Krátce po sametové revoluci se z kdekoho stává podnikatel. Obory podnikání se různí. Ať už jsou to legální formy, nebo naopak organizovaný zločin. Mladá studentka Nancy přijíždí do Prahy na stáž. Má české kořeny, a proto si zvolila Prahu. Společně s novinářem Egonem a bývalým policistou, nyní soukromým detektivem Poldou, pátrají po unesené šestnáctileté dívce. Její otec je zoufalý, ani policie mu nedokáže pomoci. Jejich pátrání je zavede k romskému gangu obchodníků s prostitucí a pornografií, kteří se neštítí ničeho. Pokud dívka dobrovolně nespolupracuje, přinutí ji násilím. Naše trojice se vydala do velmi nebezpečného prostředí, kde mnohdy ani policie netrvá na striktním dodržování zákonů. Ať již ze strachu, nebo kvůli tomu, že se nechala uplatit. Egon s Poldou sami mnoho nezmohou, a tak požádají o pomoc neonacisty. Cílem bylo, aby neonacisté odlákali pozornost Romů a oni mohli pátrat po zmizelé dívce. Dochází však doslova k pouličnímu boji mezi Romy a neonacisty, kteří ač původně požádáni pouze o vyvolání zmatku, využijí této příležitosti k tomu, aby vyvolali přímou konfrontaci s Romy. Je jasné, že takto dívku nenajdou. Je tedy potřeba zvolit jiný způsob. Polda díky své minulosti policisty zná některé osoby z podsvětí a pomocí informací, jež získají, se dostanou až k bossům, kteří obchodují s pornografií a jsou v kontaktu s romským gangem. Nemohou se však stále dostat ke zmizelé dívce, a tak vyvolají konflikt mezi Romy a českými obchodníky s pornografií. Když dojde k přestřelce, využijí příležitosti k tomu, aby dívku zachránili. Ona však nemá zájem. Hodlá odcestovat do Německa s jedním ze svých zákazníků. Boj mezi gangy má mnoho obětí. Polda zachrání alespoň malou romskou dívenku... Nancy odlétá zpět do Ameriky, ale slibuje, že se brzy vrátí. (TV Prima)

MM11

Tendenční faktory ve filmu jsou ty nejlepší. Nikdo v době uvedení je nevidí, ale po letech zůstanou trčet jako torzo vzpomínek. Nahota na prodej je bez okolků neskutečná kravina vyvolávající přinejmenším nechuť k Olmerovi. Rejža si bere nesmrtelnost za několik věcí 1) Impotentní scénář, který je na ručník po deseti minutách. 2) Obsazení toho nejhoršího, co ujíždí už v komediích, natož v dramatu (hlavně drsňák Krampol potěšil mé cynické já) a nakonec trapně nevyzrálá režie - uboze snaživý copyright stylu "to jsem někde v USA viděl, to je někde u nás a tohle tu ještě nebylo". A pak se mi divte, že jsem se tak bavil! Tenhle film je panoptikum všeho zmatku devadesátých let, ukázal nám zvrácený pohled - netolerance, odkrytí zakázaného, chaos a především atmosféru počátku nových časů. Je to hrozný film, mizerná práce všech, ale je tak geniálně vsunutý do pokřivené reality, že je úžasným dokumentem doby. A to snad ani Olmer nečekal, budiž mu věčná sláva...... ()

Ivoshek

Ale no tak, lidi, buďte trošku shovívaví. Vždyť ten film je docela sranda. Jen namátkou vybírám scény, které mě přikovaly k obrazovce: "Krampol dělá kung-fu", "Krampol vypráví fóry", "romský pasák souloží s výfuky", "tentýž romský pasák souloží s dvojitými výfuky a kouká u toho na letadlo", "skinheadský útok", "Jonák hraje mafiána na neherce zcela přirozeně" a hromada dalších. Já vím, že to tvůrci asi nezamýšleli, ale ten film je v důsledku dost vtipný. V druhém plánu navíc popisuje reálie raných 90. let. A to není málo! ----dlouho předlouho po napsání původního komentáře jsem tu našel to, co jsem chtěl napsat, akorát mi to nepřišlo na jazyk. Tohle je Zeitgeist, jo. Tohle je prostě duch té doby se vším všudy. ()

MrCreosote

Pokud bylo cokoli v tomto filmu myšleno vážně, měli by se tvůrci Nahoty na prodej uchýlit k natáčení německého sadomaso porna. Na úrovni výplachového béčka to nicméně funguje znamenitě, obzvlášť investigativní pobuda v šusťákovce Lukáš Vaculík nemá chybu a Jiří Krampol si tak moc snaží hrát na detektiva z drsné školy, až mu tu jeho křečovitou kreaci ze soucitu začnete věřit. Jako studijní materiál o době raného českého kapitalismu k nezaplacení, jako seriózní příspěvek české kinematografii na úrovni hereckého umu Jiřího Pomejeho. ()

DJ Obelix

Neuvěřitelné, nepochopitelné, gigavtipné. Tohle je skutečně unikátní film, který by měl mít každý doma. Guilty pleasure jako řemen a především z českých luhů a hájů :-). Jedna hvězda za Krampola (To si pamatuj Nancy - New Yorku a Libni zdaleka se vyhni ...), druhou za léčku se skinama a třetí za úžasně vtipně strávené nedělní odpoledne :-) A postava cigána, který souloží s výfuky u aut? Na to hvězdičkové měřítko skutečně nestačí... ()

LION-MR.T

VAROVÁNÍ: NÁSLEDUJÍCÍ KOMENTÁŘ BY NĚMEL BÝT BRÁN JAKO RASISTICKÝ,ALE JAKO NÁZOR JEDNOTLIVCE. NEJSEM RASISTA. Nahota na prodej je kapitola sama o sobě. Jeden cikán v baru."Co je gáčo?" Krampol na to odpoví. "Nic gáčo." Dávám vysoké hodnocení,protože film se zas tam nesnaží přiblížit americe. Ubrusy na stole jako má moje babička,škodovky. Film nemá špičkové kaskaderské kousky a to je pro něj plus,protože tak působí více realisticky. Tvůrci si brali inspiraci zřejmě z jiných filmů zvláště coby záporných postav. V amerických filmech to bylo docela jednoduchý,asiati,černoši,rusové. Tady to byli romové ti špatní,film mi nepřipadá nijak k smíchu,spíše ti,kteří srovnávají americké akční film s filmem,jenž byl natočen v zemi,která byla zdržena totalitním režimem,snaha se více povedla a dialogy taky. Krampol. "Hele nech toho s těma píčama." Nevím,kdo slyšel píseň Červi v kině,její instrumentální verze je ta,která hraje při bitce skinhedů a cikánů a nebo v závěrečné přestřelce,v textu je hodně rasistických poznámek. Lou Fanánek Hagen zpíval dobře,stejně jako Machálková. "Žerem psi a nemáme vsi,zničený domy do Indie s rómy.""Fazolí hlavy,potoky lámy,hrdosti mladosti,čechosti jakosti,opičí na kosti,jsou tady jen hosti." Ale zpátky k filmu,takhle to nějak u nás chodilo a tak to bylo u nás natočeno. ()

• Karla Třísková (Nancy) prozradila v rozhovoru pro časopis Cinema, že byla několik dní před natáčením v Praze okradena. S nožem u krku byla připravena o peníze. (Fenk)
  • Martina Adamcová využila pro "live show" dublerku, resp. záznam skutečného live show z tehdejšího nočního podniku. (hippyman)
  • Ve snímku si v rolích skinheadů zahrálo několik opravdových skinheadů, konkrétně z České Lípy. (Epistemolog)