Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Český film o lásce, vášni a nenávisti královny Kunhuty a Záviše z Falkenštejna... Čechy, polovina 13. století. Českému království panuje Přemysl Otakar II. (F. Němec), jenž připravuje politicky motivovaný sňatek s vnučkou uherského krále Kunhutou (H. Maciuchová). Na slavnosti v královském paláci se Kunhuta setká s pohledným českým šlechticem Závišem z Falkenštejna (R. Brzobohatý), kterého poznala už doma v Uhersku. Oba se do sebe zamilují, avšak své lásce pochopitelně nemohou dát průchod. Po deseti letech stojí Záviš na straně odbojné české šlechty, z níž má král obavy. Přemysl dá proto zpupného Falkenštejna vypovědět ze země. Sám vzápětí čelí papežské klatbě a hrozící válce s císařem Rudolfem I. Habsburským. Schyluje se k bitvě na Moravském poli. A tehdy se královna Kunhuta rozhodne vzít věci do svých rukou... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (39)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Velké zklamání, tak velké, že mám obzvlášť při pohledu na to skvělé obsazení chuť použít ono známé rčení o pletení biče z... víte čeho. Karelu Steklému se totiž Hra o královnu nepodařila ani napsat, ani natočit. Děj nejen že si s historií dělá, co chce, ale navíc je zcela nepochopitelný, výprava je na první pohled bohatá, ovšem na druhý pohled bijí do očí především až kýčovitě barevné kostýmy, hudba Ladislava Štaidla sama o sobě není nejhorší, ale nehodí se, no a "komická" dvojice Václav Sloup a Václav Štekl, kteří se celou dobu chovají jako postavy z nějakého středověkého Švejka, aby nakonec jeden z nich doopravdy pronesl trochu upravný Švejkův výrok... To bylo velké peklo. O ostatních hercích a herečkách platí, že kdyby stejné role hráli v dobrém filmu, mohla to být špičková záležitost. Takhle šlo pouze o mrhání talentem. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Snaha o historickou věrnost je skutečně věcí, která tomuto snímku naprosto chybí. Používané hlášky ze Švejka mně přiváděly k šílenství. Křivoklát v dnešní podobě bych ještě odpustil a uniformy českých pánů s erby byly zábavné. Celé to lze rozdělit na dvě roviny- rovinu debilní frašky a druhou rovinu nepovedené historické fresky. Obojí špatně, ale fraška výrazně horší. Jako nenáročné oddechové dílko to ještě obstojí, nevyužitá příležitost zpracovat jedno z nejvýznamnějších období našich dějin je však trestuhodná. 50% ()

Reklama

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Tři * jsem této prapodivné žánrové směsce kdysi udělil patrně v pominutí smyslů. Po letech jsem tento snímek znovu shlédl na TV Barrandov a své hodnocení jsem urychleně opravil. Historie dostává ve "Hře o královnu" pořádně na frak, zejména pojetí postavy Přemysla Otakara II. a jeho vztahu s Kunhutou je úplně mimo, kostýmy jsou přímo děsivé (a to zdaleka nemluvím jen o Sloupovi v džínách), stejně jako některé papundeklové interiéry, které jako by vypadly z laciné televizní pohádky a herecky je to, bohužel, také bída. Snímek, který stojí za připomenutí snad jen jako ukázka toho, čeho by se měl filmový tvůrce vyvarovat. ()

elizabeth_ba odpad!

všechny recenze uživatele

Z filmu jsem byla tak vytočená, že mi nezbylo nic jiného než dát odpad. Bez jakékoli pochybnosti! Na byť jedinou hvězdičku to není ani přes slušný herecký obsazení, včetně Martina Růžka v roli římského krále Rudolfa, který byl v pozdějším věku v charakterních rolích nepřekonatelnej (Růžek, ne Rudolf, i když ten asi taky :-)). A Brzobohatý jako Záviš? Ani omylem!! Fuj! Prostě nemám slov...Ať si filmaři prasí nějaký jiný dějiny než naše... Doslova mě nadzvedla Přemyslova hláška z filmu: "Štve je Rudolf, vadí mu můj rozvod s Markétou..." Film ignoruje i ta nejzákladnější historická fakta (ta jsou pro zájemce k nahlédnutí tady). Pochybuji, že by si režisér nebo scénárista přečetli cokoli z té doby, možná tak román “Železný král a páni z Růže”... ()

waits 

všechny recenze uživatele

Škoda,že se tak dobré obsazení nepřetavilo v zajímavější film. Vyloženě divadelní scény střídá Steklý se záběry jako z televizní pohádky s příslušnou dětskou hudbou a dvěma klábosícími vojáky, v jejichž dialozích Steklý kdo ví proč anachronicky používá odkazy na Švejka (ano, víme, nejlepší Steklého práce). Nevím, jestli výrazy jako "občanská vybavenost" nebo ''poslušně hlásím' měly být legrační, ale nejsou. A proč chodí Sloup v džínách?? To je schválně? Nemohli herci dostat aspon jednoduché lněné oblečení? Podivné. Výsledný dojem: Je jistě lepší zjistit (nepřesné) detaily o Kunhutě, Přemyslu Otakarovi II a Závišovi z filmu než ze suchých dějepisných knih, ale zase, čtivý dějěpisec podá tohle období ve zkrácené verzi na dvou stránkách, takže zbyde čas i další české krále.. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (2)

  • Naposledy před kamerou dětská hvězda Roman Čada. (M.B)
  • Filmovanie snímky Hra o kráľovnú prebiehalo na hrade Švihov a na hrade Křivoklát. (dyfur)

Reklama

Reklama