PlayBitch

Do důchodcovského humoru o umírání jsem zřejmě ještě dostatečně nedospěl. Jménem ještě žijící generace dávám jednu hvězdičku, kamenujte mne. ()

Riker

V tomto snímku jsem se tak dlouho hledal až byl konec. Ani drama, ani komedie, snaha o další českou tragikomedii tentokrát nevyšla ani s hvězdným Vlastimilem Brodským. Až příliš sentimentu. 45% a více už nikdy, děkuji. ()

DonFrolimo

Dokonale prijemne. Takove stari bych chtel take mit. Brodsky a Zazvorkova - to je duet panecku! Takhle si predstavuji herecke mistrovstvi - lehke, velmi lehke, ale sahajici hluboko pod hladinu, jako ledovec, schopny potopit apatii i toho nejkakabusovitejsiho divaka. ()

pierre9

Až dodnes som krútil hlavou nad označením komédia/dráma. Dnes viem, že aj to sa dá bez toho, aby šlo o nepozerateľnú zlátaninu. Povedal by som, že tento film je spravený v štýle "po smiechu býva plač", no na záver úsmev nechýba. Mimochodom, ten "žart" so smrťou... Byť Fandova manželka, odtrhnem mu hlavu. "To je krásný parte, Fando!" 4.5* ()

lisma

Krásný film o stárnutí a poslední herecká šance pro pana Brodského, který ač byl v Babím létě nezmar a životní optimista, tak ve svém reálném životě ho zřejmě tato vůle již upustila... ale kdo ví jak to všechno nakonec bylo, každopádně byl to velký umělec a já před ním smekám. ()

Bugiii

Krásně natočený film, který je celý zaměřený na staré lidi a to tu ještě nebylo ;) Úžasné herecké obsazení, o hereckých výkonech ani nemluvím. Film o lidských snech a přáních vě veku, kdy se předpokládá, že jen čekají na smrt. A konec mě vždy dojme. ()

laurence

Vynikající herecké výkony dnes již zesnulých českých hereckých legend ve skvělém filmu o kráse i těžkostech stáří a o možnostech, jak se k nim postavit. ()

Honzad007

Silně nostalgická, možná až příliš smutná zaležitost, která sklání poctu dnes již bohužel zesnulým hereckým géniům. Paní Zázvorková, pane Brodský- zanechali jste po sobě závidění hodné dílo, kterým jste svůj herecký život krásně uzavřeli. Tleskám vestoje. ()

glaedrr

Možná, že jsme jediní tvorové uvědomující si vlastní smrtelnost a proto jsme vynalezli smích a ironii a jen díky nim je život stravitelný, stejně jako tento film. ()

blezg

Vrchol hereckého umění pana Vlastíka v 80-ti letech. Nebo spíše otisk jeho charismatu a poetické duše na filmovém plátně. Zindulka rovněž geniální. Řidič slečny Daisy na český způsob. Češi jsou spíš na tu srandu :) ()

jessic

Příjemný film s dobrými hereckými výkony, ale Hubačův scénář je znát snad po pár minutách, dojemné a trochu vypočítané na efekt. Na televizní formát skvostné, na film trochu zklamání. Napsané asi na míru hercům, což Hubač uměl. Takže poměrně zdařilá, ale nikoliv oslňující herecká derniéra Brodského. Od Michálka dám přednost „O rodičích a dětech“ a Zapomenutému světlu a od Hubače Ikarově pádu, Tažným ptákům nebo Nezralým malinám ()

fafejt001

NÁDHERNÝ PŘÍBĚH DVOU KAMARÁDŮ , KTEŘÍ SE ROZHODLI NESEDĚT V KOUTĚ A UŽÍT SI TROCHU ŽIVOTA NA SKLONKU ŽIVOTA . VÝBORNÍ PAN BRODSKÝ A PAN ZINDULKA , KTERÝM SKVĚLE SEKUNDUJE STELA ZÁZVORKOVÁ I ONDRA VETCHÝ DALI TOMUTO FILMU KOUZLO NEDOCENĚNÉHO VE SVĚTOVÝCH VODÁCH FILMU . JE TO ÚŽASNÝ FILM A PAN HUBAČ JE SCÉNÁRISTA SVĚTOVÉHO VÝZNAMU . JE V TOM VTIP , BOLEST , HUMOR I DRAMA ZÁROVĚN . NÁÁÁÁDHERA . ()

ariari

a čo tam bolo tragikomické? skôr také napolo senilné..Bol dobrý pokus nečakať na smrť, ale vybehnúť von a pobaviť sa ..len za tým bolo cítiť strašne veľa obáv, strachu o zdravie a kadečo nedobré..Psy by v blízkosti tohto filmu asi nevrteli chvostom. ()

SZYslak

"... a nechce pripustit, ze nase cesty uz nikam nevedou." Ufff. Je mi 30 plus, takze jeste nejakych 70-90 let predemnou a presto me film uvedl do lehke deprese. Zajimave dilo, do kina se podle me nehodi, stacil by televizni film. Stellinka pro me byla vyjimecne snesitelna. Pekny komentar od "monolog". 70%. ()

JFlower

Viděno v rozmezí 10 let... první shlédnutí mi přišlo spíš zábavné a úsměvné, to druhé už víc tragické a pravdivé.. První bylo za 4, druhé za 3 hvězdy. Kvůli ústřední trojici nechám hodnocení vyšší. ()

rigby

Velmi povedený film o stárnutí. Pojatý s humorem, obrovským nadhledem a velkou dávkou laskavého lidství. Pan Brodský je skvělý, ale vlastně celá ústřední trojice je naprosto úžasná. Povedlo se tak vytvořit dílo, ke kterému stojí za to se občas vrátit a podívat se znovu. ()