Po tom, ako uniesli malú Olu, sľúbil detektív Robert Goc (Piotr Adamczyk) jej matke (Marieta Zukowska), že sa nevzdá pátrania po nej, dokiaľ ju nenájde a neprivedie späť domov. Avšak ako roky v pátraní po Oli (Julia Wieniawa-Narkiewicz) plynuli, osamelý policajt, ponorený príliš dlho v špine a svinstve sveta pedofilov, začína zisťovať krutú a nepríjemnú pravdu o sebe samom. (sochoking)

Marcos22

Pekelná polská podívaná, která má spád a s emocemi diváka zatočí víckrát než kdejaká centrifuga na pražském Výstavišti. Patryk Vega přináší velmi syrový vhled do problematiky pedofilie a úzce se dotýká témat obchodování s dětmi, satanismu a korupce. Příběh je podávaný velmi dynamicky, s notnou dávkou napětí, nejsou zde hluchá místa, a dvouhodinová stopáž tak uteče divákovi jako voda. Tou největší zbraní Small Worldu je však fantastické vykreslení postav. U žádného jiného snímku jsem se nesetkal s tak velkým množstvím záporáků, které bych jako divák ze srdce nenáviděl, bez toho aniž by vedli jakýkoli dialog. Režisér Vega s kameramanem Modrzejewskim přenáší emoce na diváka prostřednictvím výtečné práce kamery a střihu, které podtrhuje neméně kvalitní hudební podkres Targosze. Českému divákovi bude film nejvíce evokovat kombinaci nejlepšího českého seriálu, Pustina a nejlepšího českého dokumentu, V síti. Small World je pro mě společně se Seveřanem a Top Gunem největším filmovým zážitkem roku 2022 a v TOP 10 za letošní rok si najde své právoplatné místo. Small World lze zároveň směle zařadit mezi TOP 3 nejlepší dramatické čistě polské filmy všech dob, hned vedle Volyně a 25 let neviny. Poláci zkrátka a dobře dramata umí. Plná palba a jedno velké doporučení všem! 💯 (01.08.2022 + překlad CZ titulků) ()

EvilPhoEniX

Tohle je jediná pasáž z bible, ve které Kristus říká: Muž, který spáchá hřích na dítěti si zaslouží zemřít. Ultimátní PEKLO!!!! Patryk Vega!! Polský řezník natočil nový film, ve kterém překračuje absolutně všechny Hranice a Tabu a tady už končí sranda, tohle je těžkotonážní Exploitation největšího ZLA, při kterém budete řvát, brečet, mít sevřený žaludek a držet ruce v pěst! Vega po všech těch mafiánech, fotbalových chuligánech, šlapkách a drsných kriminálkách si bere nyní na paškál, to nejcitlivější téma Pedofilie, obchod s bílým masem a dětská prostituce a je to šílený emocionální mrazivý peklo. Ruská mafie unáší polské holčičky a pašuje je na Ukrajinu, do Moldavie, Anglie a do Thajska a tam z nich dělá brainwashed sex-slaves a nevěřil jsem vlastním očím, jak Vega neostychavě tenhle materiál divákům předkládá. Hlavním hrdinou je policista, který už 12 let bojuje proti pedofilům a jedné matce slíbí, že jí holčičku přivede zpět a je z toho mezinárodní hon na nejrychleji rostoucí kriminální organizaci na světě- Trade-sex-slaves. 1.5 miliónu dětí je prodáno ročně!! Od začátku filmu mě Vega přikoval do sedačky a strhnul mě nekompromisní atmosférou s mrazivými dialogy i scénami ( Gore je tu méně než bývá v jeho filmech, ale zde říkám díky bohu). Scéna, kde 11 letá !! Těhotná!! holčička oblečená jako prostitutka skočí pod vlak a následně ukážou, co z ní zbylo, tak to mě rozložilo na milimetry. Aby toho nebylo málo, Vega tu stihl narvat i šílený satanistický kult, který provádí rituální oběti na dětech a musím říct, že to Doupě, kde jsou děti v klecích a pervérzní boháči v maskách za doprovodu ukrutného řevu a bolesti připomínalo Živoucí peklo na zemi. Hnusný, EVIL, autentický a mrazivý Flick, který zamává i s těmi nejotrlejšími. V Polsku slabší povahy zdrhaly z kin!! Tak bacha, hrozí několikadenní deprese. Emocionální inferno a Polský exploatační zvrácený OČISTEC!! Jediným mínusem vnímám, že větší půlka filmu je mluvená v angličtině a lehce to znehodnocuje herecké výkony, ale vzhledem k tématu a formě je to žánrový Vegův masterpiece. Příběh 4/5. Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 5/5, Zábavnost 5/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 5/5, Napětí 5/5, Emoce 5/5, Herci 3/5. 9/10. ()

Kudly4

Devátý film od Vegy, co jsem viděl a opět kvalitní podívaná. Kvalitu jsem samozřejmě očekával, tenhle můj oblíbený polský řezník, mě zatím vyloženě nezklamal (z devíti filmů, mají nejnižší hodnocení 3* pouze dva). Dětská pornografie a černý trh s dětmi, je asi to nejodpornější, co se ve světě děje a Patrik to zfilmoval, celkem dost dobře, i když čekal jsem upřímně, že to bude víc "šokující" (kdo má Vegu nakoukaného, tak ví o čem mluvím), ale možná je to dobře, že se to drželo v této zkousnutelné podobě. I tak, silný film. (174. hodnocení) ()

TheEvilTwin

Všichni víme, že Patryk Vega je zvíře. A když se namixuje jeho jméno, polská surovost, pedofilní motiv a přesvědčivá audiovizuální stránka, je vyhráno. Mohl bych sáhodlouze jmenovat všechna pozitiva od tvrdosti až po bezmocné emoce, ale spíše filmu vytknu prvky, které mi brání od lepšího hodnocení. Mrzí mě, že Polsko je známo pro nekompromisní filmařský materiál, ale mi osobně by vůbec nevadilo, kdyby zde ještě přitvrdili, šlo se více do dětské pornografie a maximálně explicitních záběrů pro vyždímání diváka a prohloubení jeho znechucení, tohle tady jede sice na poměry běžných filmů o něco více než je standardem, ale neuškodilo by ještě přitlačit. Dále bych asi více ocenil menší soustředění na jednotlivce v druhé polovině, jenž se zaměřuje vlastně už jen na malou Olu, kterou detektiv deset let hledá, a více bych zaplul do vod celého systému pedofilní sítě, všech monster, která se na něm podílejí, a propojení od Polska, Ruska, Moldavsko až do Anglie, jak je ve filmu vyobrazeno. To jsou mé osobní postřehy, nicméně i přes ně se filmu nemůže upřít Vegův rukopis a opravdová touha ukázat divákovi to nejhorší v lidech okolo. Slušná emoční i vizuální znechucovací dvouhodinka. ()

Skeksis

Od ruského pedofilného Deda Mráza cez britských pedofilných satanistov po typických thajských úchylov. Zaujímavá cesta dievčatka alebo ako urobiť z ukradnutého dieťaťa prvotriednu kurvu, ktorá nevie robiť nič iné a pasáka poslúcha na slovo. Čiže veľkým oblúkom od maminky z nie veľmi idylického prostredia, cez ešte menej idylické prostredie, naspäť zazvoniť zvončekom na dvere maminke s deckom v bruchu od bárskoho. Čo sa policajta týka, je vysoko nepravdepodobné, že by sa dvanásť rokov hnal za jedným cudzím deckom. Neviem, z čoho by celý čas žil, lebo nik mu neplatil. Navyše keby vysvitlo, že je z nej nejaká pokazená vygumovaná superkurva, tak by som sa v momente otočila a išla si po svojich. Mal ísť hneď vystrieľať tých superpokazencov na sračkovom detskom maškarnom bále. Aj ja mám niekedy chuť zavrieť nejaké deti do klietky, ale odtiaľ potiaľ. Pre mňa málo uveriteľné, priveľmi stereotypné, obrazovo nie veľmi zaujímavé. Viem si to predstaviť ako dobrú knihu. ()

• V čase 00:07:10 môžeme jasne vidieť na ceste Kia Ceed 2. generácie, ktorá sa začala vyrábať až v roku 2012. Dej filmu sa ale odohráva v roku 2004. (LuciusDLX)
  • Film bol natočený v roku 2019 a jeho premiéra bola pôvodne plánovaná na 4. decembra 2020, no z dôvodu zatvorenia kín z dôvodu pandémie COVID-19 bola premiéra odložená na apríl 2021, no v kinách sa objavil až v septembri 2021. (Arsenal83)
  • Film sa v Poľsku distribuoval ako vhodný od 16 rokov. (Arsenal83)