to celé zamotanější mnohem víc, než to na začátku vypadá. Velice solidní thriller. 75%. ()

Stegman

Nuda, zbytečnost, šeď. Tohle vydržet do konce, to byla fuška. Nekonalo se ani napětí, ani atmosféra, ani pořádná pointa, jak by se na thriller nebo hitchcockovskou poctu slušelo. Nebýt tam Scheider, můj oblíbenec, tak jsem to vzdal po čtvrthodině. ()

honz

Klid noci jsem shlédl teprve nyní, a ani bych nevěřil, že jde o třicet let starý snímek. Tajemný a napínavý příběh o setkání psychiatra se záhadnou dívkou Brook. Zajímavý thriller s výbornou Meryl Streep v jedné z hlavních rolí. ()

venison

Po stopách Meryl Streep aneb co mi z její tvorby uniklo.. Postupně jsem se prokousala i k temnému thrilleru "Klid noci", který je velmi kvalitně zpracován co do hereckého obsazení, to do atmosféry celého snímku.. Jediná (a dost podstatná) vada na kráse je relativně průhledná zápletka a tudíž i odhalení samotného zabijáka.. ()

Slado42

Vždy jsem si myslel, že nikdo už nedokáže zfilmovat lepší horor než Alfred Hitchcock. A zřejmě je to pravda. Ovšem takový thriller s hororovými prvky je něco jiného. Tyto záblesky hororu se Hitchcockovi přinejmenším vyrovnají. Při scéně s malou holčičkou mi bylo pěkně úzko. Ovšem i zbytek je pěkně zpracovaný a nepostrádá dobrou atmosféru, skvělé herce a napětí. ()

JohnSmith

Slušný thriller s velkou dávkou napětí, nervově labilní Maryl Streep a tápáním, které je bohužel dosti průhledné. ()