Hlavná hrdinka príbehu - Katrina, prichádza do Hong Kongu, aby zistila fakty o minulosti svojho otca. Nový spoločník jej podstrčí do kufra heroín a pri prísnej kontrole po príchode do Bangkoku ho odhalia. Dostane sa do väzenia, je obvinená z pašovania drog. Hrozí jej trest smrti. (oficiální text distributora)

moriero

Nenechte se odradit prvním dílem, který je jako ze špatné telenovely se škaredými herci. Zbylých 5 dílů je jedno z nejlepších, co kdy Nicole natočila. Australani se toho fakt nebojí. Nechali ji vymáchat ve všech vězeňských sračkách, někdy obrazně, někdy doslova, a u posledního dílu jsem prostě zapomínal dýchat. ()

Arriassel

První polovina celého seriálu jse spíše pomalá a můžeme tomu jen děkovat, neb tím nechává mnohem více prostoru k vyznění druhé, mnohém tísnivější, polovině filmu, kterou dovršuje samotný závěr, který je - i přes seriálovou povahu celého dílka - neskutečně dobře ztvárněn a velice napínavý. Zejména musím děkovat, že se film nesnaží stavět berličky v podobě příliš zlých bachařů nebo přehnaného násilí; tím vším jen přispívá k uvěřitelnosti celého (smyšleného) příběhu. Denholm Elliot je famósní. ()

Rex Mundi

V detstve môj milovaný seriál. Drsný a napínavý, varujúci všetky neposlušné deti pred tým, čo sa môže stať, ak nebudú dosť opatrné :-) Žartujem. Okrem tohto seriálu som neskôr čítala aj knihu jednej francúzsky, ktorá si prežila podobný a ešte horší príbeh na vlastnej koži a veru to nebol med lízať. Nicole Kidman zahrala veľmi dobre, ale neukradla seriál pre seba, lebo popri nej dostali príležitosť aj iní dobrí herci a tak možno zostáva najznámejšou, ale určite nie jedinou hviezdou. ()

AxelWers

Odstrašujúci príklad toho, čo sa môže stať ak vám náhodou počas cestovania do Thajska nájdu v batožine drogy. Väznice v juhovýchodnej Ázii sú kruté a s pašerákmi drog sa nemaznajú. Tresty bývajú vysoké a nezriedka končia doživotím alebo popravou. Útek z väzenia je preto často jedinou možnosťou ako sa dostať na slobodu a obhájiť svoju nevinu. Nicole Kidman v jednej zo svojich najlepších rolí. ()

Anderton

Svojho času to bol kult, ktorý pozerali všetci vrátane mňa a ktorý každého bavil. Takže z nostalgie dávam za štyri. Opakovanie seriálu som už nikdy po premiére nezaregistroval. Podľa tunajšieho hodnotenia sa nejdnalo o žiadny guilty pleasure, seriál to musel byť aj optikou vyspelého diváka kvalitný. To som vtedy nechápal. ()