Daleká budoucnost. Armáda cyborgů vedená démonickým Jobem (Lance Henriksen) masakruje zbytky lidstva ve snaze doplnit zásobu krve, která je pohání. Jediné co stojí mezi nimi a desetitisícovým městem Taos je bojovnice Nea (Kathy Long) toužící se jim pomstít za vyvraždění své rodiny a vesnice a hodný cyborg Gabriel (Chris Kritofferson), sestrojený k jejich likvidaci.

Kultovní béčko režiséra a scenáristy Alberta Pyuna natočené podle stejného vzorce jako jeho předchozí postapokalyptické cyborgovské snímky CYBORG a NEMESIS, tedy cyborgové, brutalita, bojové umění a spousta zpomalených záběrů. Film vyrobila produkční společnost KINGS ROAD ENTERTAINMENT, která vyprodukovala mj. i Pyunova DRTIČE MOZKů a PROFESIONÁLA se Stevenem Seagalem a také všechny KICKBOXERY. V hlavní roli první sexsymbol ženského kickboxu 80. let Kathy Long. (choze)

70s80s90s

Medzi beckami je to jeden z najlepsich snimkov svojej doby a druha najlepsia pyunovka. Zaujimava doba a lokacia pre cyborgske scifi. Kto si ulietava na trash filmoch a toto ho minulo v pozicovni vhs, mal by to rychlo napravit a pozriet. ()

Jinrey-1

Představte si hroznou budoucnost, ve které lidi přijdou o veškerou technologii a v podstatě žijí jak v pravěku, pod stany, žádný toaletní papír, nic z moderních vymožeností. Až na ně, kyborgy. Zrůdy které po vypotřebování pohonné hmoty živí lidská krev. Člověk se stává chovaným zvířetem na krev, jako nějaký dobytek, v postapokalyptické poušti, bez naděje na spasení. To už je démonické i na ty silné povahy. Tohohle filmu bych si nikdy nevšiml, ale když někdo za mého dětství vyhazoval funkční videokazety k popelnicím ( v zimě ještě k tomu ) a nebyly nijak hrozně moc poškozené ( i když ta kvalita filmu nahraného z televize kdy pableskovali barvy s černobílou ) a včas jsme si jich všimli, než se stal nějaký jejich hrozný osud, kdovíkdy bych si tohleto pustil. A nakonec je z toho možná béčkový titul, ale mooooc dobrý. Jak můj bratr D3NJI říká, tenhle film je i po letech naprostá klasa. Jediná výtka by byla za to, že když Albert Pyun točil filmy s krátkou pauzou od sebe a teď už není mezi námi, mohl Rytíře obdarovat i sequelem. Konec přišel dost neuzavřený :( ()