FeatherBoy

Film by se dal v dnešní době prezentovat jako "socialistický Snowborďáci". Je to parádní komedie, která ve svý době přinesla trochu erotiky (odhalené prso) a znamenalo to humbuk :-D ()

Maynard.

Dnes již nesmrtelná česká komedie. Nejlepší na tom je, že sice každej říká : "Jojo, ta dnešní mládež, to za nás nebylo", jenomže tohle je pořád naprosto stejný. Sice doba pokročila, takže pro nejednoho teenegera může bejt problém strávit tejden na horách bez fejsáče, ale kalit a balit se bude prostě dycky :o). Lyžáků mám za sebou docela dost, jako študák i jako instruktor, a tenhle kousek mě vždycky totálně navnadí a udělá choutky na další zimní radovánky. Pokaždý když běží v telce, tak nikdy nepřepnu, páč Viky a jeho vypečená partička mě baví a vím, že jen tak bavit nepřestane. Škoda, že podobně úsměvných študentských a hlavně kvalitních filmů je tůze málo. Sněženky už nemůžou zestárnout, páč toto "ožehavé" téma bude vždycky aktuální a bude se řešit na každým lyžáku. Na to jak bytostně nesnáším Suchánka, tak tady ho můžu a to nejen díky tomu, že pronesl onu památnou hlášku : "Viky, ty máš teda péro" :o) ()

herr_carter

"Viki, ty máš ale péro"...tenhle film se na rozdíl od jeho debilního pokračovatele a snahu o resuscitaci klasiky, velice povedl. K mým oblíbeným scénkám patří především zdolávání srázu na běžkách, u kterého hlavně Suchánek předvádí bezvadně svoje kopytovství...............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

štísko

Je to dost přesná kopie našeho školního zájezdu. Dostal jsem tenkrát dvojku z chování za lezení po střeše za holkama do vedlejšího pokoje. Snad i proto jsem se rád po delší době podíval. Film dokázal vyvolat mraky vzpomínek. To je také pro mne jeho největší hodnota. Jinak ho moc nepřeceňuji. Zklamáním je nemastná postava soudruha profesora Kardy zahraná tak nějak Radoslavem Brzobohatým. Zatímco charaktery rolí mládežníků byly dost vyhraněné, takže bylo znát hned, kdo je protivný, kdo je intelektuálně zaměřený, kdo je nesmělý atd., osoba profesora Kardy tak výrazně čitelná není. Radek Brzobohatý hrál vždy jednoznačné klaďáky, nebo záporáky a byl v nich skvělý. Jeden hned věděl, jestli má postavu milovat, nebo nesnášet. Tady byl charakterově nezařaditelný a vůbec mi jeho role nesedla. Přesto vcelku příjemně strávený čas. Škoda, že pointa byla tak nevýrazná. Celkový dojem tím u mne ještě o něco klesl. ()

Frankie

V rámci žanru jakýsi prequel k novodobým Snowboarďákům, kterýžto ale na mnoho filmových délek zapáchají kalkulem a podbízivostí mladé generaci. O co méně tlačí Sněženky a Machři na pilu nechutnosti a nevkusu o to více už nyní, v roce 2006, předvádějí větší stabilitu v nadčasovosti a jistotu v "znovuhratelnosti" snímku. Smyczekovi se s Radkem Johnem podařilo něco, co může Janákův Snowboarďák pouze nahlas závidět, a to naplnit žanrovou škatulku komedie pro mladé bez sebedegradujících prvků a natočili tak snáze přístupný film i pro odrostlejší a nezasvěcené do "cool" kultury. Vedle výtečně vykreslené atmosféry se vyjímají i mladí herci a nebýt kapku násilně implantovaného smutného podtextu a snahu o určitý přesah v poslední půlhodince jednalo by se o kumšt za 5 hvězd... ()

BluT

Tenhle film mi dycky ňák unik, a když šel v tv, tak jsem u ní zrovna nebyl. Když se to stalo po několikátý (byl pátek, to se musí do hospody), tak jsem si ho prostě už musel stáhnout. - Příjemná story, ale nic světobornýho. Hlášky slušný, ale všechny až na jednu (kdy jsem ale za to lehnul smíchy) jsem znal. Ale ten konec mě teda dostal; to jsem fakt nečekal. Kdyby všechno dořešili a pořádně řekli jak to dopadlo... Napadá mě, jestli jsem nestáh useklou verzi, ale asi ne. I takhle to dávalo smysl a bylo to celkem kůl a in. Takže takový normální čtyři. ()

Bobek15

Výborný film, ktorý má čaro aj po 30 rokoch. Priebeh výletov a lyžiarskych kurzov je zobrazený veľmi verne, takmer vôbec sa nezmenil (keď-tak sa trochu priostril, ale podstata zostáva nezmenená (ukrývaný alkohol, tajné návštevy dievčenských izieb, nerešpektovanie večierky, prvé lásky...) ). A Viki Cabadaj rulezz!!! :) ()

Billie777

Jedna z těch starých dobrých českých teen komedií, která ale není úplně čistokrevná komedie, protože někdy spadne i do té vážnější kategorie. Zábavné, svižné, inteligentní a hlavně se skvělým hereckým obsazením. Z českých komedií pro teenagery patří mezi nejlepší. Rozhodně povedené dílko. Na pět hvězd to sice u mě není ale krásné čtyři hvězdičky si to zaslouží stoprocentně! ()

Zagros

Vcelku fajn komedie o zážitcích na jednom lyžáku v osmdesátých letech. Sám se snažím pochopit její téměř kultovní status, když to vlastně nebylo nic extra. Ano, dá se u toho zasmát a některé hlášky si pamatuji dodnes. Nicméně to pořád neznamená, že je to na pět hvězd. Velmi pravděpodobně jde o jisté ztotožnění diváků s dějem, neboť drtivá většina to velmi podobně prožila. Ze solidního průměru to nevytáhne nahoru ani poslední filozofické zamyšlení, které se snaží z filmu udělat něco víc než jen dobovou komedii. Není třeba, v rámci žánru je to kus dobře odvedené práce a já dávám solidní tři hvězdy. ()

Balu...

checht; jakožto vědomosti vstřebávájící žák střední školy oceňuji tuto ojedinělou adaptaci studentského života =) ()

Arach.No

Proc jenom pořád nedokážu pochopit co na Sněženkách vidíte? nepřijdou mi nijak zvlášť vtipný a ten konec...Obyčejný moralizování, nic víc. ()

Kovaja

Tenhle kousek je pro mě naprostý top.Je to komedie se vším všudy.Velitel party Viky Cabadaj je pubertální frajer který má své stádo naprosto pod kontrolou a sype jednu hlášku za druhou.Suchánek je ještě takové trdélko ale jemu se prostě nejde nesmát.A jeho vrcholné číslo na sjezdovce s běžkama mě při každém shlédnutí rve do sedačky:-))Freimanová jako šmrncovní učitelka je k nakousnutí a navíc umí projevit charakter a má se studenty pochopení.Brzobohatý a jeho přirozená autorita je zde naprosto úchvatná.No a sexy Marika alias E.Jeníčková byla pro mě na dlouhou dobu sexsymbolem puberty:-)Film je prošpikován nezapomenutelnýma hláškama a jedna scénka střídá druhou.Pro mě je tohle opravdový filmový zážitek:-)!!! ()

eagle-eye

Za čtyři, ať nežeru. "Je to sice delší, zato horší cesta"... a více nezapomenutelných hlášek. Jinak je to docela o ničem. ()

Castorr

Jedna z nejlepších českých komedií pro mladý. Skvělé hlášky, které provází celý film mě vždy pobaví a trojce žáků v čele s Cabadajem jsou prostě super. ()

Slimak

Několik dobrých hlášek a opět skvělý "Brzouš".Ale abych pravdu řekl tak jsem ten film nikdy neměl rád.Když ho dávají nechám si ho skoro vždy ujít."Máme pro vás delší ale zato horší cestu!" ()

Bobek27

Cabadaj, Převrátil a Mácha, to je partička s kterou bych určitě šel na pivko. Hlášky z filmu ve mě zůstanou napořád. ()