Akta X - Návrat

(série)
Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Komedie
USA, 2016, 4 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Chris Carter

Kamera:

Joel Ransom

Hudba:

Mark Snow

David Duchovny, Gillian Anderson, Mitch Pileggi, William B. Davis, Lauren Ambrose, Robbie Amell, Joel McHale, Annet Mahendru, Annabeth Gish (více)

Epizody(6)

Téměř 14 let po odvysílání původního seriálu se otevírá další strhující kapitola Akt X v šesti epizodách, za kterými tradičně stojí tvůrce a producent Chris Carter. V hlavních rolích slavných agentů FBI, Foxe Muldera a Dany Scullyové, se opět představují David Duchovny a Gillian Anderson. V roli Waltera Skinnera, náměstka ředitele FBI a nadřízeného obou agentů, který zručně balancuje na hraně mezi loajalitou k oběma detektivům a odpovědností vůči nadřízeným, se jako obvykle objevuje Mitch Pileggi. Užijte si návrat jednoho z nejdéle vysílaných sci-fi seriálů v televizní historii, popkulturního fenoménu, který se může pyšnit cenou Emmy i Zlatým glóbem. (Magic Box)

brasek

Údiv... začiatok seriálu skvelý, možno len prvá polhodina... potom sa dej prehupol do absurdity a na absurditu trpia aj zvyšné časti. Bohužiaľ niekedy je zápletka až priveľmi hlúpa a trápne žalostná. X - shit Files. ()

zvolsi

První řada za námi. Škoda že bylo tolik sranda dílů :( Kdyby poslední, dost hektický díl raději rozložili na dva a omezili ty o ničem, dal bych pět. ()

jjjerry

Pro mě zklamání, aneb padlé už nejde oživit. Doba je dneska jinde...jen jsem zamáčkl slzu při vzpomínce na původní seriál. První a druhý díl vcelku dobré, pak hrůza- ani ne vtipné, ani hororové, jednoduše trapná nuda. 6.díl navazuje na první a je trochu lepší než předchozí, přesto má plno nedostatků a zvláštně mění mytologii původního seriálu. ()

Oggy007

Jako megafanousek puvodniho serialu jsem tezce zklaman. Jako tohle maji byt The X Files? Tady se nekdo pokusil o vtip a tezce mu to nevyslo. Serie, spis nez serial, se tak potaci na pokraji trapnosti. Hrozne rad bych dal 5*, ale tohle si nezaslouzi ani ty 2, ktery davam. ()

aannemer

Nudné, hloupé, místy až trapné a hlavně úplně zbytečné. X-Files je moje srdcovka, ale tohle nastavení si mohli tvůrci odpustit. Předchozí film z r. 2008 je proti tomuto paskvilu uměleckým dílem. ()

Tuty

Trochu zklamání, to jo, ale radost z toho, že po letech mohlo vzniknout, řekněme koukatelné, pokračování, převládá. Kupodivu mi ani nevadilo (ne)pokračování původní mytologie, jako nevyužití potenciálu původního seriálu vyplácáním 1 epizody revivalu dílem Babylon. To je taková blbost v 6-ti dílné sérii, kterou těžko koušu, zvlášť když na další (opět pravděpodobně minisérii) epizody budeme rok až dva opět čekat. Vlastně si myslím, že i ty 2 solidní motw epizody mohly být o dost lepší nebýt nefungujících dějových odboček a flashbacků (rozumněj vynechat vzpomínky na Williama ve Founder's mutation a to Scullyové brečení a její matku v Home again, ději to stejně nepomohlo, nejsme v seriálu Ztraceni a Carter není J.J. Abrams...). Vůbec bych řekl, že Scullyová je v už tak řídkém ději tak nějak mimochodem. Nad seriálem bych určitě hůl nelámal, v plánovaném pokračování bych ale rozhodně ubral sentimentu, víc přitvrdil a částečně se vrátil k základům, tzn. k epizodám koncepčně podobným dílům jako Ice, Darknes falls, Firewalker, Detour, Field trip (Mulder a Scully mimo civilizaci), protože to je nadčasové téma... ()

HennessyVSOP

Desátá řada tohoto kultovního seriálu je fakt špatná. Mulder je stále Mulder a Scully je Scully a některé one-off díly jsou celkem dobré retro a sranda (např. Ještěrkodlak), ale scénář psal nějaký debil a tak serie ve stěžejních momentech dýchá píšernými dialogy a ještě horším dějem. Tahle mrtvola se oživovat vážně neměla. ()

scintilla

Po 4 dílech: je to dobré, pro fandu seriálu asi víc než dobré, jelikož vidí staré tváře a má šanci si připomenout staré časy. Bohužel si ale připomíná jen ty dobré časy, nikoli už ty výborné, tedy díly zejména 1. - 4. série. Comeback je tak někde na úrovni posledních sezón seriálu, které sice byly dobré, ale dost často spíš už jen ze zvyku, s nadějí, že se zase objeví nějaký výborný díl, ze setrvačnosti a sentimentu. Zasloužilo by si to celé asi 3 hvězdičky, ale právě z toho fanouškovského sentimentu nemohu jinak než dát 4. ()

Lukkyn

No ne nadarmo se říká, že člověk by se neměl na velké věci moc těšit , aby případně nebyl zase tak moc zklamanej. Já jsem teda stejně zklamanej , jako po filmu Akta X : Chci uvěřit a to se prosím řadím mezi skalní fanoušky tohohle fenoménu mého dětství. Vemu to od plusů: Úvodní znělka = té původní to mě potěšilo, oba dva hrdiny pohromadě jsem chtěl znovu vidět a tak jsem se dočkal, chtěl jsem mytologické epizody a opět bingo dostalo se mi jich. To je bohužel vše a teď ty mínusy: Nepochopím, když měl Carter k dispozici jen 6 epizod , proč proboha 2 promrdal na jednu srandovní epizodu a jednu o Muldorovi co pije "normální houbovej čaj" a líta po městě na tripu ve snaze spojit se s mrtvým teroristou, dál mi vadí ignorace předchozí mytologie nebo její upozadění nevím co to doprdele je , ale je mi z toho smutno, vše jde strašně rychle místo těch hovadin s houbičkama mohl bejt závěrečněj díl rozdělenej na dva a pěkně jsme si to mohli vyjet, dál co to je Müller a Einstonová jako klony našich hrdniů Cartere jdi se vycpat. Suma sumárum tenhle restart mě zklamal a nemít k seriálu citovej vztah skončilo to na dvou hvězdách. Byl tu krásnej prostor pro nějaký paranormální jevy a emzáky. Místo toho dostáváme paranormální hovadiny hraničící s trapností. Z 6 epizod se mi líbily tři. No Cartere radši už se na to vyser , akorát šlapeš po svojí skvělé práci!!!!! ()

Monyfik

Konspirace, číňani, teroristi, peníze, LSD, parodie, tragédie, UFO. Jště chybí pár n*grů a máme z toho Tarantina. ()

Unrealik

Návrat Akt X vítám. Ale nemile mě překvapilo, že jde zatím jen o šest dílů, přičemž několik z nich jsou navíc parodie, sice vtipné, ale uvítal bych je v rámci komediálního seriálu, nikoliv seriálu, kde čekám tajemno. ()

zekon

Nebýt slušně 1 a 6 epizody tak to padá do odpadu. Opět něco co vzniklo pouze kvůli prachům, ušito horkou jehlou. Propad co začal 8 řadou tady dorazil do průseru a trapnosti. ()

WugWugs

Akty X si spájam s dobrou atmosférou, a pôvodné diely ňou ešte stále dýchajú. Toto tu je len prevažne nechcene komické, a tie rádoby vtipné dialógy .. úplne prevracajú formulku, takže ingredience sú 8 dielov "vtipu" zmiešaných s 2 dielmi "tajomna", a nie naopak, ako by sme chceli. Nad stokou ich držia len prvý a posledný diel. 2.5 ()