Znuděný úředník (Griiffin Dunne) se pozdě v noci vydává na barové dobrodružství nočním New Yorkem. Během noci se mu stane řada příhod, které mu s vtipem připravil škodolibý osud. Protože když je po zavíracích hodinách, platí jiná pravidla. Newyorský filmař Martin Scorsese oceněný za tento film cenami Independent Spirit Awards a soškou v Cannes za nejlepší režii natočil ve svém oblíbeném městě černou komedii, ve které se může stát cokoliv. V příběhu o tom, co vše se může zvrtnout uvidíte také Rosannu Arquette, Lindu Fiorentino, Teri Garr, Catherine O'Hara, Cheeche & Chonga a další, se kterými se nešťastný hrdina setká. Scorsese prohlásil, že scénář Josepha Miniona byl sestavený jako puzzle, vše do sebe nakonec krásně zapadlo. (Magic Box)

Martin741

Reziser Martin Scorsese natocil vskutku vyborny film o obycajnom newyorskom uradnikovi, ktory sa vydal do mesta. pri tom spoznava kadejake zaujimave a obcas aj fascinujuce zivly, ktore tam ziju. Presne v duchu vety : "V noci vsecho vylejza z der. Devky, teplousi, lupici, pasaci, vandraci, hosani, cvoci a posukove". No a ja dodam, ze aj kadejaky zaujimavy lumpenproletariat. Atmosfera nocneho mesta je vyborna a fascinuje ma dodnes -stale na urovni. 85 % ()

MrPierc

Film si s vámi zahrává a vy nevíte jestli se máte smát či se bát. Ve filmu je pořád napětí a samé zvraty, úchylní lidé a strach. Absurdní film. ()

Topco

Really bad night :). Netypický, bizarný Scorsese. Niktoré postavy ako z Jarmuscha, iné zasa ako z Lyncha. Potešilo. ()

kusper

Filmů o špatném dni je mnoho a většinou jsou silně komediální. Tento se tak taky tváří, ale má jednu výhodu. Neuvěřitelnou uvěřitelnost. Abych pravdu řek moc jsem se nenasmál a jen koukal jak to do sebe perfektně zapadá. Navíc perfektní výkon "propichovačky z Pulp Fiction" Rosanny Arquette. ()

Juto

Martin Scorsese je majster vytváraní atmosféry a skúmaní konkrétneho prostredia. V tomto filme brilantným a surrealistickým spôsobom uvádza do života SoHo v 80' rokov. Griffin Dunne je skvelá postava. Máte ho radi už od prvej scény a s vzrušením a hrôzou sledujete jeho dobrodružstvá. Napätie v tomto filme je tiež intenzívne, čo je úžasné pre odľahčenú komédiu. 8/10 ()

campix

Ranou tvorbu Martina Scorseseho nemám tolik nakoukanou, takže mě After Hours poměrně dost a ve finále i vesrkze příjemně překvapilo. Ono je to totiž drama odehrávající se v New Yorku během jednoho večera a hlavnímu protagonistovi se stává jedna bizardnější situace za druhou až vlastně Kafkovského stylu. Konec už je pak jenom symbolickým uzavřením jedné divoké noci. Hodně zajímavá záležitost. Kdo má rád Scorseseho, trošku mysteriózní dramata nebo věci odehrávající se ve více sevřeném časovém rámci, mohu jedině doporučit. ()

charge

Scorseseho bravurně podaná absurdita, která mě od začátku až do závěrečného konce nenechala klidným a také v podstatě nenudila, divákovi by se skoro až mohlo zdát, že se patrně jedná o snový příběh, což by podle nelogičnosti chování postav mnohé napovídalo. Po skvělém Mysu hrůzy druhý film, který mě od Scorsese skutečně zaujal. ()

Radiq

Abych řek pravdu, mě se to moc nelibilo. Mělo to atmosféru jak od Jima Jarmusche a připadal jsem si, jak kdyby ho to napodobovalo. Ale je možné, že to je naopak. Hudebně velmi kvalitně vybrané a použité a třeba takovej Griffin Dunne to hrál v rámci scénáře fakt skvěle. Ale má to háček - děj. Ten byl hrozně uhozenej, bylo tam moc náhod a ani toho humoru v tom moc není. Prostě se tomu nedalo věřit ani se bavit. Spíš se člověk těšil na konec. Neřikám, že to je uplně k zahození - najde se tam několik dobrejch scén, záběrů, vtípků, ale není to na výstavu do vitrínky... ()

Cedr

Víte co je skvělý pocit? Když máte chuť na nějaký kvalitní film, ale myslíte si, že jste už snad všechno co za něco stojí už viděli... pomalu tedy házíte filmovou flintu do pole, když v tom narazíte na takřka perfektní film. Za atmosféru, za herce a skvělý scénář si to plný počet bez debat zaslouží. Škoda, že jde o tak málo známý film, Scorsese je jednička. ()

hans500

Netradiční komedie v režii Martina Scorseseho. Na poměry Martina Scorseseho velmi krátký film, ale delší stopáž by byla zbytečná, scénář je dobrý, to platí i o hercích (ve vedlejší roli začínající Linda Fiorentino), režie výborná, byť tentokrát ne mistrná. Film pobaví, hodnocení tedy slušné 4*. ()

Khumbac

Miluju New York 80. let. Velké ulice, podkrovní byty, podivné existence. I taková extravagance punkerů se dnes už moc nevidí.... Paul byl nadržený a tak se ozval ženské kterou potkal v bufetu. Samozřejmě jak jinak, než že ženská byla vyšinutá a rande nevyšlo. Pak se Paulovi jenom sralo a sralo :) Potkává různé lidi, většinou opět narušené(sexualně rozpolcený chlapek na ulici, blondyna s učesem ze 60.let, psycho taxik, psycho důvěřivý číšník, sado-maso sochařka atd.) Konec filmu je geniální. ()

Dado

Scorsese zrejme nič podobné neplánoval, no sochárske výtvory objavujúce sa naprieč celým príbehom sú peknou metaforou pre rôzne pohľady na film samotný. Niekto tu nepochybne nájde prvky výnimočného umenia hodné obdivu, iný otrávene prehodí niečo o nezmyselnej hlúposti, ďalší ľahostajne pokrčí plecom a o krátky čas na to si ani nespomenie, že bol svedkom nejakého nezvyčajného úkazu. Ja som v spleti udalostí, ktoré v jednu noc postretli istého mladého úradníka, nenašiel nič, čo by vo mne skutočne zarezonovalo. Priznávam, spočiatku som sa pomerne slušne bavil, táto nálada však zo mňa postupom deja v značnej miere opadla a posledné minúty som už dopozeral bez výraznejšieho záujmu. (55%) ()

Cushing

Čerstvý (tehdy) závan filmové postmoderny, hravé dílko, které mě při prvním zhlédnutí pěkně vyvedlo z konceptu. Pozitivním směrem. ()

T-pack

Tak takovou bláznivinu sem dlouho neviděl. To byla otřesná noc, to vám teda povim, já bych si asi ustlal hned vedle Marcy. A to bych ještě býval nic neviděl... ()

neoBlast

Nebudu se bát zmínit, že toto je nejpodivnější a nejodvážnější snímek, který Martin Scorsese natočil. Jeho bych tedy na režisérské židličce po skončení filmu nečekal. After Hours je takovou malou blbinkou, na kterou si udělal mistr čas jen tak pro radost (i když ve filmografii poloviny 80. let podobné malé filmy má). Nenudil jsem se, určitě hodně bizarních věcí nezapomenu, ale vidět to znovu nemusím. 60 % ()

YumiOkami

priserna noc. trosku jsem se i na konci zamyslela, jestli film nebyl jeden velky social commentary; clovek zazije parkrat neco vzrusujiciho a pak se zase vrati zpatky do toho bludnyho kruhu - prace, spanek, prace, spanek… tohle je zivot. ne, fuj, takhle ho teda prozit nechci. radsi zazit, stejne jako paul, nejakou nocni akci.. i kdyby me pronasledovali pomstichtivi maniaci v zmrzlinarskym voze! || ❝𝐓𝐡𝐞 𝐚𝐫𝐭 𝐬𝐮𝐫𝐞 𝐢𝐬 𝐮𝐠𝐥𝐲, 𝐦𝐚𝐧.❞ ⏰💸 ()

Master19

U některých filmů je vám osud hrdiny fuk, u některých mu fandíte, ale v této Scorseseho hříčce s ním prožíváte každou sekundu a čím dál více si osobně uvědomujete tu bezmoc, ve které se plácá. Dokonale zpracovaný scénář s bezvadnými scénkami a kamerovými vychytávkami (např. když se Paul s obavami otáčí ke zvonícímu telefonu). Pro mě zásah do černého. ()

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller