Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele blondboss k tomuto seriálu (2)

Hercule Poirot (1989)

Agatha Christie v tomto prípade vytvorila kult. Hercule Poirot v podaní Davida Sucheta je jednoznačne tým najikonickejším a najvernejším zobrazením podivínskeho detektíva, ktorého šedé bunky mozgové dokázali pracovať na plné obrátky a zločincov tým privádzal do šialenstva. Paradoxne seriál nezačal nejako svižne a tie najlepšie detektívne príbehy prišli až v neskorších sériách, pričom tá posledná už opäť strácala dych. Takže taká malá sínusoida, ktorá ale nijako nepoznačila kvalitu poirotovskej série, ktorá bavila divákov doslova desaťročia. Poirot vs Suchet = dokonalá symbióza. 80 % ()

Smrt na Nilu (2004) (S09E03)

Ďalší diel zo slávnej poirotovskej série v podaní Davida Sucheta dopadol podľa mňa veľmi dobre. V niektorých pasážach bolo síce vidieť jemne televízny feeling a oproti snímku s Ustinovom to bolo menej akčné a priamočiare, ale malo to lepšiu atmosféru a podľa mňa lepšie herecké výkony. Navyše bolo zaujímavé sledovať počiatky slávnej kariéry Emily Blunt. Rozuzlenie celkom originálne, takže určite spokojnosť. 75 % ()