Klid noci

Roy Scheider se pustil do vyšetřování vraždy svého klienta. Hlavní podezřelou se postupně stává Meryl Streep.  Psychiatr Sam Rice (Roy Scheider) se musí na vlastní pěst pustit do vyšetřování vraždy svého klienta, jehož mrtvola byla nalezena v autě. Na základě výpovědí a spolupráce s policií se hlavní podezřelou stává Brooke Reynolds (Meryl Streep), ke které směřují všechny důkazy. Situaci ale komplikuje fakt, že se Sam s Brooke sbližují čím dál víc, než by mělo být. Je však ona tím vrahem? (oficiální text distributora)

Radek273

Je to opravdu prazvláštní, avšak na takovou poklidnost a zároveň napětí, které tento snímek naplňovaly, jen zřídka narazíte. Zároveň úžasné výkony Roye Scheidera a (nemůžu si pomoct) obzvláště Meryl Streepové, na ty je radost pohledět. Možná to není nejděsivější thriller historie, ale právě onen přesah do klidnějších žánrů vytváří jeho tak vysokou hodnotu. ()

Kozlowski8

Režijně i scénáristicky nudný thriller bez překvapivých momentů, se strnulým a průhledným příběhem, spíš uspávací, než strhující. Krásná a mladá Meryl Streep je jedním z mála světlých bodů filmu. 40%. ()

Igy007

Ta strašící holčička ze mě v dětství udělala rozklepanej nejtek ... léta jsem se pak za tmy bála podívat skrz zavřené okno ()

gizi

Tento film u nás běžel již za komoušů a pamatoval jsem si, že patřil mezi ty lepší. Nemýlil jsem se, opravdu výborný thriller (v době před 20 lety to bylo nazýváno horor), jehož neustálé napětí a záhada je jen velmi zřídka doplňováno velice vhodně volenou muzikou. 85%. ()

countOlaf

To, co bylo původně poctou Hichcockovi bylo nakonec s největší pravdepodobností inspirací (nebo spíš předobrazem) pro Basic Instinct. Velmi příjemné napětí a připomínka starých časů a hlavně nádherná mladičká Meryl Streep. ()

Koral11

Zajímavý film. Ale víceméně si z něj nejvíce pamatuji právě závěrečnou nejnapínavější scénu v domě. ()

Mezerník

Pro mne to byl jeden z prvních hororů, co jsem kdy viděl. Hlavně ta holčička s plyšovým medvídkem mne vždycky dostala. Pro klid noci bych si to před spaním raději nepustil ani teď po letech. ()

Rocky75

Když jsme viděl tento film na konci osmdesátek ještě jako dítě, hodně jsme se u něj bál. Hlavně popis snu byl děsivý.... ()

StandikK

Nuda, že by se dala krájet. Klasický thriller, který ničím nepřekvapí. I když jedině, čím mě překvapil, je jeho hodnoceni na CSFD. Skutečně tak vysoké??? ()

marian666

Naposledy som tento film videl v 80-tych rokoch,tak som si ho pozrel nedavno znova ale clovek asi vnima filmy ktore videl velmi davno trochu inak. Dokonca som zabudol ako to dopadlo. Ale inak celkom dobrý film. Musim sa trošku pochvalit ked som bol v New yorku tak som sa bol pozriet na ten podchod kde vo filme prepadli psychiatra Sama Rica. ()

mdf

Medvídek,co brečí krev a nůž ve dveřích,to si pamatuji před třiceti lety,když jsem to viděl v kině.A byla to tenkrát pecka.Dneska už to bohužel takový náboj nemá,jak některé filmy z 80.let. ()

Scott67

Vynikající záležitost, zhlédnutá v 80.letech v letním kině Stadion. Mimochodem jediný film, kdy na mně Meryl Streep působí jako naprosto dokonale přitažlivá kočka. ()

antalyan

Atmósfera je možná zajímavá, ale strašně se to vleče. Navíc si postavy navzájem nic neříkají, což mi jde na nervy. Navrch na mě to minimum děje, co tam je, přijde jako soubor klišé. ()