Reklama

Reklama

Hercule Poirot - Season 1 (1989) (série)


Sen (S01E10)

(epizoda)

Obsahy(1)

Majitel mocného pekařského koncernu Benedict Farley je nepříjemný, arogantní stařec, který nenávidí všechno kolem sebe. Na jeho pozvání jej navštíví Hercule Poirot a pan Farley se mu svěří s noční můrou, která jej pronásleduje noc co noc. Pravidelně se mu zdá o vlastní sebevraždě, sen popisuje přesně její čas i průběh. Stařec chce od Poirota vědět, zda ho pomocí hypnózy nemůže někdo k tomuto činu dohnat. Druhý den po jejich rozhovoru je pan Farley nalezen mrtev ve své pracovně. Poirot se přesvědčí, že vše, včetně doby smrti, odpovídá popsanému snu. Je tu však jeden podstatný rozdíl, nešlo o sebevraždu. Během vyšetřování se geniální detektiv ve slabší chvilce svěří kapitánu Hastingsovi, že v mládí vedl poněkud bouřlivější život, aby pak v závěru projevil velké pochopení pro potřeby své věrné zaměstnankyně slečny Lemonové. (Česká televize)

(více)

Recenze (42)

xxlch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem. ()

Lupes 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I o posledním díle první série platí to, co pro sérii samotnou. Žádná velká detektivní práce, ale jistá lehkost, humor a netradiční entrée případů, které téměř vždy probudí zájem (který je na konci obvykle vystřídán zklamáním). Tentokrát je ale ve hře i skvostná průmyslová architektura a charakterově zajímavá oběť. Jen se nechce věřit, že neznali balistiku. A přirozeně nechybí ani ty protivné falešné vousy, tentokrát naštěstí v protisvětle. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Panu Hercule Poirotovi zřejmě část šedých mozkových buněk spáchalo sebevraždu. Paní spisovatelka by při psaní podobné epizody mohla a měla být obeznámena s tím, že během snu nelze zřetelně vidět čas na hodinách. Panu detektivovi by to následně usnadnilo práci a nemusel by konzumovat hektolitry bylinkového té. Na každý pád, příběh byl dosti zajímavý a nebyl na první pohled prokouknutelný. Velmi příjemně mě potěšil obrovský příval humoru i vydatná lekce francouzštiny. Zřejmě jeden z nejlepších dílů série. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Veľmi dobrý diel síce s prehľadnou zápletkou, ale veľmi príjemne natočený a s neočakávaným rozuzlením. Keď Poirota sklamú šedé bunky, je to vždy zábava, ale slečna Lemonová nevedomky príde na pomoc. Za to sa jej dostane odmeny v podobe darčeka, len trochu odlišného, ako očakávala. –––– P.S. Prosím vemte tento dopis sebou. –––– Příliš respektuji potřeby svých zaměstnanců. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kvalitní díl, kterému ovšem jako mnohým dalším ubírá fakt, že jako mnohým dalším by příběhu svědčila ona pozdější delší stopáž, takhle je totiž všechno nacpáno do krátkého prostoru, který prostě nedá vyniknout nikomu a ničemu, krom slečny Lemmonové... Škoda, že atypické tápání uživatele šedých buněk mozkových trvá jen pár minut (vzhledem k délce opravdu jen několik), tady bych si klidně snesl deset, dvacet minut hluboké bezradnosti, které bych si užíval se zákeřně pobaveným výrazem ve tváři. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Při útěku vraha v závěru filmu dojde ke shození velké vázy z podstavce na schody. Záběr pádu vázy je však omylem prodloužený a je tudíž vidět, jak se váza-rekvizita (vyrobena z nějakého plastu) odrazí na schodech. Až v následujícím záběru znovu padá na schody a rozbíjí se. (poz3n)
  • Slečna Felicity Lemonová (Pauline Moran) používá ve filmu psací stroj Underwood typ 5, vyráběný od roku 1901. (tomas.sulc.7)

Reklama

Reklama