Vic a Ingrid jsou spolupracovníci v jedné anglické firmě a mají spolu milostný poměr. Když Ingrid otěhotní a vezmou se, musejí žít v téměř nesnesitelných poměrech v domě Ingridiny matky. To je však pouze začátek jejich potíží. Tvrdá realita je pro jejich vztah těžkou zkouškou. John Schlesinger, jenž se proslavil Půlnočním kovbojem a Maratóncem, debutoval filmem, který není tak divácky vděčný jako jeho následující Billy lhář, ale i přes svou předvídatelnost dokáže strhnout mistrnou režií a hereckými výkony. Tento černobílý, po formální stránce skromný film, je považován za jedno z nejzdařilejších děl proudu "free cinema". Snímek vychází z britského sociálního realismu 60. let, kterému nechyběla nadsázka a ironie. Vážná témata jsou odlehčena typickým ostrovním smyslem pro humor a vyznění filmu je stále aktuální. Alan Bates - představitel Vica, se stal jedním z nejvyhledávanějších herců charakterních rolí. (oficiální text distributora)

sona123

Povinnost pro všechny, kdo váhají, zda se ženit/vdávat, ať už z lásky, ale spíš z povinnosti...černobílé provedení tomu všemu dodává nádech všeobecné platnosti. Depresivní... ()

Akana

Schlesingerův debut vypadá na první pohled jako nezávazné líčení trampot jednoho naivního páru před půl stoletím (jak se to namlouvání za tu dobu změnilo!). Nejisté sbližování, pochybnosti o tom, jestli je to ten pravý/ta pravá, dítě, manželství, tchýně atd. Inu, jak už to chodí. Ale postupem času, když dojde na svatbu (a ta není taková jak si většina zúčastněných představovala), komplikací přibývá, láska a ideály se střetávají s všedností a banálními starostmi, hlavní hrdina nám vyzrává a film najednou získává mnohem skeptičtější a závažnější rozměr. Spolu s tím i výkon Alana Batese, který mě zkraje nijak zvlášť neoslovil, dostává šťávu a dramatickou působivost. (Asi je to podružnost, ale musím vypíchnout s jakou bravurou a důvěryhodností zahrál opilost a kocovinu. Trvám na tom, že drtivá většina takových scén ve filmech je stylizovaná a neodpovídá skutečnosti) Nenápadný, ale smyslem pro realističnost oplývající film o nelehkém hledání odpovědnosti. ()

meryl

Tento film bych nazvala Realistickým s velkým R. Vynikající herecké výkony - jejich detailní posunky, skvělá režie. Tento film nepotřebuje fascinovat dějem - ale fascinuje tím, jak je minimalisticky a jemně vytvořen. ()

SAINTS

Je zaujimave,že Dvojka tento film odvysielala s povôdnym starym slovenskym dabingom.Film pôsoby velmi realisticky a hlavny hrdina Vic vaha či si začat važny vstah,alebo si uživat život slobodneho človeka a cestovat po svete.Nakoniec Ingrid zostane tehotna,lebo Vic to da hned na prvy raz a obaja sa budu musiet vziat.Začnu žit u matky Ingrid a pre oboch je to velke vytriezvenie.Svokra,je skutočne neznesitelna.Režijny debut Johna Schlesingera je socialno-kriticky a poukazaju na to že dvaja mladi ludia nemožu spolu žit lebo nemaju kde a su nuteni žit u matky Ingrid a to len malokedy funguje.Počas celeho filmu je rovnake pochmurne jesenne počasie.Zaverečna scena dava dvojici šancu,ale čaka ich neista buducnost. ()

bravo1

Čekal jsem něco jiného. Čekal jsem drama plné hutných, konfliktních konverzací. Tři hvězdy dám za alespoň náznak vykreslení atmosféry 60. let v UK. ()

Muso

Zas som raz dostal chuť na film, ktorý neni zrovna stavaný pre mňa. Aspoň som tak usúdil podľa témy, obsahu a dátumu jeho vzniku, čo som si prečítal tu na čsfd. Mal som však asi šťastie, že sa jedná o tento debut Johna Schlesingera, a nepovažujem to, po jeho vzhliadnutí za stratu času. Film sleduje ´klasický´ pár a ich snahu porozumieť si, keďže nepochybne k sebe cítia čosi viac ako k ostatným kolegom v práci. A aj napriek viacerým klišé (panovačná svokra, tehotenstvo, on ju chce-ona mu nechce dať), ktoré mi vo filme aj tak nejak moc nevadili, tu môžme viac rázy postrehnúť jemnú symboliku, či už so životom, alebo s inými scénami vo filme. A aj vďaka spomínanej symbolike, humoru hlavne v podobe vzájomného doberania sa jednotlivých postáv a tomu, že Schlesinger skončil film tam, kde by ho iný režisér možno ešte bezvýznamne naťahoval, nemôžem hodnotiť negatívne. Zaslúžené 4*. ()

drkva

Ukázka toho, že i téměř padesát let starý film může být stále aktuální. Stačí si odmyslet dobové reálie a obléct vše do barevného hávu, ozdobit šlehačkou 21. století a nakonec si divák bude stejně klást podobné otázky jako při sledování "Takového milování." Vynikající film, který vážná témata odlehčuje naprosto přirozeně typickým ostrovním smyslem pro humor. ()

Lea.inJuly

Dávám hodně silné čtyři hvězdičky za realistický snímek, který je sice starý téměř padesát let, ale stejně jako některá antická díla, je stále v ohledu mezilidských vztahů nadčasový. Jistě, společnost již není tak puritánská a příručky novomanžele se dnes nevedou, ale stále platí, že tchýně jsou nejlepší studené:) (samozřejmě výjimky potvrzují pravidlo). Prostě příjemná podívaná:) ()

gizi

Zpočátku celkem průměrný film, u kterého se mi především líbí zobrazení té doby (ocelové kouřící město, poslíček v kanceláři...). Postupně je film ale čím dál tím víc poutavý, až se mi dostává pod kůži. Líbí se mi i pro ten děj ze života. Postupně od 60% přes 75% po shlédnutí až po druhý den, kdy hodnotím a dávám 80%. 12.10.10. ()

BigBen87CZ

Všichni tady píšou, jak je to minimalistický, jak to má přesah, jak jsou tam dobrý herecký výkony a co to je zač. Já sem to viděl náhodou na ČT2 ... nevěděl jsem co to je, a zůstal konsternován. urově reálný pohled na manželství ve zkratce. Tchýně jak má být, manželka jak má být a chudák jak má být. Konečně film, u kterého jsem přemýšlel ... a ne proto, že jsem musel, ale proto, že jsem chtěl ... skvělé. 90% ()

Hvezda1

Kniha byla úžasná, četla jsem ji mockrát a stále se k ní vracím. Film byl natočený dobře, opravdu žádné velké odchylky od knižní předlohy, ale výběr herců byl tragický, přes to jsem se během celého filmu nepřenesla. Viktorovi mělo být podle knihy dvace let a Ingrid osmnáct. Ve filmu hrál Viktora herec, kterému bylo přes čtyřicet a Ingrid minimální pětatřicet. Tím pádem se mi celý příběh dvou nezkušených, vlastně lehce odrostlých puberťáků, zdál těžko uvěřitelný. Hrát tam herci odpovídajícího věku, byl by film výborný. I když kniha je kniha. ()