Starci na chmelu

• angličtina Green Gold
TV spot
Československo, 1964, 88 min

Do hezké studentky Hanky se na chmelové brigádě zamiluje její zásadový spolužák Filip. Dívka se přestěhuje do mladíkova útočiště v podkroví, jejich čistá láska však naráží na závist jejího zhrzeného nápadníka a na nepochopení dospělých, kteří nedokázali zůstat mladí. Rychmanův muzikál o první lásce a o prvním „hříchu" dodnes zaujme mladistvým idealismem, ale také generační revoltou vůči pokrytecké morálce duševních starců všeho druhu i věku. (AČFK)

lida93

Krásný film s duší. Překážky jsou všude a každý je má, ale někdo má víc štěstí a někdo někdy trochu míň. ()

Tristanian

-Je bůh, paní učitelko? -Jasně že není! -A jak to víte? -Copak Vás nic nenaučili ve škole? -Nojo, ve škole... Film, který byl natolik jiný, až moc vadil. S ohledem na spoustu obecných pravd tomu rozumím. V současné době bych ho prosil obměnit za každopůlroční projekci sračkoidního komunistického manifestu Anděl "kdesi"... třeba by spousta hloupých lidí prozřela... ale spíš asi ne... ()

SZYslak odpad!

SPOILER: Chodili spolu z ciste lasky a on ji potom analne oplodnil, vlastne ne, to byl jiny film od BRAZZERS. Snezenky a machri ver. 0.6 beta ()

jjjerry

Nejsem fanda muzikálových filmů, písničky mě většinou nudí a zdržují děj, ale tady musím udělat výjimku, písničky hezké. Skvělá choreografie. Nejvíc bych pochválil kameru a samozřejmě herecký výkon Pucholta. Na svou dobu světový film... ani mně nevadí ten lehký budovatelský nádech, je kompenzován zase narážkami=) nebo alespoň já jsem je v tom viděl, možná chtěl vidět =) Jen mně je vždycky smutno, že tato skvělá filmová éra 60.let nepokračovala a bohužel skončila tak jak skončila v 68 :( ()

pds

Muzikálová klasika s výborným Pucholtom, Kačírkovou, Kemrom a nezabudnuteľné pesničky + filozofické myšlienky na zamyslenie . U mňa 80% ()

buchannon

Můj nejmilovanější český muzikál a životní role Vladimíra Pucholta. Krásný příběh, který není úplná idylka, ale kdyby život byl jen idylka, tak by to byla nuda. Každopádně něco takového bych taky chtěl zažít, škoda jen, že z důvodu nízkého věku jsem na střední nemohl jet na chmelovou brigádu. Taky mě mrzí, že moje hodnocení nezvýšilo to celkové. Naopak snížit celkové hodnocení některých filmů mým hrdým odpadem se mi povedlo hned několikrát. :) ()

Syndrom

Ceskej Absolvent. Dobrej scenar s udernyma dialogama a hlavne chytryma, silovejma postavama. Nikdo neni vlastne zaporak, takze to nejlepsi psani urcovany prostredim. Dneska by to bylo udelany urcite vic agitacne a hloupeji, coz je historicky celkem paradoxni. ()

PTuranyi

Výborne natočený muzikál s v jadre veľmi jednoduchým príbehom lásky dvoch mladých ľudí a ich vzdorom voči spoločenskej konvencii. Kulisou tohto príbehu je socialistická chmeľová brigáda so všetkými ideologickými a mravoučnými nánosmi. Na filme však vidieť, že vznikol už počas komunistického odmäku pred Pražskou jarou. Kolektivistický šampión Honza má svoje charakterové vady a individualista Filip nakoniec získava Hankinu priazeň aj keď sú obaja vylúčení z kolektívu. Samotný obsah je zabalený do prepracovanej muzikálovej formy, dokazujúcej výnimočné produkčné kvality ponúkajúce rôzne polohy, ktorá sa cíti ako ryba vo vode v uvoľnených spoločenských aj v dramatických scénach chvíľami zachádzajúcich až k thrilleru. Chytľavé piesne výborne podfarbujú dej, ktorý naviac sprevádzajú veľmi dobré herecké výkony. 90% ()

Kontryhelka odpad!

Na tento muzikál hodně lidí pělo chválu, ale bohužel já nevím, co kdo na tom vidí. Za mě děsný herci, trapný příběh a celkově nic moc. Nesympatická hlavní dvojice zamilovaných puberťáků, co si myslí, že prostě budou dospělým a hlavně své učitelce trapně vzdorovat a budovat si svoje hnízdečko lásky a ještě čumí, že je nikdo nechápe a neplácá je po rameni, jací jsou to borci, že to všem natřeli. ()

Warapeidza

Tenhle film je zajímavý hlavně tím, jak se během let mění náhled diváka na něj. Poprvé ho obvykle vidíte ve věku cca 10 let, a líbí se vám hlavně písničky v něm. Podruhé ho vidíte okolo 15 let a nejvíce vás zaujme lyrická zápletka filmu. A potřetí ho vidíte o pár let později a teprve tehdy pochopíte, o čem ten film vlastně je. A nebo také ne... ()

Fill16

,,Film je krááááááásnýýýýý, film je kráááááááásný.... " Něco podobného si určitě musel říkat Rychman a nejen on, ale i ostatní diváci. Dřív jsem tento muzikál neměl rád a vyhýbal se mu vééélkým obloukem, ale teď už na ty písničky ani alergii nemám. Prostě mi splynuly s obrazem.... Nebo je to také tím, že jsem tento film viděl zatím dvakrát...:-) ()

saaaky

Bohužel nejsem přílišným příznivcem starého až prastarého českého filmu. Musím ale souhlasit, že Starci na chmelu jsou jasnou klasikou, která nesmí chybět v žádné domácnosti a kterou si jistě plno lidí připomene zlatá léta české prakinematografie. ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let