Lavran

Audiovizuálněherecké obžerství na pomezí sebestředného nadfilmu, tentokráte poněkud hazardního charakteru. S přihlédnutím k jednoznačně čitelnému materiálnímu podtextu spatřuji v Casinu ideální film (čti: místo, kde se plní neuskutečnitelná přání) pro každého pravověrného Čecha - ráj cinkající, vonící, šustící a lákající Mamonem nesčetných podob. Scorsese uměl, umí a bude umět. A netvrďte mi, prosím, opak. ()

berg.12

Mafiáni - Casino. Pro mě osobně taková Scorseseho gangsterská dvojčata. Sice se tu lehce opakuje, ale tohleto má alespoň trochu šmrnc a jistou špetku sympatie navíc. Jinak podle Wikipedie film drží solidní 3. příčku v četnosti výskytu slovíčka "fuck" a v množství voice-overu by ho předběhl už snad jen nějaký dokument. ()

Sarkastic

Výborný krimi film. Stojí podle mě hlavně na úvodní trojici herců; perfektní Robert De Niro, kterému divák fandí od začátku až do konce, Sharon Stone, která podává chvílemi opravdu strhující výkon a naprosto přesný Joe Pesci (popravdě řečeno, mně by stačilo poslouchat jen jeho komentář, jeho hlas v originále je super). Příběh je taky slušný, prostředí casina a praktik kolem něho rozhodně zaujme, ale pak přichází na řadu jediný, avšak neméně důležitý kaz filmu, a to jeho délka. Znám několik filmů, které mají kolem 3 hodin, nenudím se u nich ani chvíli a považuju je za skvělé dílo, bohužel v případě Casina se objevuje rozvláčnost a kolísavost tempa, takže pak nestačí jenom výborní herci, ale je potřeba i dynamičtější příběh. ()

Davies182

Nepochybuji o tom, že až se na tento snímek podívám (?) vícekrát, a nebude mi - doufám - vadit jeho délka, jako postupem času např. Civalovi, potom hodnocení o hvězdičku stoupne. Skvělé herecké výkony (Sharon Stone hodně překvapila, její uřvaná zfetovaná ježibaba neměla ke konci chybu) a Scorseseho umění samotné zde totiž zabraňují tomu, jít pod 80%. Ale ta stopáž... nenudil jsem se tak hlavně díky skvělému uřvanému přisprostlému Pescimu, a vypilovanému režijními artu, ale jinak bych Casino po prvním shlédnutí o nějakých 20-25 minut klidně střihnul. Jak ale říkám: mimo to jsou bezchybné kvality tohoto snímku přímo hmatatelné, a myslím, že se za několik let jistě po právu zařadí mezi kultovní filmy, stejně jako mnoho dalších skvělých Scorseseových perel s Robertem De Nirem. P.S. Už si brousím zuby na Taxikáře blu-ray, a nemůžu se dočkat! ()

Hrabka

Tohle prostě není nic moc pro mě. Nekonečný film, který jsem zkouknul asi na 5 zátahů. No prostě hrozně zbytečně zdlouhavé. Ale ne že by se něco dělo, samé kecy o ničem, nudné scény... Z hlavního hereckého tria se mi líbil jen De Niro. Ten se vážně do podobných rolí hodí. Děj je nezajímavý. Chápu, že se to někomu líbí, ale já mám radši když se něco děje, než takovouto tříhodinovou rozprávku, která je po většinu času nezajímavá. 70% ()

• Keď sa Nicky (Joe Pesci) vláme do domu, vidíme ho používať nabíjateľnú baterku Maglite. Batériová verzia tohto modelu prišla až v roku 1982, zatiaľ čo táto scéna sa odohráva v roku 1980. (Arsenal83)
  • Celosvětová premiéra proběhla 3. dubna 1995 v New Yorku. (Varan)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011