Klid noci

Roy Scheider se pustil do vyšetřování vraždy svého klienta. Hlavní podezřelou se postupně stává Meryl Streep.  Psychiatr Sam Rice (Roy Scheider) se musí na vlastní pěst pustit do vyšetřování vraždy svého klienta, jehož mrtvola byla nalezena v autě. Na základě výpovědí a spolupráce s policií se hlavní podezřelou stává Brooke Reynolds (Meryl Streep), ke které směřují všechny důkazy. Situaci ale komplikuje fakt, že se Sam s Brooke sbližují čím dál víc, než by mělo být. Je však ona tím vrahem? (oficiální text distributora)

zigíš

Přišlo mi sympatické jak Benton po obrovském úspěchu Kramer vs. Kramer nešel do něčeho více ´akademičtějšího´ a zkusil thriller (mysteriózní). A pomalý, intimní vlastně snad až příliš klidný takže může hrozit i usnutí (obzvlášť v noci). Naštěstí je střídmá stopáž proti a taky zajímavé napětí mezi Scheiderem a Meryl Streep ..a závěr, ten je dokonce až hororový! ()

ssfan

Docela slušný thriller, který má sice napínavé momenty, ale chybí mů dostatečné tempo, tudíž nemohu dát více než 3 hvězdy. 65% ()

keoma26

Jde v podstatě o almanach filmové psychoanalýzy, pokročilý a zhuštěný výklad Hitchcockových filmů, i když s důležitými symbolickými posuny, ta hlavní změna spočívá v navrácení významu nevinnosti zářivě světlé barvě, a to přímo do středu vyprávění, zpátky hlavní hrdince, která v sobě tentokrát nenese kromě zlověstné rodinné minulosti žádné vlastní zatížení hříchu (krádež, incest, vražda). Streepová vystupuje jako rafinované ztělesnění naivity, která oproti všemu očekávání neskrývá tajemství zločinu, ale jen zdrženlivě a cudně střeží soukromé křivdy. Stigmata zla tentokrát představuje jiné barevné spektrum ... (vzpomeňme na Carrie;-)). Kolekce ostatních, vedlejších symbolů zůstává zásadně neprušena: klíče jako znak otevírání smyslu podvědomí, brýle jako ohrožení existence, hodinky signalizující osudovost okamžiku ... ()

Billie777

Film, který mám ráda už od dětství. Nevím to jistě ale je to asi můj úplně první thriller/horor, který jsem viděla. Je to už taková moje srdcovka, proto taky tak vysoké hodnocení. Jako malá jsem se u něho strašně bála. Atmosféra je v tomto filmu opravdu dokonalá, celý film je velmi napínavý, poutavý a děsivý a vrah je dost překvapivý. Vždycky se mi moc líbila scéna s holčičkou a medvídkem, scéna v parku a obzvlášť závěrečná scéna v domě neměla chybu. To se vždycky krásně bojím! Plus je i skvělé herecké obsazení (Meryl tu byla překrásná!) a perfektní hudba. ()

PfefferSalz

Diamantový standard mezi thrillery 80. let. Má to všechno, co má dobrý thriller mít, ale žádné epochální dílo se nekoná. Povedlo se to, ale ne natolik, abych dal plný počet. ()

Vajonek

Mam rada Roye Scheidera, mam rada Meryl Streep a tak se asi uplne neni co divit, ze se mi libil i tento film. Ma velmi pomale tempo, cele je to vypraveno skoro bez hudby, coz k tomu ale dobre sedi, film dokaze navodit tu spravnou atmosferu (takze vam pak ani nevadi, ze k odhaleni pachatele smerujeme opravdu pomalymi krucky). Klid noci, kde az tak klidno nakonec nebude. Stoji za zhlednuti. 80 %. ()

Han22

Dle počtu hodnocení asi známý thriller o kterém jsem ovšem v životě neslyšel. Ohraný námět psychiatra, který se zamiluje do podezřelé z vraždy pozvedá herecké obsazení Scheider, Streepová, Tandyová a je tu jedna pěkná snová sekvence s creepy holčičkou. Zejména Streepová tu má jednu herecky skvělou scénu když vzpomíná na rodiče. Zbytek je ale čistý průměr - pomalé tempo, občas nuda, nijak zvlášť uspokojivé odhalení kdo vraždil a i to tradiční trhillerové finále je suché. A pár nesmyslů SPOILER! Jak normální ženská zvládla zabít lupiče s vystřelovákem a dokonce trénovaného detektiva? Čisté 3*. ()

cab

Na to, ze tento thriller ma neco pres hodku a pul, jsem se nudil. Nekdo muze namitnout, ze dobra atmosfera, herci, neznamy vrach a slusne rozuzleni jsou dostatecnymi stychy, ale ne pro me zhyckanym kvalitnejsimi pociny. 55% ()

F.W.Colqhoun

Jeden z povedenějších Hitchcockových filmů natočených po Mistrově skonu. Roger Benton si uvědmil, že existují věci strašidelnější než rozvod (v čemž s ním jistě nebudou všichni zajedno) a dva roky po Kramerová versus Kramer nachystal divákům výběr toho nejoblíbenějšího z Hitchcocka. Přebírání motivů vypůjčených z Mistrových majstrštyků je nakonec tím nejzajímavějším, co film nabízí. Vyjma subtilnějších se divák zasměje obsazení Jessica Tandy do role matky hlavního hrdiny, špízlování oknem do dvora, scénu z dražby či vertigovské finále. S trochou přezíravosti by šlo tvrdit, že ve filmu nejde o nic jiného, než se porovnat s de Palmou, kdo vyloupí odkaz důsledněji. Jen jediným filmařským tahem se Benton dostal za hranice Hitchcockových možností, obsazením nedostižné Meryl Streep, která nadáním i nevšedním půvabem snadno přestřílí kteroukoliv z Hitchových platinových panenek. ()

_ksilt

Tohle sem si s chuti po letech skouknul, pekny thriller, dnes uz jemne omsely, avsak scena s holubici me vydesila stejne jako me desivala v detstvi. Jeden z mala dobrych thrilleru, ktere socialisticka tv celkem casto opakovala. ()

Schuldiner

Asi jsem se zamiloval do Meryl Streep! Kdyby nestárla a nebyla dnes dvakrát starší než já, asi bych jí pozval někam na pokec... ()

sona123

Báječná a zde navíc opravdu neobyčejně krásná Meryl Streepová s dabingem Zlaty Adamovské. Téma psychoterapie, které je mi blízké. Úžasný Roy Scheider, který do role naprosto pasuje. Tak trochu hitchcockovský film, který má své obrovské kvality. ()

bery237

Určitě doporučuji shlédnout, pokud se rádi bojíte, ale není to podmínkou pro sledování filmu. Klid noci vás v několika místech vystraší, zato obzvlášť pěkná Meryl pohladí na duši. :) 5 *... i když to není zcela objektivní, vlastně je to dost subjektivní, jsem zapřísáhlá fanynka Meryl Streep, a její filmy se prostě nedají přehlédnout. Stojí za to, navíc 93 minut ještě nikoho nezabilo. ()

Narciska

Urputná snaha navodit strach a hrůzu dnes vyznívá na prázdno. O to více, že jedna z postav je psychiatr, očekáváte větší propracovanost postav, ale zde se tolik snažili vnutit nám jednu představu, že už jim nezbyl čas přesvědčit nás o opaku. Někdy stačí tolik netlačit na pilu a film by dostál svému jménu. Hlavní protagonisté vždy hrají výborně, tentokrát to však připomínalo dvě osamělé etudy... ()