Uspořená libra

(TV film)

Jan WerichJiří Sovák v brilantní komediální miniatuře o jedné libře... Dva opilci si chtějí na poště vyzvednout libru, aby měli za co pít. Po mnoha nepříjemnostech jim úřednice libru nevydá a dokonce na ně pošle místního policistu. (Česká televize)

kebom

No dosť otravná vec, ktorá je aj na 35 minút dlhá. Werich opitého vôbec nezvláda - hrá ho iba keď recituje svoje repliky. Mám pocit, že -Sovák je tu ten, kto udáva tón a na ktorého sa dá pozerať. Najhoršie na tom je, že som vôbec nepochopil o čom to celé bolo, resp. aký to malo význam napodobňovať dvoch ožranov. Podobné indivídua totiž nie je problém stretnúť dnes (aj vtedy) na každom kroku. A najviac som bol prekvapený z toho, že Brodský nemá čo hrať. No fakt paródia vhodná do vtedajších televíznych prestávok. ()

Ukko

Herecký koncert Jan wericha a Jiřího Sováka. Smál jsem se od začátku až do konce, přeplněné nejrůznějšíma hláškama, které používám doteď. Genialita, na kterou bohužel, můžem dnes jen koukat, protože něco podobného se už nikdy v Českých luzích a hájích nenatoči. ()

Garch

"Jednoaktovka" z pošty. Jan Werich a Jiří Sovák si ze scénáře vzali jen kostru, zbytek tvořili improvizací. A Stella Zázvorková měla co dělat, aby to rozdýchala :-) ()

crozet

Herecký koncert klasiků starší generace českých hereckých velikánů. Těžko říct, jestli při vedení takových hereckých osobností lze cokoliv výrazněji režisérsky ovlivnit, nebo jestli tyto lidi lze samostatně a osobitě režírovat vůbec. Působí to, jako by Werich, Sovák, Stella Zázvorková a spol. vyplňovali celý prostor a své kolegy z filmového štábu vyšachovali z podílu na inscenaci. Je jisté, že potenciál tito lidé načerpali ze svých košatých divadelních zkušeností; vůbec celé výrazové pojetí této "jednoaktovky" je v podstatě divadelní. Všichni herci se zpravidla vyskytují v záběrech dohromady a jsou nuceni nonstop zodpovědně produkovat atmosféru probíhajícího příběhu. Nemluvě o tom, že mnohé repliky a konverzační obraty, které zde zazněly, nejen dokládají dobovou komunikační zvyklost, ale odpoví na otázky, odkud že se to bere ten klasický rodinný humor, který slýcháváme od svých fotrů (a mladší i dědečků)... ()

Chudobka

Úžasná komedie! Viděla jsem ji mnohokrát a vždycky jsem se u ní skvěle bavila. Výborní herci v čele s panem Werichem. Název Tararingapatam si zapamatujete, i kdybyste nechtěli. Skvostné! ()

laserr

Takový herecký koncert se nevidí často. Nikdy sem neviděl lépe stvárněného opilce než v podání pana Wericha. Výborná komedie. ()

Hyger

Zasmál jsem se přesně dvakrát, takže dvě hvězdy. Na víc to nemá ani náhodou. A to, že tam hrají Werich, Brodský a Sovák, na mém rozhodnutí nic nemění. Ale na hodnocení místní většiny asi ano. ()

Vesecký

Samozřejmě, komu by se tahle minikomedie podle O´Caseyho nelíbila. Poprvé byla uvedena o silvestrovském programu 1963 (jó, to byly silvestry v televizi, to se ještě člověk pobavil), pamatuji na ni tedy jako desetiletý kluk. Tenkrát jsem se řehtal od začátku do konce a pak ještě mnohokrát, dokud mě smích nadosmrti nepřešel... - Jan Werich a Jiří Sovák - to byli opravdoví mistři humoru a Stella Zázvorková jim zde skvěle přihrávala, ostatně stejně dobře jako v jiné TV komedii Medvěd. Tararingapatam si od té doby pamatuji jako jakési hnízdo v jižní Burmě... :D ()

rekkky

35minutová nenucená komedie se skvělými herci o tom, jak lehce stát přichází o své daňové poplatníky, když nedovolí svým občanům ani trochu toho osvobozujícího rozptýlení. Jan Werich a Jiří Sovák se doplňují trefně a tvoří zábavnou dvojici, která suverénně nabízí líbivou televizní tvorbu z časů před normalizačních. ()

gombarix

Na to, jak je to krátké, je první polovina nečekaně utahaná - Werich se Sovákem sice opilce hrají parádně, ale vlastně je to jeden do omrzení natahovaný gag. Zkrátil bych to klidně aspoň o 5 minut. Trochu grády to dostane až když se dopracují k podepisování a když ansámbl doplní bizarní figurka Brodského policajta. - - - Jana Werichová jako komisní poštovní úřednice, která roztaje až díky Brodského (dost bezprostřednímu) dvoření, má roli dokreslenou lehkými brýlemi. ()

tranquill

"To je ale pěknej párek vopilejch vobejdů, ničemů, flákačů, darmojedů, darmošlapů, budižkničemů, fiškuntálů a kunďabů!" Myslím, že tenhle popis herectví pánů Wericha a Sováka hovoří za vše :-))) ()

Trixi

Je to vlastně příběh úplně o ničem, ale zahraný je naprosto bravůrně. Myslím, že dvojka Werich, Sovák tu rozehrává úžasnou ožraleckou etudu a výborně jim v tom sekunduje Stellinka Zázvorková. ()

Zevon

O'Caseyho scénář se, jako podobně u Penzionu pro svobodné pány, ukázal být v českém ztvárnění neomylným triumfem. Co všechno lze vytěžit z komunikace mezi dvěma ochmelky a úřednicí u přepážky, pečlivě dbající na své renomé nemá smysl zde opisovat. Ať si říká o mě kdo chce co chce, ale pokud bych nedal plný ranec, asi by se mi udělaly na hubě za trest jebáky. ()

Inozuka

Televizní jednohubka s aureolou geniálního hereckého koncertu ... a opravdu duo Sovák - Werich si tady nahrává na smeč a co víc, tento "souboj" je vyvážený. Není to o nahrávači a smečařovi, ale o krásně vyvážené souhře, kdy jeden komik respektuje druhého. Paráda! ()