The Boy

• USA The Boy (více)

Greta je mladá Američanka, která začne po svém příjezdu do Anglie pracovat jako chůva v odlehlé vesnici. Po nástupu na místo zjistí, že osmiletý chlapec, o kterého se má starat, je porcelánová panenka v životní velikosti. Jeho rodiče mu věnují stejnou péči jako jejich předchozímu živému, který před dvaceti lety zemřel a s jehož smrtí se stále nemohou vyrovnat. Rodiče pro Gretu připraví seznam činností, podle kterého má o chlapce-panenku pečovat. Gretě je ovšem list nejprve k smíchu a dělá si z přísných pravidel legraci. Až po řadě rušivých a nevysvětlitelných událostí si Greta s hrůzou uvědomí, že práce chůvy v této rodině bude asi její nejhorší noční můra. Vypadá to, že panenka je skutečně naživu! (Bohemia MP)

Lucasion

Konečné parádní horor. Od traileru jsem si sliboval skvělou atmosféru hezkého domu, děsuplnou hudbu, temné nasvícení scén a taky dva sympatické herce v hlavních rolích. Od začátku do první konce hodiny je film vážně povedený. Greta (Lauren Cohan) je panenkou kluka příliš překvapená a od prvních chvil mu vůbec nevěnuje pozornost. Tady by se dalo očekávat, že ze začátku mu bude „přistupovat“ na pravidla z papíru, ale ona se na ně naopak hned zezačátku vykašle. Zajímavé je pak sledovat, jak panenka chlapce docílí svého. Ztrácí se věci, dětský pláč je slyšet na chodbách a nakonec se zaklapnou dveře na půdu. Zkrátka povedené jak má být. Z lekaček bych považoval pouze jednu, za vcelku podařenou. Nicméně film se mi líbil především pro jeho atmosféru, než pro přemrštěný počet infarktových scén. Bohužel, posledních dvacet minut se z geniálně vytvořené atmosféry vytratilo díky zápletce celé kouzlo a film sklouzl do typické vyvražďovačky. Která už má za cíl – pouze kdo z koho. Škoda, ztráty původního nápadu. Takhle je z toho pouze vydařený výjezd do děsivého domu s porcelánovou panenkou. Největší plus na filmu jsou tím pádem herci, kdy Rupert Evans je sympaťák jak se sluší a patří. (Celý film jsem přemýšlel odkud ho znám) a Lauren Cohan je TA holka ze Supernaturalu, později TA holka z Walking dead. Nicméně se mi Cohan herecky, i vizuálně dost líbí a za tuhle její roli jsem rád a považuju jí za dobře napsanou, i zahranou. [Csfd projekce9] (78 %) ()

Morholt

Bell roste film od filmu. Tématicky se nejedná sice o nic překvapivého a vlastně ani zpracování není nijak neobvyklé, ale jednak se zadařilo s atmosférou starého sídla, našlo se pár napínavých chvilek a hlavně se povedl casting s víc než sympatickou Lauren Cohan. Její postava se navíc nechovala iracionálně a ve stresových situacích, světe div se, neječela jako když jí na vidle berou. A nakonec mě dostala i samotná pointa, kterou sice bylo možné vytušit, ale mě se to nepodařilo a díky bohům za to. Jen tak dál. 75% ()

Mordenroth

Verím, že tvorcovia sú rozhodne veľkí milovníci filmov typu Child's Play v rámci žánru. Avšak dva roky starý, skvelý novozélandský Housebound by už nemuseli tak okato vykrádať. ()

Kamca_

Tenhle film byl pro mě velkým překvapením. Spíš bych řekla, že se jedná o psychologické drama. Doporučuju se na film koukat za tmy než za bílýho dne, aby to mělo tu správnou atmosféru. Dějově se mi to hodně líbilo, jen ten konec mohl být víc propracovaný. 75%. ()

BoPo

Annabelle našla brášku? Drtivú väčšinu času sa The Boy tak aspoň tvári, ale...SPOILER...od určitého dejového zlomu sa prehupne skôr do subžánru, ktorý predstavuje najmä Texaský masakr motorovou pilou. Béčkové prostredie a základná zápletka. Céčkoví herci a rozuzlenie. Úroveň sa teda počas sledovania pohybuje niekde na rozmedzí 2*-3*, ale pri nástupe záverečných titulkov sa celkom dosť pevne uhniezdi na tom nižšom kvalitatívnom poschodí. ()

argenson

Horory nejsou úplně to, co bych potřeboval k životu, ale tady byla docela fajn první hodina, zatímco konec je úplně ujetej. Velmi sympatické na tom ale je, že hlavní hrdinka se nechová jako dylina. ()

JohnCZ

Nakonec docela originální horor, který však ke strašení využívá někdy až zbytečně přiliš klišé postupy. Je to škoda, protože pointa opravdu není marná a režijně to je zvládnuté jinak velice nadprůměrně. Na Lauren Cohan se dobře kouká, stejně tak na celkový potemnělý vizuál a nezklamal ani Bear McCreary s tentokrát poměrně odlišným soundtrackem, než na který jsem u něj zvyklý. ()

corpsy

Rozjazd sa podaril, atmosféra sa zahustila, očakávania vyskočili na 100°. A potom prišlo to, čo určite mnohí hororoví fandovia nazvali ,,jedným veľkým WTF,,. Prečo to má záver taký, aký má? Prečo sa tvorcovia nedržali cesty, ktorá síce mohla vyznieť klišovitejšie ako aktuálna pointa, ala mala by lepší efekt? To sú otázky, ktoré vám zodpovedajú kompetentní, alebo nebudú zodpovedané vôbec. ()

liquido26

Zezačátku to mělo docela solidní atmosféru a byl jsem zvědavý, co z toho vyleze, Druhá polovina mě trochu zklamala ... a najednou byl konec. ()

Tryskomyš

Tady se sešlo několik příznivých faktorů. Nevěděla jsem vůbec o co v tomto filmu půjde, to je plus. Možná i proto jsem byla dějem překvapená a o to víc mě bavil. Je tu spousta lekaček, tajemna. A v další řadě je tu skvělá, hezká herečka, na kterou se příjemně koukalo. Jsem prostě nadmíru spokojená. 94%. ()

hous.enka

The Boy je strašidelný film o chlapci, který se stal loutkou. Lekačky mohly být mnohem brutálnější, ale tahle civilní znepokojivost nebyla vlastně vůbec špatná. Pokud jde o herce, tak obsazení se mimořádně povedlo: tak trochu vyšinutí staří rodiče, sympatický dodavatel jídla a hezká Američanka, která utíká před sebou samou. A Brahms je výborný. Finální rozseknutí celé věci mě opravdu nenapadlo, takže oceňuji parádní nápad a myslím, že při druhém zhlédnutí dostane spousta věcí nový smysl a pořád je to dobré. ()

Rybizek

Kterému "chlapečkovi" by se lady Cohan nelíbila že? Když mě o tom dokázal přesvědčit i porcelánový panák. Nebo spíš duch, který v něm sídlí? Nebo to bylo ještě úplně jinak? Atmosféra lehce nabírá na intenzitě a dospěje k docela příjemně překvapivému závěru, díky němuž to jen tak tak stačilo na 65%. ()

maddy

Oh, boy, čo s tebou? Po všetkých stránkach viac menej až príliš štandardne zrežírované. Nijako zlé, ani urážajúce, ale čo sa týka atmosféry, napätia nikdy nie tak intenzívne, aby z The Boy mohlo byť niečo viac než hororová jednohubka. S prihliadnutím na doterajšiu tvorbu režiséra to síce dopadlo najlepšie ako mohlo, no nemôžem si pomôcť, ale v rukách niekoho zručnejšieho mohol byť z filmu aj skutočne mrazivý hororový zážitok, pretože ten potenciál tu je. Na The Boy sa síce pozerá dobre, občas je hlúpejší, než sa môže na prvý pohľad zdať, no nikdy nijako neirituje, či už niektorými scénami alebo chovaním postáv. Vo svojom jadre po väčšinu stopáže klasická ducharina s tými najohratejšími klišé a lacnými ľakačkami, kde na hlavnú postavu po desať krát niečo vybafne, aby sa následne mohla zobudiť v posteli a zistiť, že to celé bol iba sen. Síce lacná snaha o postrašenie diváka, no The Boy ju po celú stopáž dokáže udržať v takej rovine, že nijako neotravuje. V rámci možností a ratingu (PG-13) sa na to tak pozerá štandardne dobre, akurát sa fiulm nikdy nedostane cez viac ako ten neurážajúci priemer, čo iba potvrdí možno až priveľmi obyčajne natočené záverečné zúčtovanie, ktoré vďaka rozuzleniu razantne zmení žáner. Teda niežeby tá záverečná naháňačka po dome bola akokoľvek otravná (v podstate ako celý film, nijako neotrávi, ale ani raz výrazne nenadchne), akurát to „mystery“ dianie v predošlých minútach bolo zaujímavejšie, než to k čomu to celé dospeje. A kto videl jednu staršiu klasiku od Wesa Cravena, tak ho to ani nijako neprekvapí a či to celé dáva zmysel je pri takýchto filmoch dosť jedno. CELKOVO: 3* (6/10) ()

agentmiky

Na hororové snímky se vždy těším, neboť v poslední době kvalitních filmů z tohoto prostředí není moc. Těšil jsem se na Lauren Cohan, kterou znám pouze z Walking Dead a zajímalo mě, jak si poradí s takovou rolí. The Boy mě si mě v prvních minutách získal, neboť atmosféra v domě, kde se většina děje odehrává, se dala krájet nekonečně dlouho. První půlka byla v tomto ohledu famózní. Pak nastoupila druhá půlka, která mě opravdu nepřesvědčila. Trochu zmizela hororová atmosféra a hlavně byl děj už předvídavý. Podle mě tvůrci nevěděli, jak to skončit. I proto byl konec rozporuplný. Kdyby se film nesl na vlně první poloviny, dopadlo by to velmi dobře. Takto musím dát pouze 60% ()

TomX2

Byť sa film držal po celý čas v tempu posledných cca 25. minút, mohlo by ísť o celkom slušný film s celkom uspokojivým vyvrcholením. Bohužiaľ, nestalo sa tak a miesto toho sa celá hodina vlečie v pomalom tempe, kde sa toho veľa neudeje a miestami to pripomína skôr rodinnú drámu, než mysteriózny hororový film. V porovnaní s ostatnými bábkovými horormi to síce ešte môže byť, no z filmového hľadiska je to len slabší podpriemer, ktorý zachraňuje solídna kamera, sympatické herecké obsadenie, potenciálna zápletka a sem-tam funkčné náznaky atmosféry. V rámci možností som celkom spokojný a keď človek nemá nič iné na práci, pozretie tohto snímku by mu nemalo nejako veľmi uškodiť. ()

Praxis

Další z x variant bubu baráků. Začátek nadprůměrná duchařinka, které docela fandíte i vás to baví. Jenže ten vyvražďovací závěr, o kterém nesmím spoilerovat, to totálně zazdil, ale naprosto. Panenka sympaticky démonická, Lauren je krásnější, než když ve Walking Dead ustřeluje zombíkům hlavičky, jenže bohužel ten závěr to prostě zkazil. Bohužel nemůžu pozrazovat, protože bych vám zničil pointu, i když v tomhle by to zrovna ani tak nevadilo. Nicméně jen za 45% ()

PKD

Horor s PG13. Hahaha! Tak to bychom splněno měli. 3 hvězdy za to naprosto úchvatné sídlo (zvenku i zevnitř, bral bych ho okamžitě!), což je u mě ten hl. a zásadní herec celého filmu. A jsem rád, že jsem pěknou L.Cohan viděl i jinak, než totální svini typu Bela Talbotová ze Supernatural. Prostě...the Kluk/Chlapec, jak když vyšije. Rodiče na něj zřejmě byli tak pyšní, že se raději oddělali.:) Checht. ()

kaylin

„The Boy“ je jednoduše hezký, průměrný horor, který přišel ze Spojených států v nějaké té koprodukci. Snaží se trochu vyděsit, snaží se o mírnou originalitu, ale přesto není ve druhé polovině tak silný, aby se stal opravdu skvělým hororem. Místo toho je jenom dobrým průměrem, který vás neurazí a který si v kině pravděpodobně užijete víc, než když na to budete koukat na televizi. ()

Makky

Dievča zavreté v cudzom dome je námet klišoidný až príliš. Nevšednosť chlapca však postupne stupňuje napätie a atmosféra domu tomu pomáha. Na Lauren Cohan by som oči nechal a je fajn, že hlavnú úlohu zvládla aj herecky. Chlapec nie je hororový klenot, režisér sa má od svojho kolegu ešte veľa čo učiť, napriek tomu ide o pozerateľnú jednohubku na piatkový upršaný večer pri zhasnutom svetle. ()