Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele pravo k tomuto seriálu (7)

Hercule Poirot (1989)

Agatha Christie patrila v mladosti medzi mojich obľúbených autorov a postavy jej detektívnych príbehov som si veľmi obľúbil. Je takmer vzácnosťou aby človek po prečítaní literárnej predlohy si mohol pri sledovaní film. diela mohol povedať- takto som si to predstavoval. Tento seriál vytvoril postavu Hercule Poirota presne takého. Som veľmi spokojný, iba jedna vec je problém a to herec David Suchet už pre mňa navždy ostane Poirotom a ťažko sa mi bude stotožňovať s jeho inými postavami. ()

Smrt v oblacích (1992) (S04E02)

Hercule Poirot opäť dokáže, že vrahovia sú jednoducho prikrátky na jeho šedé mozgové bunky. Pre korpulentnejšieho cestujúceho s fúzikmi nepohodlný let v lietadle nejaký opovážlivec využije na vraždu v tesnej blízkosti spiaceho detektíva, ktorý síce s eleganciou prehltne toľkú trúfalosť, ale vrah už musí rátať s pomstou Belgičana a to formou odhalenia jeho alebo jej prefíkaného plánu. Môžem už dopredu prezradiť, že dôvod vraždy nie je nijak osobitý a zapadá do typickej šablóny vraždy pre peniaze alebo z lásky alebo z nenávisti. ()

Nástrahy zubařského křesla (1992) (S04E03)

Zubný lekár je postrachom pre viacero ľudí, ale napriek tomu k nemu raz za čas musíme, no aby sme zažili podobnú situáciu ako Hercule si určite neprajeme. Záhadná samovražda zubára, ktorého Poirot navštevoval, roztočí kolobeh dramatických udalostí na konci, ktorého belgický detektív odhalí ... . Veľmi podarená detektívka, aj keď nepatrí medzi absolútne najlepšie diela od Agathy Christie. ()

Vánoce Hercula Poirota (1994) (S06E01)

Malý oblý belgický detektív strávi Vianočné sviatky vyšetrovaním veľmi netradičnej vraždy. Hlava rodiny nenávidená takmer všetkými členmi rodiny je mŕtva. Hercule, ktorý v tejto cudzej rodine chcel iba stráviť sviatky v teple, musí rozlúsknuť kto z podozrivých klame a kto nie. Záver vyšetrovania je pomerne nečakaný aj keď každý z nás ... .Škoda, že vtipnosti je pomenej (no pri brutálnej vražde asi pochopiteľné), a tak nás rozosmejú aspoň príhody s polievkou a rukavicami. ()

Případ v ulici Hickory (1995) (S06E02)

AKO TO ŽE SA TO NIKDY PREDTÝM NESTALO A TERAZ TRI PREKLEPY NA JEDNEJ STRÁNKE? Hercule Poirot sa kvôli slečne Lemonovej ujíma pomerne banálneho prípadu zmiznutia predmetov so študentského internátu. Prípad však naberie tragické následky a Poirot nakoniec musí hľadať vraha. Počas celého príbehu nás sprevádza hlodavec a zábavu nám zaobstará inšpektor Japp, ktorého prichýli u seba belgický detektív (humor s bidetom). PRETOŽE TIETO ŠEDÉ BUNKY VIDIA VŠETKO, TAK PRÁVE STOPY MALÝCH CHÝB, KTORÉ SI ZLOČINEC NEVŠIMNE, OTVORIA DVERE K PSYCHOLÓGIÍ A ZÁROVEŇ K ZLOČINU. ()

Smrt lorda Edgwara (2000) (S07E02)

NONONO, POIROT SA NEZAMILOVÁVA, ON LEN POZORUJE. Hercule opäť preukazuje slabosť pre nežné pohlavie a v snahe pomôcť sa zapletie do riešenia zložitého prípadu. Tato epizóda je vynikajúca , pretože neabsentuje žiadna klasická postava (Hastings, Japp, slečna Lemonová) a vražda je spáchaná naozaj vydareným spôsobom. Takéto diely si divák rád pozrie aj viackrát, aby poodhalil, ktoré indície smerujúce k vrahovi prehliadol a ktorým nedôležitým informáciám prikladal zbytočnú váhu. Poirot na odpočinku je rovnako dobrý ako v aktívnej činnosti detektíva. -JE TO ZVLÁŠTNE, ZASE SME MY ŠTYRIA POHROMADE, ALE JEDNA VEC TU CHÝBA. – ČO TO JE? –MŔTVOLA, TAK SA BEŽNE STRETÁVAME. ()

Vražda v Mezopotámii (2001) (S08E02)

TO V TOMTO OKAMŽIKU NEVIEM, ALE FAKTY HASTIGS, FAKTY TO SÚ KAMENE, KTORÉ DLÁŽDIA CESTU, PO KTOREJ KRÁČAME. Exotická krajina, archeológia, Poirotova snaha o stretnutie, ale najdôležitejší je samozrejme zločin. Toto dielo Agathy Christie mám veľmi rád aj pre zaujímavý spôsob vraždy a motív vraždy. Hercule má tentoraz obtiažnu úlohu, keď okolnosti prípadu hovoria o nemožnosti spáchania vraždy a belgického detektíva posunie k riešeniu tohto obtiažneho rébusu až ďalšia tragická udalosť. ... BOL BY STE DOBRÝ ARCHEOLÓG PÁN POIROT, VIETE OŽIVIŤ MINULOSŤ. ... ()