Uspořená libra

(TV film)

Jan WerichJiří Sovák v brilantní komediální miniatuře o jedné libře... Dva opilci si chtějí na poště vyzvednout libru, aby měli za co pít. Po mnoha nepříjemnostech jim úřednice libru nevydá a dokonce na ně pošle místního policistu. (Česká televize)

Rodin

Pravá filmová lahůdka, všechny herecké etudy jsou překrásné, a co je navíc velmi důležité - Werich prostě dokázal nepřečnívat. Vévodit, to ano. Ale jeho talent nechat vyniknout i spoluhráče se tady ukázal v plné síle. ()

IvonaK

Ono možná může být prvních deset minut úsměvné vidět dva opilce jak usilují o svůj požadavek, ale zbývající půlhodinu už je to pak trapný a těšíte se až to skončí. Naštěstí je Brodský vyhodil aby se mohl cukrovat se slečnou která dle mého názoru nebyla pěkná vůbec. ()

Hrabovo

Všichni to známe a skoro všichni to milujeme. Je to krátké a je to geniální. Všichni jsou v tom vynikající. ()

Ocelotr

Zajímavost o filmu: Text dopisu, nebo tedy její část, která jde vidět ve filmu) a který chce Stella Zázvorková mermocí poslat do Tararingapatam zní: Pálím tady často !? Hihihi !!! Přála bych si od Vás držet opět něco tak poutavého. Zda-li !? Bláhové sny, které mnou zmítají jsou jako vlny oceánu, který nás dělí. ()

GordonCZ

"Já platím celý daně a chci, aby mě zatknul celej policajt a ne tahle půlka." Naprosto vynikající miniscénka o jedné poště, jedné libře a pěti postavách. Pardon, vlastně o čtyřech a půl... ()

DaleCoper

Naprosto geniální počin české televizní tvorby. Mimochodem kdo z vás dokáže říct jméno té barmské vesnice kam odesílá telegram Stella Zázvorková správně bez přeřeknutí :-) ()

Guran

Koukám, že humor v šedesátých letech byl na tom u náš mnohem lépe, než dnes. Krátký snímek, kde veselohry bohatě postačili k zaručené zábavě... dnes se české filmy pouze tváří, jako komedie. ()

ostravak30

Už od začátku bylo patrné, že se jedná z velké části o improvizace. Jiří Sovák a Jan Werich si pohrávají se svými rolemi doslova divadelním způsobem. Je vidět, jak se svými úlohami baví. Škoda, že tato dvojice spolu nehrála častěji anebo nevytvořila nějakou sérii komedií. ()

whysoserious

Naprosto geniální herecký koncert Wericha se Sovákem a nesmrtelné hlášky, které vznikly z improvizace: "Vemte si ty svý parafernálie", "Je to opravdu vaše toužebné přání, abych si zul botičky?", "Já se nemůžu ohnout - vždycky, když jsem zklamanej, tak se nemůžu ohnout."  Prostě co replika, to perla. Člověk to může vidět stokrát a stejně to pořád baví. ()

smrtubohem

Jak málo stačí, aby vznikl skutečně bezchybnej a velmi humornej snímek. Jedna z nejlepších našich komedií vůbec, nehledě na krátkou stopáž. ()

miza

Pokaždé to člověka který má rád humor dostane.Je to klenot našeho humoru.Jen jejobčas i dát na obrazovky aby i mladá generace toto dílo viděla. ()