Interreflections

všechny plakáty
Fantasy / Sci-Fi / Dokumentární / Experimentální
USA, 2020, 165 min

InterReflections, první z trilogie, je experimentální, společenský film. Strukturálně je dílo žánrově smíšené a kombinuje tři vzájemné časové osy s aspekty dokumentu, hororu, satiry sci-fi a dalších. Inspirováno avantgardní tradicí impresionistické abstrakce, náročné konvence, je založen na odlišné sociologické perspektivě obklopující téma veřejného zdraví a blahobytu člověka. Na základě nejprodávanější knihy Petera Josepha z roku 2017 „Nové hnutí za lidská práva“ je InterReflections fantazií, která rozšiřuje akademický obsah knihy do kreativnější podoby. Každá ze tří vrstev časové osy plní obsahovou a estetickou funkci. (sator)

Arsenal83

Opäť tá úžasná pesnička známa z Donnieho Darka hneď na začiatku a to navodí skvelú atmosféru. Film, ktorý má v zahraničí také pozitívne ohlasy, že som sa ho nevedel dočkať. Ide o víziu budúcnosti, ktorá ohúri, ale donúti hlavne zamyslieť sa. Návod pre ľudstvo ako prežiť, čoho sa vyvarovať, to všetko v polo-dokumentárnom polo-hranom počine a vlastne debute pána režiséra či skôr spisovateľa Petera Josepha. Pozerá sa späť do „minulosti“ 21-22. storočia a hodnotí, čo sme pokašľali, nevyhne sa konšpiračným teóriám a ponúka vlastné riešenia. ()

Kosi..

Peter Joseph vytvořil v roce 2007 Zeitgeist a ten se povedl! V asi třech pokračováních pořád ještě bylo co říct. Díl, kde učinkonal Jacque Fresco byl přinejmenším inspirativní - sice už to nebylo ono, ale pořád to mělo svůj styl a úroveň. Po delší odlmce přichází nyní tvůrce s filmem, kde se snaží kombinovat žánry. Výsledkem je nesmírně nudnej film. Nový informace nepřináší - omíláno je jen to, co už bylo řečeno dříve, vtipnej není (ač se moc snaží), umělecká hodnota "snovejch" scén je komická, hudba odpudivá, děj v budoucnosti naivní. Josephe, měl bys zůstat u dokumentů. ()

Marek1991

Veľmi dlho som čakal na jeho film, lebo som čakal že vytvorí akýsi film, kde budú ľudia žiť v tom vysnenom Frescovom prostredí a ukáže, ako by to asi fungovalo, keď už to mal byť film a nie dokument, no ponúkol niečo iné. Propagoval som to roky, dokonca mi jeden človek povedal, že mu tuším aj prispel a tak boli očakávania veľké ako sa to tiahlo. A on ponúkol umenie s kritikou spoločnosti, ktorá je podnetná a preto to stojí za to si pozrieť. Ak by bolo na mne, som spokojný asi len na 30-40%, ale ak to porovnám so zvyškom svetovej tvorby, ktorá takú hĺbku obsahu neponúka, tak smerujem až k 5 hviezdam, no zas po tej kvalitatívnej stránke filmu je vidieť, že experimentovanie niekedy môže hraničiť s amatérskou tvorbou vizuálu a človek sa do diela toľko neponorí. Keby som chcel nejakú čaju z ulice presvedčiť o jeho myšlienkach, tak by ju to asi nudilo. Som teda v rozpakoch lebo na zamyslenie to je, no mal to pustiť množstvu nezaujatých ľudí mimo svojej bubliny a upravovať, pokiaľ by to nebolo super. ()

Marze

Tohle je hodně pravdivý a originální pohled na nás, kteří nejsme schopni hodně věcí změnit, abychom jako druh nevyhynuli. Jen nesouhlasím z tezí, že pokud máme své návyky natolik rádi, že patříme k nějaké skupině, je toto vymezování špatné. To chce multikulturalismus? Je špatné nemít mezi kartičkami svého týmu přimýchané kartičky týmu jiného? ()

hufnagel

Fantastický sociologický dokument o zvrátenosti nášho spoločenského systému.Chudoba je karcinogén.Nekonečný rast a nekonečná spotreba sú základom zániku tejto spoločnosti a zániku ľudstva ako takého.Na svete rapídne pribúda miliardárov a na druhej strane chudobných.Náboženstvo,film a média nám zatemňujú realitu,ktorá je z roka na rok horšia.Sledujem tento vývoj už pár desiatok rokov,ako sme nenápadne pripravovaní na tú biedu,čo nás čaká a nie je to náhoda.To čo sa deje v Európe za posledných 30 rokov to tiež nie je náhoda.Takže nás čaká skvelá budúcnosť,priatelia. ()