V tokijském podsvětí začne neznámý gang vyvražďovat hlavní dodavatele drog a ten samý gang poté vyloupí banku. Co má za lubem? To dostane za úkol zjistit zkušený detektiv Jojima, který se v kruzích mafie už nějaký ten pátek pohybuje a ví, koho a na co se ptát. Rozehrává se osobní boj mezi Jojimou a hlavou nového gangu, který musí vyvrcholit soubojem na život a na smrt. (cubajz)

VanTom

Nezáživná, rozháraná a pramálo akční jakuzácká gangsterka, jejíž leitmotiv se zdlouhavě vyklubal z osobní konfrontace zarputilého poldy a bezskrupulózního kriminálníka, trochu ve stylu Nelítostného souboje (což hodně přeceňuju a přeháním). Limit ujeťáren si Miike splnil až v úplném závěru, z poslední scény mi WTF otazník bliká nad hlavou ještě dnes. :-) ()

pornogrind

Tak tímhle film si u mě Takaši Miike o5 připsal plusový body. Samozřejmě, že jeho Visitor Q(2001) zůstal nepřekonán ale tohle je taky dobrej úlet. Zmíním jen údernej videoklipovej začátek, čistku v baru po 70minutě a posledních pár minut, který vás vystřelí do vesmíru. Chápu, že režisérův styl nemusí sedět každýmu mě ale zatím žádnej z jeho filmů zatím nezklamal. Už se pomalu poohlížím po nějakým jeho dalším kousku, kterej si dám třeba někdy v budoucnu. Takaši Miike má navíc pestrou filmografii takže je z čeho vybírat. ()

Rudovous

Priznavam, u Miikeho jsem se pobavil uz i vic. Sceny jedna za druhou jako by mi tetokrat splivaly. Sekvence v uvodu a finale samozrejme - skvele, ale jinak - jak rikam Miike me dokazal pobavit uz o mnoho vice. ()

GigaPudding

Učebnice toho, jak se stylovýma záběrama natočit film totálně o ničem a nudně pomalej. Ale ten konec :). To asi člověk už nikdy nikde neuvidí. Nevím jestli bych si u nějakýho jinýho filmu mohla říct, že hodinu a třičtvrtě nudy stálo za to přečkat, abych viděla poslední minutu filmu :). ()

seeker23

Miike vzal typické Wooovské téma, vytlačil ho na samotný okraj žánru, kde se zprvu téměř nepostřehnutelně prolíná s žánry jinými, aby ho pak nemilosrdně (a s neuvěřitelným vtipem a bravurou) vystřelil do vesmíru. ()

Francik

Konec filmu mě dostal smíchy pod stůl. Myšleno v dobrém. Miike hold umí dělat žánrové koktejly s velmi osobitým výbušným ocasem. ()

kagemush

To lepší co si na nás Miike přichystal,(-takže stravitelnější).Začátek jak brutální videoklip nějaké řízné rockové kapely,aneb aby bylo po deseti minutách hodinu co řešit, a když se řešení nedaří,tak si alespoň střihnem neskutečný finále.Miike už zas kašle na nějaké rovnoměrné tempo,klišé jsou pro něj osnovou příběhu a krve samozřejmě není nikdy dost.Ten člověk si dělá co chce! Snad mu to vydrží.(nějak si nevzpomínám ,že by měl Miike v nějakým svým filmu sympatickou hlavní postavu,nebo vedlejší,nebo alespoň nějakou sympatickou postavu,-a jestli se náhodou někdo alespoň chvíli nechová jako naprostý hovado,tak z toho vyleze jakože submisivní neštěstí,nebo ovce-většinou na porážku,--co se nám Takashi asi tak snaží zdělit,he?,-radši nedomýšlet)(při posledních vteřinách filmu jsem se nachytal jak si nahlas opakuju magore,magore,magore,-bylo to určeno Miikemu,a na obličeji se mi usadila grimasa ne nepodobná té co vyloudil(a) Divine v Růžových plameňácích, na konci,když sežral(a) psí hovno) ()

Martin741

Japonsky chlivak takasi Miike /Ichi the Killer/ a tentokrat pokus o akusi Gangsterku? Alebo co toto malo akoze byt? Pribeh film sice akysi mal, ale herci boli otrasni a nuda dostala neprimerane vela priestoru. 30 % /radsej si zmlsnem na Kitanovi a jeho Autoreiji/. ()

cubajz

drsná detektivka s naprosto dokonalým úvodem, kdy jsou za zvuku desetiminutového sóla na elektrickou kytaru likvidováni hlavní bossové tokijského podsvětí. Až na začátek film plyne pomalým tempem, které je občas zčeřeno nějakou tou ultra brutální scénou (sex se psem, topení v bazénku plném sraček atd.), ale to není u japonců žádná novinka..:) Po dokoukaní mám celkem rozporuplný pocit, zda jsem celou dobu nekoukal na něco jinýho, než jsem si myslel, protože finální duel dává celému filmu nový rozměr - nechte se překvapit, u mě jsou to slabší 4 hvězdičky.. ()

Brain-D

Celý film přiznávám, že jsem byl naprosto zmatený. A jen si užíval chvilkovsé akce, která přišla hl. na konci. Být to 2x víc akčnější, tak je by to byl fakt pořádnej masakr !! ()

countzero

Uzasna vstupni klipova scena a uchvatne prastenej konec. Mezi tim celkem "standardni" vyvrazdovaci praktiky mezi policii a yakuzou.. ()

Corpsegrinder

Klasickej Miikeho žánrovej guláš kde komorní drama občas přeruší perverzní nechutnosti (psí porno, utopení ve vlastních sračkách) a kde ultranásilnou akci občas koření černej humor (smažená ruka v trojobalu). Navzdory tomu si to celou dobu drží ucelenou strukturu a je to i zajímavá sonda do tokijskýho Shinjuku (a částečně Yokohamy) kde fízlové drží křehký příměří s yakuzou a kde v ulicích řádí gangy s kořenama japonský diaspory. Show Aikawa a Riki Takeuchi jsou zde naprosto super ale i postavy co moc prostoru nemaj nejsou moc pozadu, např. boss čínskejch triád, neni divu že se snad polovina obsazení později objevila v sérii Yakuza her. No a samozřejmě nemůžu zapomenout zmínit finále, jeden z nejujetějších konců co jsem kdy viděl a něco na co by si dnes asi jen tak nikdo netroufl :)) ()

Fifer

První díl trilogie. Nebudu vám tvrdit, že je to bezchybný film, to ne, a je taky dost nechutný, ale tohle se prostě jen tak nevidí. Jedno velké WTF! ()

dokktor

teda...vůbec nevim o co tam šlo, ale jinak po všech stránkách pecka. ty konce má miike ale obzvláště vypečené. ()

Pitryx odpad!

Kakofonie prvních osmi minut byla hrozná. Pak už jen sledujeme sáhodlouhé dialogy, zdlouhavé záběry a čekáme, co se semele. A to skoro až do konce. Ten je pojat akčněji než celý film. Jojima přežívá vše jak superman, ale budiž. Za ten konec bych něco dal, ale to by musel mít snímek o moc kratší stopáž. A navíc si nejsem jist, zda ten závěr byla komedie nebo fantasy. Hluboce podprůměrný film s několika málo dobrými záběry. ()

jack_scott

Místy úchvatné, místy skutečně Miikovsky šílené, místy ale i nudné. To je totiž také důvod, proč snímku nedám čtyři hvězdičky - protože místy to fakt bylo celkem o ničem, jakkoliv výběr scén, způsob natáčení atp. jsou klasicky Miikovské. Je to škoda, protože začátek a obzvlášt konec jsou špičkové. To snímku ale celkově nepomůže, a já mu tak dám jen *** a 70%. ()

VashCZ

Videli jste film o Yakuze? Jo? Ale vite co je horsi? Zasrany cinsky migranti co si myslej, ze jim to v Japonsku cely patri. Tohle neni o propracovanem pribehu, ale o prostredi, kamere, drsnym oblicejum a nejakym tem drsnym scenkam. Co tu fakt chybi je logika. Jeden policajt si mysli ze zmakne smecku banditu a posily nepotrebuje. Tri hvezdy i za tu zaverecnou slataninu 😀. ()

StaryMech

"Nelítostný souboj" po japonsku - ostrý guláš z nadsazeného/estetizovaného násilí, erotiky, absurdního humoru, bizarnosti a sentimentality. V závěru se odkazuje k Aldrichovu "Líbej mě až k smrti", celý film jistý kritik vykládá jako koncepční parodii děl Takešiho Kitana. ()