Krátce po sametové revoluci se z kdekoho stává podnikatel. Obory podnikání se různí. Ať už jsou to legální formy, nebo naopak organizovaný zločin. Mladá studentka Nancy přijíždí do Prahy na stáž. Má české kořeny, a proto si zvolila Prahu. Společně s novinářem Egonem a bývalým policistou, nyní soukromým detektivem Poldou, pátrají po unesené šestnáctileté dívce. Její otec je zoufalý, ani policie mu nedokáže pomoci. Jejich pátrání je zavede k romskému gangu obchodníků s prostitucí a pornografií, kteří se neštítí ničeho. Pokud dívka dobrovolně nespolupracuje, přinutí ji násilím. Naše trojice se vydala do velmi nebezpečného prostředí, kde mnohdy ani policie netrvá na striktním dodržování zákonů. Ať již ze strachu, nebo kvůli tomu, že se nechala uplatit. Egon s Poldou sami mnoho nezmohou, a tak požádají o pomoc neonacisty. Cílem bylo, aby neonacisté odlákali pozornost Romů a oni mohli pátrat po zmizelé dívce. Dochází však doslova k pouličnímu boji mezi Romy a neonacisty, kteří ač původně požádáni pouze o vyvolání zmatku, využijí této příležitosti k tomu, aby vyvolali přímou konfrontaci s Romy. Je jasné, že takto dívku nenajdou. Je tedy potřeba zvolit jiný způsob. Polda díky své minulosti policisty zná některé osoby z podsvětí a pomocí informací, jež získají, se dostanou až k bossům, kteří obchodují s pornografií a jsou v kontaktu s romským gangem. Nemohou se však stále dostat ke zmizelé dívce, a tak vyvolají konflikt mezi Romy a českými obchodníky s pornografií. Když dojde k přestřelce, využijí příležitosti k tomu, aby dívku zachránili. Ona však nemá zájem. Hodlá odcestovat do Německa s jedním ze svých zákazníků. Boj mezi gangy má mnoho obětí. Polda zachrání alespoň malou romskou dívenku... Nancy odlétá zpět do Ameriky, ale slibuje, že se brzy vrátí. (TV Prima)

Ivoshek

Ale no tak, lidi, buďte trošku shovívaví. Vždyť ten film je docela sranda. Jen namátkou vybírám scény, které mě přikovaly k obrazovce: "Krampol dělá kung-fu", "Krampol vypráví fóry", "romský pasák souloží s výfuky", "tentýž romský pasák souloží s dvojitými výfuky a kouká u toho na letadlo", "skinheadský útok", "Jonák hraje mafiána na neherce zcela přirozeně" a hromada dalších. Já vím, že to tvůrci asi nezamýšleli, ale ten film je v důsledku dost vtipný. V druhém plánu navíc popisuje reálie raných 90. let. A to není málo! ----dlouho předlouho po napsání původního komentáře jsem tu našel to, co jsem chtěl napsat, akorát mi to nepřišlo na jazyk. Tohle je Zeitgeist, jo. Tohle je prostě duch té doby se vším všudy. ()

Enšpígl

Klidně si ty vaše odpady vemte do postele a mazlete se s nima, ale já to tady vidím jinak. Ten filmskvěle vystih divokej počátek devadesátých let včetně politický nekorektnosti. Tady co cikán to šmejd, a co druhej bílej, to ještě větší šmejd. Určitě to není festival dokonalýho filmařskýho umění a o hereckých výkonech se nedá mluvit už vůbec, ale film má skvělej odsyp, nenudu, do Kajínka nejlíp natočenou akční scénu (bitka skinů a cikánů ), velmi kvalitní hudbu Ondry Soukupa (JAR a Lucka Bílá ? ) a především dokonale zakořeněnou tehdejší dobu. ()

movie

Naprosto špičková česká podívaná. Jiří Krampol zcela ve formě a ve svém top fitness období, hláškuje zcela nekompromisně a bez přestávky, mlátí cikány, polyká fernety a zavináče. Kája Triska ve své jediné roli, též zcela bezpochyb pronese jedny z nejlegendárnějších vět polistopadové produkce. Vaculík, který celý film vypadá jako bezďák a Jirka Pomeje střílící z bazuky - bez diskuze. K tomu si přidejte milá camea typu Katřiná Winterová (EOST), Ivan Jonák, Roman Skamene či J.X. Doležal ("Chceš si zahulit.") a máte vystaráno. Korunu všemu pak nasazuje crossoverová hudba Onřeje Soukupa (s "rapujicím" Otou Klempířem) a úchyla, co šoustá výfuky. http://www.youtube.com/watch?v=H2oi-AS8iXc ()

Vojcl

Je to tak 2 a půl... Na jedné straně velice ojedinělý projekt v historii české kinematografie s výtečnou hudbou a na české poměry velkým množstvím akčních scén, avšak se silně nedotaženým scénářem, chatrnými hereckými výkony a hrozně špatnou kamerou... Panu Olmerovi rozhodně nemůžeme upřít snahu, že snad jako jediný český tvůrce se snaží natočit něco nového a originálního, ovšem jako režisér většinou selže na celé čáře a jeho jinak dobré nápady vyšumí do prázdna... ()

Skejpr

Žánrové uchopení akčního béčka společně se zakomponováním do českých reálií je brilantní. Technická stránka je velmi slušná, vzhledem k době, finančním podmínkám a technickým možnostem... No a dokonce i napsaný je to super. Takže kde je chyba? Nikde... Olmer nastavil zrcadlo době tak, jako málokdo. Se vším všudy... V podstatě je to nadčasové a značně prorocké. Krampol je nahláškovanej až na půdu!! ()

• Zábery pornofilmu, ktoré sa objavujú vo filme boli z videokaziet, ktoré pre natáčanie zapožičali niektorí členovia štábu. (Jello Biafra)
  • Martina Adamcová využila pro "live show" dublerku, resp. záznam skutečného live show z tehdejšího nočního podniku. (hippyman)
  • po uvedení snímku se uvažovalo se o pokračování s pracovním názvem Smrt na prodej. K jeho realizaci ale nedošlo. (Cherish)