Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Vedenie elektrárne stále popiera výbuch v Černobyle. Ruská vláda sa snaží zistiť, aká je situácia a následne začína s riešením problémov a evakuáciou oblasti. Vedkyňa z Bieloruska prichádza zo zistením, že problém by mohol byť omnoho horší. (Aktuality.sk)

Videa (1)

Trailer

Recenze (167)

barrahir 

všechny recenze uživatele

"Bohužel" už jsem viděl pár dokumentů předtím a... druhý díl na rozdíl od prvního už plně neodpovídá historii. Vrtulník nespadl při prvním letu, ale po půl roce díky oslnění od slunce, ale to bych pominul v rámci dramatizace. Horší mi přišlo, že konzilium fyziků, kteří na tom dělali, nahradila fiktivní Ulana Khomyuk (Emily Watson), bez jejíhož dramatického příjezdu osobákem do Černobylu by do dvou dní vybuchl vodík v nádržích a půlka Evropy vlastně byla zachráněna díky statečnosti jedné soudružky, protože Legasov to přehlédl. 8/10 ()

Nach 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ok, tak prvnímu dílu jsem dal výjimečných 100% s tím, že lepší to být nemůže. A ouha, je tu druhý díl a já mám z minule nastřeleného hodnocení dilema, jak podtrhnout dokonalost druhého dílu. ČSFD by zde pro tyto potřeby a jen pro Černobyl měla dát šestou hvězdu. Ať to třeba odůvodní mutací webu v důsledku radiace, to je mi jedno, ale v době, kdy celý svět (i já) žere Game of Thrones, se zde zrodilo světlo mezi seriály, které má kvalitou na to (a já doufám, že toho dosáhne), aby převzalo žezlo v kategorii "nejlepší seriál, který byl natočen", protože na co se tu dívám je k....a výborná rekonstrukce s minimem výmyslů (napočítal jsem zde jen dvě se zřícením helikoptéry k níž došlo až po půl roce od začátku shazování písku s borem a linkou Ulany Khomyukové). Prostě vše co jsem napsal k první epizodě platí i zde a pokud existuje kvalitní filmařina v nejryzejší podobě, nevidím jí ani tak u Hry o trůny, ale právě na tomto díle. Opět jasný plný počet! ()

Reklama

Kinofil 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

|| TV-MA || HBO || "I prefer my opinion instead of yours." Je po havárii a nyní je potřeba vyřešit, co bude dál. 2. epizoda nejen až dokumentárně odhaluje, jak probýhal postup likvidace havárie během prvních 30 hodin, ale také ukazuje fungování sovětského režimu v přímém přenosu. Tedy kdo komu velí a co je vůbec zač. Šéf jaderné energetiky jakožto vyučený švec? Není problém. Šéf průmyslu jako bývalý betonář? V SSSR naprosto normální. Ačkoliv se postavy Legasova a Ščerbiny liší od reálu, v příběhu fungují tak, jak mají i s občasnými polopatickými technickými vysvětlivkami pro pomalejší. Vsadím se, že podobné přirovnání neutronu k letící kulce skutečně musel někdo použít, aby vysvětlil tupým sovětům fungování radiace. Jakýkoliv typ diváka má díky tomu výhodu, že se opravdu něčemu přiučí. Trochu škoda, že legendární pád helikoptéry zde vypadá, jako by za něj mohla radiace a nikoliv lano jeřábu (ačkoliv je viditelné jeho přestřižení). Menší historické lapsy však vynahrazuje přepečlivá režie, která ví, kdy má být seriál zticha a ponořit diváka do vrzajících zvuků smrtelného prostředí elektrárny. Jak evakuace města, tak i brouzdání zatopenými nádržemi jsou scény jako vystřižené z hororu. Černobyl vás prostě nenechá vydechnout. 100%. ()

J.e.r.e.c 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nástup všech tří hlavních hrdinů konečně dodá reaktoru patřičné grády a okamžitě žene emoce do stratosférických vrstev. Dialogové výměny a přestřelky nemají chybu a závěrečné drcení Gorbyho a spol. možnými (byť podle všeho značně přehnanými) následky jaderného výbuchu jsem viděl asi tak desetkrát... a jako jo! Druhá nejlepší epizoda. 90 % ()

klukluka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Narozdíl od prvního dílu nás v tom druhém nechali aspoň chvílemi trochu vydechnout. Neberu to jako chybu, ale jako úlitbu sledováním zmoženému divákovi. Skutečná realita ale musela být výrazně děsivější. Třeba jen proto, že nejhorším momentem nařízené evakuace x tisíc lidí jistě nebyl jeden odložený pes. Navzdory nemožnosti zachytit všechnu tu hrůzu jsem rád, že se tohoto tématu někdo zhostil. Velice zajímavé je pro mě například zjištění, že mohl být rozsah katastrofy mnohem ničivější. ()

Galerie (99)

Zajímavosti (13)

  • K pádu vrtulníku ve skutečnosti došlo až po několika měsících, přesně 2. října 1986. (Duoscop)
  • Vrtuľníky, ktoré zhadzujú bór a piesok na otvorený reaktor, sú Mil Mi-8. V skutočnosti sa na úlohách okolo elektrárne podieľalo päť typov, a to Mi-2, Mi-6, Mi-8, Mi-24R a Mi-26. (chesterko)
  • Natáčení probíhalo v litevské jaderné elektrárně Ignalina, exteriéry Pripjati v litevském hlavním městě Vilniusu, ve čtvrti Fabijoniškės. (Skalda1989)

Reklama

Reklama