Newyorští policisté Nick (Michael Douglas) a Charlie (Andy Garcia) se stanou svědky vraždy v baru a útočníka okamžitě zadrží. Vrah jménem Sato (Yusaku Matsuda) je členem nechvalně proslulé japonské mafiánské organizace Jakuza, a Nick s Charliem musí gangstera dostat zpátky do Ósaky a postavit jej před soud. Ostatní gangsteři mu však pomohou uprchnout z policejní vazby. Nick a Charlie jsou tak nuceni pročesat nebezpečné podsvětí japonského organizovaného zločinu, aby uprchlého zločince našli. (Cinemax)

Radko

Yakuzácky zlosyn zaistený pre vraždu a lúpež v USA má byť prevezený späť do Japonska. Sprievodcov mu robia policajti, ktorí ho zadržali. Po prílete si ho preberie tamojšia polícia. Policajti si spokojne mädlia ruky, tešiac sa na posedenie s prítulnými gejšami. Z tohto nadšenia ich veľmi skoro vyvedie iný, tentoraz pravý japonský policajt. Výtvarne skvelo riešený film, kde väčšina scén sa deje v šere, tlmenom dennom či nočnom osvetlení, parách unikajúcich z rôznych potrubí. Prostredie pretechnizovaného japonského veľkomesta a jeho okrajových štvrtí je zobrazené veľmi priliehavo. Dejovo konvenčná krimi o naháňaní zločinca, pomste a snahe o nápravu pošramotenej povesti. ()

classic

Kostrbaté 80. roky, britského vizuálneho mága, Ridleyho Scotta, keď nakrúca príliš - nezaujímavé snímky pre publikum, ktoré sa na ne, nehrnie, ukončuje práve filmom - Black Rain s poistkou - Michaelom Douglasom, čerstvým držiteľom oscara za hlavný herecký výkon, pričom už jedného zlatého plešivca má, ako producent, Prelet nad kukučím hniezdom. Sekunduje mu Andy Garcia, ktorý si pripísal, prelomový film - Nepodplatiteľní. Tak, dá sa povedať, že so Scottom, to nevyzeralo ružovo, určite títo dvaja páni boli v lepšej pozícii ako on. Japonská mafia - YAKUZA, tak tej budú na stope, dvaja new- yorskí detektívi s prepožičianím tvári - Douglas / Garcia, najprv doma vo svojom rajóne, kde dolapia nebezpečného hrdloreza - Sata, toho majú za úlohu, eskortovať do Japonska, kde sa na letisku, prihlási falošná polícia, a tak im utečie, teraz sú ako hlúpi, pomáha im miestny policajt - Masahiro, či Spielbergová žena - Cate Capshaw, ktorá stojí za to. Snažia sa nájsť Sata, ale do popredia sa tlačí - yakuza, ktorá obchoduje so Satom, ohľadom faľšovania peňazí, pričom Nick Conklin ( Michael Douglas ), bude mať šťastie, lebo jeden ochotný boss, mu podá pomocnú ruku. Sám v cudzej krajine, čelí vplyvom, ktoré sú nevyspytateľné, treba si všímať okolie. Buddie movie, ktorý nie je od veci vidieť, aj sa to oplatí, najmä Douglas sa snaží o stošesť, k tomu pridám dynamickú hudbu Hansa Zimmera, či samotný rukopis režiséra, ktorý nenudí, a tak sa v konečnom dôsledku jedná o príjemnú jednohubku, ktorá slušne pobaví, ale REPETE by som znovu dal, až po X Y - rokoch... Ale neľutujem, že som to videl, bol som zvedavý, viac - menej, slušná porcia napätia, ... ()

castor

Výsledek „pochopitelně“ nedosahuje kvalit předešlých Scottových snímků, ale i když je v jejich stínu, dokáže tenhle osamělý bojovník v japonské Ósace zaměstnat divákovy smysly. Může za to především režisérův um navodit atmosféru a jeho výtvarný talent. A my mu to baštíme. Tedy alespoň zhruba první hodinku. Pak se nám z toho vytrácí nápad a dostáváme pouze rozbředle okázalou a veskrze prázdnou bublinu, která nestrhne. Je to ten typ filmu, který chce nabít umělými efekty, když se text na papíře scénáristy vyčerpá. Douglasově postavě navíc chybí zajímavost a napětí, naštěstí jsou tu kameraman Jan de Bont a Ridley Scott, kteří solidně zachytili tehdejší Japonsko. ()

Figu

Dejme vzpomenout Brucovým Smrtonosným pastím, Slyovým Rambům či třeba Arnoldovu Komandu... I Douglas v letech osmdesátých uměl zatočit s pár parchantama a vysolit u toho i nějakou tu drsnou hlášku! Režie Ridley Scott, hudba Zimmerova a pletka s Yakuzou, to přeci nemůže nebavit. Ovšem i přes dobrý výkon Michaela jsem moc rád, že se sundal z dráhy akčního herce, protože dnes se težko hledá lepší herec devadesátkových thrillerů, než je právě ON! 75% ()

NinadeL

Takže co to tu máme? První film Michaela Douglase od Wall Street, na který se čekalo 2 roky. Hudba Hanse Zimmera, nominace na Oscary v kategoriích Best Sound a Best Sound Editing. A přesto je to takovej krásnej osmdesátkovej trash. S dabingem Jiřího Štěpničky dokonce vysloveně komfortní film plný asociací na bezstarostnou VHS éru. Mraky žánrových stereotypů, všechno je krásně tvrďácký, černobílý a pohodový. Motorky předou, ženský maj trvalou... Narativ se dokonce vrací k japonské mstě za Hirošimu. Akorát dneska už se to nedá brát vážně ani omylem. ()

• Jackie Chan odmítl roli ve filmu, protože nechtěl hrát zápornou postavu. (Holina)
  • První verze filmu měla stopáž 2 hodiny a 40 minut. (Holina)