Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Areál Columbovy university je místo, kam přicházejí madí lidé všech ras, barev a vyznání. Studenti jsou denně stavěni před problémy sexuálního zneužívání, rasismu a rozdílnosti názorů. Novicka Kristen Connorová byla ze svých sexuálních schůzek na střední škole zvyklá, že když řekla ne, rozuměli tomu. To se ale o této škole říci nedá. Malik Williams umí pouze běhat a věnuje tomu veškerou svou energii. Netuší však, že to bude jediné, co po něm na universitě budou požadovat. Remy myslel, že universita bude jeden veliký flám. Když se však koná někde večírek, není na seznamu pozvaných. Cítí se stále více isolovaný, bez přátel. Přidá se proto k těm, kteří ho jediní akceptují - ke skinheadům. (Pumiiix)

(více)

Recenze (22)

numi 

všechny recenze uživatele

Docela překvapivě střízlivý snímek, který stojí nohama pevně na zemi a nesnaží se divákovi za každou cenu vlézt do přízně. Problematika rasismu je tentokrát zasazena do univerzitního prostředí a vůbec nevypadá uměle. Naopak, více než kde jinde jsou zde patrné morální, fyzické i majetkové rozdíly, které jsou hlavním důvodem, proč je tento problém neřešitelný. Teď k hercům. Tleskám. Jennifer Connelly, která je uváděna v titulcích jako první, se ve filmu jen sem tam mihne, takže hlavní pozornost na sebe strhává Omar Epps, Kirsty Swanson a Michael Rapaport. A všichni jsou bezchybní. Hlavně Rapaport svou proměnu dokázal prožít. Film nakonec dospěje do předpokládatelného vyústěnění a následuje moralitka na závěr, ve které si režisér neodpustí "maminkovské" polepšete se, ale on sám přitom nenabízí žádné myšenky a ani žádná řešení, jak s tímto problémem skoncovat. Což je docela škoda, protože tak zůstává jen kritikem bez názoru. A to je možná úplně nejhorší, protože potom vám někdo může ten svůj názor snadno vnutit. Ale to už pak jsme tam, kde tenhle film vlastně celý začíná. [duben 2006] ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Ocenění si určitě zaslouží snaha o jakousi vyváženost, kdy černoši v konfrontaci s nacisty nejsou ti vyloženě hodní, nicméně celý ten rasový problém mi přišel příliš uměle vykonstruovaný. Stejně tak mi přišla neohrabaná zápletka o tom, kam až se může dostat obyčejnej kluk z Idaha, když ho nechce mezi sebe přijmout žádná studentská parta. Zaujmula tak především celá řada tváří (Michael Rapaport, Cole Hauser, Jeniffer Conelly, Kristy Swanson, Tyra Banks, Omar Epps a vlastně i Gwyneth Paltrow), které se teprve později staly známými - tedy kromě Laurence Fishburna. 40% ()

Reklama

KM Phoenix 

všechny recenze uživatele

Film který se pokouší o velké poselství. To je však naprosto ztraceno v nejhorších stereotypech a klišé nejhrubšího zrna (např. Adam Goldberg už snad ani nic jiného než stereotypní židovské typy ani hrát nemůže). A celé to doslova sestřeluje šíleně vykroucené finále. A pro českého diváka to naprosto dodělal lokální název filmu "Holé lebky", což je extrémně zavádějící, jelikož žádná "holá lebka" se tam neobjeví až po půlce filmu a pro celkový děj mají funkci pouze gradace finále. Všechny postavy jsou až tak stereotypní, že to místy působí jako karikatura, např. afrocentrista Fudge, lesbická aktivistka Taryn, skupina neonacistů, černošský profesor nebo univerzitní ochranka. Jeden z těch horších filmů, které se zabývají společenskými, rasovými a genderovými rozdíly. ()

BlackTom 

všechny recenze uživatele

Snáď zlý vtip, nie? Celá univerzita je prešpikovaná angažovanými ľuďmi, nechýbajú feministky (ehm, lesbičky), bieli aj čierni rasisti, náckovia... Názov stojí za hovno, boneheadi sa tam len mihnú a ušatý Rapaport si zaslúži Zlatú malinu, čokel pod oko a kopanec do riti. Paradoxne najsympatickejšie pôsobí Cube s hustým afrom a filozofickými myšlienkami, ktoré sú zrejme následkom dlhodobejšej nadkonzumácie mariše. Film, ktorý sa hrá na niečo a pritom nestojí za nič. Whigga ("biely černoch / čierny beloch") Fishburne s hotentotským prízvukom to všetko ešte klincuje. Ach jo, ďalší pseudointelektuálsky počin utláčaného debila á la Spike Lee... ()

TheRay97 

všechny recenze uživatele

Tak tady se zavede do koutů extrémnosti. Nápad filmu s prolnutím menšin a propagování nacismu se vydařilo a dívák si odnáší další povědomí o tom, co se ve světě dělo a stále děje. O určitých problematikách se málo mluví, o některých naopak hodně. Tento film má výhodu v tom, že ukazuje od každého něco. Tohle není klasický příběh z prostředí americké střední. Je to příběh o věcech, které se můžou stát kdekoli, aniž by tomu mohl někdo zabránit. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (7)

  • Scéna s ostreľovačom bola inšpirovaná príbehom Charlesa Whitmana, ktorý sa odohral v roku 1966 na Texaskej univerzite. (beso74)

Reklama

Reklama